Kaip instaliuoti/perinstaliuoti Windows 10?

Yra keletas būdų, kaip galimą įdiegti Windows 10 operacinę sistemą jūsų kompiuteryje. Tai galite padaryti naujai įdiegdami operacinę sistemą, arba perrašydami jau esamą Windows 10 versiją savo įrenginyje.

Tam, kad galėtumėte instaliuoti/perinstaliuoti Windows 10, jums reikės įsigyti operacinės sistemos naudojimo licenciją. Ją įsigyti galima keliais būdais:

  • Įsigyti Windows licenciją internetu: Jeigu perkate kompiuterį be iš anksto įdiegtos operacinės sistemos, galite įsigyti skaitmeninę licenciją oficialioje Microsoft svetainėje ir panaudoti ją įdiegiant Windows 10 operacinę sistemą savo kompiuteryje.
  • Pirkti kompiuterį su iš anksto įdiegta Windows 10 operacine sistema: Jeigu įsigijote kompiuterį su iš anksto įdiegta operacine sistema, greičiausiai kompiuteryje įdiegta operacinė sistema yra aktyvuota su „Windows embedded license key“ aktyvacijos raktu. Tai reiškia, kad galėsite bet kada iš naujo įdiegti Windows operacinę sistemą, nenaudodami licencijos rakto, kadangi operacinė sistema aktyvuosis automatiškai.
  • Naudotis Windows 10 be licencijos: Microsoft suteikia galimybę naudotis Windows 10 be aktyvacijos rakto. Žinoma, tai turi keletą minusų, kadangi ekrane nuolatos matysite pranešimus, raginančius aktyvuoti operacinę sistema, taip pat neturėsite prieigos prie kompiuterio suasmeninimo parinkčių nustatymuose ir keleto kitų parametrų, tačiau visos kitos funkcijos bus visiškai prieinamos kaip ir aktyvuotoje versijoje. Jeigu vėliau nuspręsite įsigyti Windows licenciją aktyvavimui, ją rasite Windows parduotuvėje. Šis būdas yra patogus jei prieš įsigyjant operacinę sistemą norite išbandyti Windows 10 savo kompiuteryje.

Kaip atlikti „švarų“ Windows 10 operacinės sistemos diegimą

Visų pirmą jums reikės atsisiųsti Windows 10 operacinės sistemos atvaizdą. Jį nemokamai galite atsisiųsti iš oficialios Microsoft svetainės, paspaudę mygtuką Download Tool Now (Atsisiųsti Įrankį Dabar), ir paleisdami atsisiųstą failą. Paleidus programą, perskaitykite sutarties sąlygas ir spauskite mygtuką Accept (Sutinku) ir sekančiame lange pasirinkite Create installation media (USB flash drive, DVD or ISO file) for another PC) (Sukurti įdiegimo laikmeną, skirtą kitam kompiuteriui).

Sekančiame lange atžymėkite apačioje esantį laukelį su prierašu Use the recommended options for this PC (Naudoti rekomenduojamus parametrus šiam kompiuteriui) ir pasirinkite norimos įdiegti operacinės sistemos kalbą, versiją ir architektūra. Jeigu operacinę sistemą diegiate į kompiuterį su 64 bitų procesoriumi, pasirinkite 64 bitų architektūrą. Jeigu diegiate į kompiuterį su 32 bitų procesoriumi, pasirinkite 32 bitų architektūrą.

Šis programa leidžia įkelti Windows 10 operacinės sistemos diegimo failus į USB laikmeną arba įrašyti į kompaktinį diską. Jeigu naudosite USB laikmeną, jos talpa turi būti ne mažesnė kaip 4 GB.

Įdėkite į kompiuterį USB laikmeną arba tuščią kompaktinį diską, pasirinkite vieną iš dviejų galimų variantų ir spauskite mygtuką Next. Programa atsiųs įdiegs į USB laikmeną arba kompaktinį diską Windows operacinę sistemą.

Įspėjimas: Visi failai esantys USB laikmenoje bus pašalinti įdiegimo metu.

Pasibaigus operacinės sistemos įrašymui į USB laikmeną arba kompaktinį diską, įdėkite į kompiuterį, kuriam diegsite operacinę sistemą ir jį įjunkite. Tam, kad įdėta USB laikmena arba kompaktinis diskas būtų nuskaitytas, gali prireikti modifikuoti paleidimo tvarką kompiuterio BIOS arba UEFI meniu.

Ekrane pasirodžius Windows įrašymo vedliui, pasirinkite kalbą, laikos ir datos formatą, ir klaviatūros įvesties metodą. Spauskite Next (Toliau).

Ekrane pasirodžius įrašymo langui, spauskite mygtuką Install Now (Įdiegti dabar) ir sekite tolimesnes instrukcijas norėdami įrašyti Windows 10 savo kompiuteryje.

Ekrane pasirodžius Windows aktyvavimo langui, jums reikės įvesti turimą licencijos raktą arba praleisti šį punktą. Gali būti, jog šio lango nematysite, jei Windows 10 automatiškai aptiks jūsų kompiuteryje esantį Windows licencijos raktą.

  • Jeigu šiame kompiuteryje ankščiau nesate įdiegę ir aktyvavę Windows 10 operacinės sistemos, šiame lange įveskite licencijos raktą.
  • Jeigu neturite licencijos rakto ir norite nemokamai naudotis Windows 10, su apribotomis funkcijomis, nurodytomis ankščiau, spauskite I don‘t have a product key.

Sekančiame lange jums reikės pasirinkti tarp dviejų variantų, kaip norite įdiegti Windows 10. Pirmasis pasirinkimas Upgrade: Install Windows and keep files, settings, and applications leis jums atnaujinti seną Windows versiją (Windows 7, Windows 8) į naujausią Windows 10 versiją, paliekant visus asmeninius failus esančius kompiuteryje, o sekantis Custom: Install Windows only (advanced) įdiegs „švarią“ Windows 10 operacinę sistemą jūsų kompiuteryje. Šiuo atveju pasirinkite antrąjį variantą.

Sekančiame lange, pasirinkite savo kompiuterio kietąjį diską, į kurį įdiegsite operacinę sistemą ir jį ištrinkite. Jeigu kietasis diskas yra suskaldytas į kelias virtualias dalis, pašalinkite ištrinkite ir jas.

Įspėjimas: Ištrindami kietojo disko dalis, taip pat ištrinsite ir visus failus esančius kietajame diske, todėl patartina susikurti atsarginę failų kopiją, jei atliekate operacinės sistemos perrašymą, kad išsaugoti savo asmeninius failus.

Baigus ištrinti visas kietojo disko virtualias dalis, turėtų likti vienas pasirinkimas su šalia esančiu užrašu Drive 0 Unallocated Space, spustelkite ant šios parinkties, spauskite mygtuką New (Naujas) ir Next (Toliau).

Toliau prasidės Windows 10 operacinės sistemos įdiegimas, šio proceso metu, jūsų kompiuteris gali automatiškai persikrauti keletą kartų. Pasibaigus įdiegimui, ekrane pasirodys keletas langų, kuriuose galėsite pasirinkti įvairius nustatymus, sukurti paskyras, pridėti slaptažodį ir kita.

Kaip perrašyti Windows 10 kompiuteryje, kuriame jau yra Windows 10 operacinė sistema

Jeigu kompiuteryje jau turite Windows 10 operacinę sistemą, tačiau norite perrašyti operacinę sistemą, tai galima padaryti atliekant tuos pačius žingsnius, išvardintus ankščiau, arba naudojantis „Naujo paleidimo“ funkcija. Ši funkcija pašalins visas nereikalingas programas ir failus, ir jūsų kompiuteryje liks, tik visiškai švari ir atnaujinta Windows 10 operacinės sistemos versija su išsaugotais jūsų asmeniniais failais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *