Kada ir Kaip Genėti Obelis?

Kada ir Kaip Genėti Obelis?

Obelis yra vienas iš populiariausių vaismedžių soduose ir sodybose, tačiau sėkmingas vaisių derlius priklauso nuo tinkamo ir laiku atliekamo genėjimo. Genėjimas yra svarbus procesas, kuris padeda formuoti obelio kūną, palengvina vaisių rinkimą, skatina sveiką augimą ir apsaugo nuo ligų bei kenkėjų. Šiame straipsnyje aptarsime, kada ir kaip tinkamai genėti obelis, kad galėtumėte pasiekti geriausius rezultatus savo sode.

Kada Genėti Obelis?

Genėjimo laikas priklauso nuo augimo sezono ir obelio rūšies. Priklausomai nuo regiono ir klimato sąlygų, štai keletas gairių:

  1. Vasara: Pavasarį, kai prasideda aktyvus obelio augimas, genėjimo darbų galima vengti, kad nebūtų pažeista sultinga žievė. Tačiau vasarą galima atlikti atsparių kenkėjams medžių šalinimą arba pažeistų šakų pašalinimą.
  2. Ankstyvasis ruduo: Po derliaus nuėmimo ir prieš pirmuosius šalnos galima atlikti ženklų genėjimą. Tai ypač svarbu naujai sodinamoms arba jaunesnėms obelims. Šiuo metu galima šalinti kenkėjus, pažeistas šakas, taip pat reguliuoti šakų formą.
  3. Vėlyvasis žiemos arba ankstyvas pavasaris: Tai optimalus genėjimo laikas. Rizikos šalimui, kai sultinga žievė yra užšaldyta, yra minimali. Tai leidžia išlaikyti obelio formą ir pasiekti gerus rezultatus.

Kaip Genėti Obelis?

Genėjimas turi būti atliekamas tik su aštriais ir steriliais žirklėmis, kad nebūtų pažeista medžio žievė. Štai kaip tinkamai genėti obelis:

  1. Pašalinkite negyvas šakas: Pašalinkite visus negyvus, lūžusius arba supuvusius šakos dalis. Tai padės obeliui išvengti ligų ir kenkėjų plitimo.
  2. Formuokite obelį: Nuimkite pernelyg tankias šakas, kad skatintumėte oro cirkuliaciją ir saulės šviesą. Atliekant šį žingsnį, galima formuoti obelio siluetą.
  3. Reguliuokite šakų ilgį: Pailgėję šakos gali trukdyti obelio vaisių augimui. Trumpinkite šakas pagal poreikį, skatindami energijos nukreipimą į vaisių vystymąsi.
  4. Pašalinkite ūgliai: Jei ant pagrindinio obelio stiebo auga ūgliai arba šakelės, šie nepageidaujami ūgliai turėtų būti pašalinti, nes jie gali sugauti daug augimo jėgų.

Apibendrinant

Genėjimas yra svarbus procesas, siekiant užtikrinti sveiką ir vaisingingą obelį. Teisingas genėjimo laikas ir metodai priklauso nuo klimato, augimo sezono ir obelio būklės. Tik tinkamai genėdami obelį galite pasiekti puikų vaisių derlių ir išsaugoti augalą nuo kenkėjų bei ligų. Jei esate pradedantysis sodininkas, galbūt verta pasikonsultuoti su patyrusiais sodininkais dėl konkrečių genėjimo gairių jūsų regionui.

Taip pat pažiūrėkit:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *