Kaip naudotis uTorrent programa?

Kaip naudotis uTorrent programa

Naudojimasis „Torrent“ svetainėmis iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kaip nelegalus ir kiek pavojingas būdas turinio atsisiuntimui internete, tačiau iš tiesų tai yra puiki alternatyva norint greitai atsisiųsti ar įkelti legalų turinį, skirtą dalinimuisi su kitais. Šiame straipsnyje parodysime kaip tai galite atsisiųsti ir pradėti naudotis viena iš populiariausių „Torrent“ programų – μTorrent.

Ar μTorrent programa naudotis legalu?

Prieš pradedant, verta paminėti, kad μTorrent yra visiškai legali, kadangi tai yra tik programa, leidžianti atsisiųsti „Torrent“ failus.

Žinoma, internete galite susidurti su dideliais mastais nelegalaus turinio, kuris dažniausiai ir yra randamas „Torrent“ svetainėse. Dauguma filmų, dainų albumų, TV laidų, žaidimų ir programinės įrangos į šias svetaines yra patalpinti nelegaliai, bet tarp jų galima rasti ir legalaus, nemokamam dalinimuisi skirto turinio.

Kas yra Torrent failai?

„Torrent“ svetainių koncepcija nėra nauja ir šios svetainės jau egzistuoja jau keletą dešimtmečių. Iš esmės šios svetainės vartotojams leidžia greičiau atsisiųsti didelius failus internetu, išskaidant atsisiunčiamą turinį į mažesnes dalis, kurias vienu metu siunčiatės iš kitų vartotojų, turinčių jas savo kompiuteryje.

Tam, kad pasiekti tokio tipo turinį jums reikės specialios programos, tokios kaip μTorrent, su kuria galėsite atsisiųsti failus iš „Torrent“ svetainių.

Kaip atsisiųsti ir įdiegti μTorrent?

Norėdami nemokamai atsisiųsti programą apsilankykite μTorrent svetainėje ir spustelkite pasirinkimą Free Download.

Baigus atsisiuntimui savo naršyklės apačioje pelės mygtuku spustelkite ant uTorrent.exe failo ir sekite nurodytas instrukcijas programos įdiegimui.

Programos įdiegimo metu jums gali būti siūloma atsisiųsti įvairių papildomų programų, tokių kaip „Avast“ antivirusinė ar WebDiscover naršyklės plėtiniai, tačiau jų atsisiųsti ir įsidiegti į savo kompiuterį neprivalote. Jei nenorite įsidiegti šių papildomų programų spauskite mygtuką Decline.

Pasibaigus įdiegimui, spauskite mygtuką Finish ir μTorrent programa pasileis automatiškai.

Kaip rasti ir atsisiųsti „Torrent“ turinį?

Paleidę μTorrent programą pastebėsite, jog joje nėra jokio turinio atsisiuntimui. Tam, kad rasti failus atsisiuntimui, turite apsilankyti „Torrent“ svetainėse, tokiose kaip Linkomanija, Thepiratebay, isoHunt ir kitose, naudodamiesi savo interneto naršykle.

Dėl esančio nelegalaus turinio, šios svetainės kartais gali būti blokuojamos. Viena iš populiariausių užblokuotų „Torrent“ svetainių yra Linkomanija. Kaip atblokuoti prieigą prie Linkomanijos puslapio galite sužinoti mūsų ankstesniame straipsnyje.

Apsilankykite vienoje iš „Torrent“ svetainių ir paieškos pagalba suraskite turinį, kurį norite atsisiųsti. Šiuo atveju naudosime The Pirate Bay svetainę ir ieškosime atsisiuntimui nemokamos, atvirojo-kodo nuotraukų redagavimo programos GIMP.

Pirmiausiai atsiradęs paieškos rezultatas turi daugiausiai skleidėjų (seeds), t.y vartotojų, kurie savo kompiuteryje turi atsisiuntę šia programą, ir gali su kitais dalintis jos failais. Skleidėjų skaičius yra iš dalies veikia kaip indikatorius, nurodantis kaip greitai pavyks atsisiųsti failą. Kuo didesnis skaičius, tuo daugiau vartotojų dalinasi programos failais ir tuo greičiau galėsite jį atsisiųsti.

Norėdami pradėti failo atsisiuntimą, pirmiausia spustelkite ant programos pavadinimo, tada atsiradus naujam langui slinkite žemyn, kol pamatysite mažą piktogramą su raudonu magnetu ir šalia jo esančiu užrašu GET THIS TORRENT. Paspaudus šį mygtuką naršyklės viršuje pasirodys pranešimas su užklausa atidaryti μTorrent programą. Spauskite mygtuką Atidaryti „μTorrent“.

Pasileidus μTorrent programai matysite programą, kurią ketinate atsisiųsti ir galėsite pasirinkti, kur išsaugoti atsisiunčiamus failus jūsų kompiuteryje. Norėdami pradėti atsisiuntimą spauskite mygtuką Gerai.

Šiuo metu jūsų failas bus pradėtas siųsti. Programoje matysite atsisiuntimo eigą pateiktą procentais, taip pat šalia matysite atsisiuntimo greitį, kiek laiko liko iki atsisiuntimo pabaigos ir skleidėjų (seeds) skaičių.

Pasibaigus atsisiuntimui failus rasite aplanke, kurį nurodėte programoje prieš pradedant atsisiuntimą. Šiuo failu galite pilnai naudotis ir įdiegti į savo kompiuterį. Norėdami dalintis atsisiųsta programa su kitais vartotojais tiesiog nepašalinkite atsisiųstų programos failų iš savo kompiuterio ir palikite įjungtą μTorrent programą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *