Geriausios ir populiariausios video redagavimo ir montavimo programos

Geriausios ir populiariausios video redagavimo ir montavimo programos

Naudotis nemokamomis vaizdo montavimo programomis yra patogus būdas redaguoti sukurtus vaizdo įrašus. Tuo pačių, daugelis nemokamų vaizdo montavimo programų yra labai paprastos, todėl jos ypač tinka norintiems išmokti redaguoti ir montuoti vaizdo įrašus.

Vaizdo montavimo programos jums gali prireikti jeigu jums reikia iškirpti iš vaizdo įrašo garso takelį ir/arba įterpti kitą, apkarpyti ir pašalinti nereikalingas dalis, pridėti subtitrus, sujungti keletą vaizdo medžiagų į vieną ar pridėti įvairių vaizdinių efektų.

Dauguma nemokamų vaizdo įrašų montavimo programų apriboja savo funkcijas, tam, kad vėliau įsigytumėte mokamą versiją, kurią įsigijus galima naudotis visomis programos galimybėmis, tačiau jeigu neplanuojate kurti filmo su įspūdingais spec. vaizdo efektais, o norite paprasčiausiai sumontuoti vaizdo įrašą įkėlimui į socialinius tinklus ar Youtube, tada nemokamos alternatyvos jums puikiai tiks.

  1. Blender

Pritaikyta naudotis Windows, Mac ir Linux operacinėse sistemose.

Blender Video Editor yra atvirojo kodo programa, o tai reiškia, kad ji yra visiškai nemokama ir prieinama kiekvienam, todėl atsisiuntę programą iš karto galėsite naudotis visomis redagavimo ir montavimo funkcijomis neišleidę nė cento. Ši programa iš esmės yra sukurta kurti 3D animacijos filmukus, tačiau joje taip pat yra labai patogi vaizdo redagavimo ir montavimo sąsaja.

Su šia programa galėsite atlikti nuo paprasčiausių veiksmų, kaip vaizdo medžiagos karpymas ir įterpimas iki sudėtingesnių, kaip vaizdo maskavimas ir vaizdo efektų įterpimas, todėl Blender Video Editor tinka tiek pradedantiesiems, tiek pažengusiems vaizdo montuotojams.

Į Blender Video Editor taip pat įeina tokios funkcijos, kaip:

  • Peržiūra realiuoju laiku, apšvietimo korekcijos, spalvų korekcija.
  • Garso takelių maišymas, sinchronizavimas, iškirpimas.
  • Galimybė vienu metu įterpti iki 32 vaizdo medžiagų, paveikslėlių, garso takelių ar efektų į vieną vaizdo projektą.
  • Vaizdo atkūrimo spartos valdymas, vaizdo perėjimai, kadrų redagavimas, vaizdo filtrai ir kita.

Privalumai: Turi daugybę galingų funkcijų, praverčiančių vartotojams, kurie yra pažengę vaizdo įrašų redagavimo ir montavimo srityje.

Trūkumai: Dėl 3D animacijos kūrimui skirtų funkcijų gausos, pradedantiesiems vartotojams programa gali pasirodyti per sudėtinga.

  1. Lightworks

Pritaikyta naudotis Windows, Mac ir Linux operacinėse sistemose.

Lightworks yra viena iš galingiausių programų vaizdo montavimui, o joje esančio funkcijų paketo, pakaks daugumai vartotojų, norinčių sukurti dėmesį pritraukiančius vaizdo įrašus.

Į Lightworks taip pat įeina tokios funkcijos, kaip:

  • Intuityvi vaizdo karpymo ir redagavimo sąsaja.
  • 720p raiškos vaizdo įrašų eksportavimas.
  • Platus vaizdo formatų palaikymas.

Nors daugelis svarbiausių funkcijų nemokamoje versijoje yra prieinama, tačiau norėdami eksportuoti didesnės nei 720p raiškos vaizdo įrašus, turėsite įsigyti mokamą programos versiją, kurios kaina šiuo metu yra apie 20 € per mėnesį. Visgi, lyginant su Blender Video Editor, Lightworks sąsaja yra kiek paprastesnė. Taip pat internete yra gausybė vaizdinių pamokų kaip naudotis šia programa, tad dėl šių priežasčių ši programa yra patrauklesnė norintiems išmokti vaizdo montavimo pradmenų.

Privalumai: Turi daugybę funkcijų, konkrečiai skirtų vaizdo medžiagos redagavimui ir montavimui. Nesudėtinga vartotojo sąsaja, padeda lengviau išmokti naudotis programa.

Trūkumai: Aukštesnės nei 720p raiškos vaizdo įrašų palaikymas galimas tik mokamoje versijoje.

  1. OpenShot

Pritaikyta naudotis Windows, Mac ir Linux operacinėse sistemose.

Tiems, kuriems yra reikalingos bazinės redagavimo funkcijos, kaip karpymas ir nesudėtingi vaizdo efektai, tada OpenShot vaizdo montavimo programa suteiks jums būtent tai ko ieškote.

Su šia programa galėsite nesudėtingai karpyti, sujungti, pašalinti vaizdines medžiagas, įterpti paveikslėlius, pridėti garso takelius, paprastas 3D animuotus užrašus, animacijas ir efektus.

Privalumai: Ypatingai paprasta vartotojo sąsaja, kuria lengva naudotis. Atvirojo kodo programa, todėl visos funkcijos yra prieinamos iš karto atsisiuntus programą.

Trūkumai: Retkarčiais pastebimos programos striktys.

  1. VideoPad Video Editor

Pritaikyta naudotis Windows ir Mac operacinėse sistemose.

Kita alternatyva, tiems kurie ieško paprastos vaizdo redagavimo programos yra VideoPad Video Editor. Ši programa yra visiškai nemokama asmeniniam naudojimui.

Ši programa suteikia panašias funkcijas kaip ir ankščiau minėta Lightshots vaizdo redagavimo programa, tačiau sumaniau išdėstytos funkcijos programos lange, padeda greičiau redaguoti vaizdo įrašus ir gauti norimą galutinį rezultatą.

Su šia programa taip pat galėsite atlikti visas vaizdo redagavimo funkcijas (karpymas, įterpimas, pašalinimas ir kita), o taip pat po ranka turėsite ir šiek tiek pažangesnes funkcijas kaip vaizdo stabilizavimas, spalvų korekcija, spec. garso efektų biblioteka ir dar daugiau.

VideoPad Video Editor galite pakeisti vaizdo atkūrimo spartą, atsukti vaizdo įrašą, įrašyti į diską, ir eksportuoti vaizdo įrašus iki 4K raiškos.

Privalumai: Platus vaizdo formatų palaikymas. Labai paprasta įdiegti ir pradėti naudotis programa.

Trūkumai: Nepalaikoma Linux operacinėse sistemose.

1 komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *