Kada išskrenda ir parskrenda Gandrai?

Kada išskrenda ir parskrenda Gandrai?

Gandrai yra nuostabūs paukščiai, kurie kasmet atkeliauja ir išskrenda Lietuvos teritorijoje. Šių migruojančių paukščių pasirodymas Lietuvoje yra ypatingas reiškinys, kuris sužavi gamtos mylėtojus ir ornitologus. Šiame straipsnyje aptarsime, kada apie paprastai prasideda ir baigiasi gandrų atskridimas į Lietuvą bei jų išskrydimo iš šalies.

Parskridimo Laikotarpis

Gandrai paprastai pradeda atskristi į Lietuvą pavasarį. Jų parsikėlimas prasideda nuo kovo antrosios pusės ir tęsiasi iki balandžio ar gegužės pradžios. Tai yra vienas iš pirmųjų ženklų, kad artėja pavasaris. Gandrai pasirenka Lietuvą kaip tarpinį sustojimo punktą kelyje į gausias šiaurinių šalių tundrų teritorijas, kur jie kuria lizdus ir daugina savo jauniklius.

Išskridimo Laikotarpis

Gandrai, išsirinkę Lietuvą savo šeimoms kurti, išskrenda iš šalies rudenį. Jų išskrydimo laikotarpis prasideda rugsėjo pabaigoje ar spalio pradžioje ir tęsiasi iki lapkričio. Prieš išvykstant į šiltesnes šalis žiemai, gandrai susirenka dideliais būriais ir leidžiasi į kelionę. Tai taip pat yra gražus gamtos reiškinys, matant, kaip tūkstančiai paukščių iškyla į orą ir skrenda į savo žiemos pasirinktas vietoves.

Stebėjimas ir Dėmesys

Gandrų parsikėlimas ir išskrydis yra ypatingas įvykis, kurį galima stebėti ne tik ornitologams, bet ir visiems gamtos mėgėjams. Šioje pačioje šalyje galima džiaugtis gamtos grožiu, matant šiuos puikius paukščius, keliaujančius tarp šalių ir kuriant juos nuostabius šeimos ryšius.

Informacijos Šaltiniai

Norint sužinoti tikslias datas ir sekimus, kada gandrai parsikelia ir išskrenda iš Lietuvos, galima pasinaudoti skirtingais ornitologiniais šaltiniais ir svetainėmis. Specializuotos ornitologijos organizacijos, gamtos apsaugos agentūros ir pačių gamtos mėgėjų sukurtos svetainės dažnai teikia aktualią informaciją apie paukščių migracijas, įskaitant gandrų judėjimo stebėjimus.

Išvada

Gandrai yra nuostabūs ir įdomūs paukščiai, kurių atvykimas ir išvykimas Lietuvoje yra ypatingas reiškinys. Jų migracija yra gražus gamtos spektaklis, kurį galima stebėti ir mėgautis visiems, kas domisi gamta ir jos nuostabiais reiškiniais. Pasitelkus informaciją iš ornitologijos šaltinių, galima sužinoti tikslias datas ir stebėti gandrų kelionę iš šalies bei į ją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *