Kaip išsirinkti geriausią vejos robotą? 5 savybės, pagal kurias jį rinktis

Nuosavų namų ir sodybų šeimininkų gyvenimą gerokai palengvina vejos robotai. Ši savaeigė technika pati geba pjauti arba trumpinti žolę bei gali net surinkti atliekas. Ji dirba pagal užprogramuotą grafiką, gali atsižvelgti į orą ir jai niekada netrūksta jėgų…

Būtent dėl šių priežasčių vis didesnė dalis vartotojų renkasi būtent robotukus įdarbinti vejos prižiūrėtojais. Tačiau įvairovė šioje kategorijoje yra didelė. Skirtingi gamintojai siūlo daug unikalių modelių, tarp kurių galima net ir pasimesti. Paruošėme jums išsamų gidą, kuriame apžvelgsime 5 svarbiausius techninius parametrus, į kuriuos reikia kreipti dėmesį, kai norite išsirinkti vejos robotą.

Pjovimo plotis

Vejos roboto pjovimo plotis yra vienas iš kertinių techninių parametrų. Jis galbūt nėra tiek svarbus turintiems mažesnes pieveles, tačiau turintiems didelę erdvę, kiekvienas centimetras gali būti svarbus.

Rinkitės modelį, kurio pjovimo plotis būtų kuo didesnis. Didesnis pjovimo plotis reiškia, kad robotas gali nupjauti didesnį plotą per trumpesnį laiką. Net ir vieno ar poros centimetrų skirtumas per visą plotą gali sudaryti reikšmingą skirtumą. Robotui reikės 1 – 2 reisų mažiau, kad nupjautų tą patį plotą, sutaupant kelias minutes kiekvieną kartą ir valandų valandas per sezoną. Jums tai duos greitesnius rezultatus bei mažesnį triukšmą. Be to, galbūt nereikės papildomo įkrovimo visam plotui aptarnauti.

Akumuliatoriaus veikimo laikas

Vieni gamintojai ir pardavėjai dar nurodo ir akumuliatoriaus talpą, tačiau vartotojams daug aktualiau yra veikimo laikas. Ieškokite vejos roboto, kurio akumuliatorius veikia ilgai, ypač jei turite didelę veją. Ilgesnis akumuliatoriaus veikimo laikas reikš, kad rezultatas bus matomas daug greičiau, kadangi, jeigu viduryje pjovimo baterija išsikrauna ir įrenginiui reikia grįžti į stotelę, procesas užsitęsia.

Akumuliatoriaus veikimo laikas gali svyruoti nuo 30 iki 120 minučių (būna ir išimčių). Kai kurie gamintojai šią funkciją dar apibrėžia ir plotu, kurį įranga gali aptarnauti vienu įkrovimu. Tad kai kur prie pavadinimo rasite ir skaičių kvadratiniais metrais. Jis kita forma apibūdina, kiek daug įrenginys gali nupjauti vienu įkrovimu.

Išmaniosios funkcijos

Dabar vis dažnėja ir išmani sodo technika. Geras vejos robotas turėtų turėti kliūčių aptikimo jutiklius, kurie padėtų jam išvengti kliūčių, pavyzdžiui, medžių, augalų, akmenų ir kitų ant vejos bei sklype esančių objektų. Ši funkcija padeda išvengti roboto apgadinimo, taupo laiką bei tuo pačiu saugo ir jūsų turtą.

Itin patogu, jeigu robotas yra išmanus ir turi sąsają su išmaniąja programėle telefone ar planšetėje. Tokiu būdu per savo įrenginį galite:

  •   Matyti įkrovos lygį;
  •   Matyti dabartinį įrenginio statusą;
  •   Perimti kontrolę rankiniu būdu;
  •   Pažymėti specialius pjovimo plotus;
  •   Duoti kitas komandas.

Vėlgi, šios funkcijos taupo jūsų laiką ir duoda didžiausią įmanomą naudą.

Programavimas

Vejos robotas gali būti programuojamas ir/ar išmanus. Paprastai visi išmanieji robotai yra programuojami, tačiau ne visi programuojami modeliai yra išmanūs. Reikėtų to nepamiršti. Aišku, išmaniausieji bus brangiausi, tačiau jūs tik pažiūrėkite, kiek daug galimybių atsiranda, jeigu investuojate į programuojamą sprendimą: tai leis nustatyti pjovimo grafikus, reguliuoti pjovimo aukštį, galbūt net galingumą, rodys sklypo išplanavimą žemėlapyje. Jūs taip pat galėsite pažymėti tas zonas, į kurias robotas turėtų nevažiuoti arba, kurių turėtų vengti.

Taip lengviau pritaikyti pjovimo procesą pagal savo poreikius. Juk skiriasi ir vejų tipai, ir vartotojų poreikiai.

Triukšmo lygis

Čia viskas labai paprasta. Prieš pirkdami patikrinkite specifikacijose įrenginio skleidžiamą triukšmą (dB). Prioritetą teikite tylesniems, kad netrukdytumėte kaimynams ir patys sau. Dažnu atveju žolę gerai pjauti ankstokai ryte, tad tam, kad tai netrukdytų poilsiui, pravartu pagalvoti apie mažesnį decibelų lygį.

Vidutinis įrenginys (aukštesnės vidutinės klasės) skleis tarp 60 ir 75 dB triukšmą, tad jį tikrai girdėsite ir viduje, nebent turite superinę izoliaciją. Nors galima kiek koreguoti veikimo intensyvumą (kai kuriuose modeliuose), tačiau reali situacija tokia, kad triukšmas vis tiek blaškys. Geriausia – ieškoti kompromiso bei priderinti įrenginio galimybes prie savo gyvenimo būdo. Jis neturėtų žadinti visų aplinkinių, tačiau taip pat turėtų atlikti pavestą užduotį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *