Telefono kopija. Kaip atskirti klastotę nuo originalo?

telefono kopija

Pirkti naudotą telefoną, kuris ankščiau priklausė kitam asmeniui, arba pirkti iš mažai žinomų parduotuvių, gali būti rizikinga, kadangi šiais laikais, ypatingai aukštos klasės telefonų modeliams yra kuriamos pigios, beveik identiškos originalui kopijos. Vieni jas vadina „Klonais“ arba „Klastotėmis“, kiti „Aukštos kokybės kopijomis“. Vargu ar norėtumėte įsigiję išmanųjį telefoną už ne menką sumą sužinoti, nusipirkote suklastotą originalo kopiją, kurios vertė kelis kartus mažesnė už originalo. Pastaruoju metu klastotės yra daromos vis kokybiškiau, todėl apžvelgus įrenginį iš pirmo žvilgsnio sunku atpažinti klastotę. Tačiau jei žinote į ką atkreipti dėmesį perkant telefoną, galite patikrinti ar tai yra originalas ar tik suklastota kopija.

  1. Palyginkite įrenginį su originalu

Dauguma aukštos klasės telefonu yra pagaminti iš aukštos kokybės medžiagų, tokių kaip metalas ar stiklas. Jeigu turite draugą, pažįstamą ar kitą asmenį, turintį telefoną, kurį ketinate pirkti, paprašykite jo telefono palyginimui. Jeigu telefonui naudojamos medžiagos ar jų kokybė skirsis, gali būti, kad perkamas telefonas yra originalo kopija.

  1. Eikite į telefono gamintojo svetainę ir patikrinkite naudojamų medžiagų sąrašą

Jeigu nesate įsitikinę iš kokių medžiagų sudarytas telefonas – nugarėlė stiklinė, metalinė ar plastikinė, ar telefonas turi fizinius ar virtualius mygtukus, kokios galimos telefono korpuso spalvos, patartina peržiūrėti gamintojo svetainėje pateiktus aprašymus apie įrenginį. Aprašymuose dažniausiai nurodoma  kokios medžiagos buvo naudojamos telefono gamybai.

  1. Patikrinkite užrašus, esančius ant pakuotės

Telefonų klastotės yra kuriamos taip, kad suklastotas įrenginys atrodytų kuo panašesnis į originalą, tačiau originalo kopiją dažnai išduoda jo pakuote. Perskaitykite visus užrašus esančius ant pakuotės – jeigu pastebėjote gramatikos, o ypač skyrybos klaidų, tokių kaip tarpų nebuvimas tarp kai kurių žodžių, daug kablelių ar taškų sakiniuose, yra didelė tikimybė, kad tai yra klastotė.

  1. Patikrinkite specifikacijos duomenis esančius ant pakuotės

Kitoje įrenginio pakuotės pusėje daugeliu atveju yra nurodyta specifikacija su telefono parametrais. Atsidarykite telefone Settings (Nustatymai) langą ir pasirinkite skiltį About phone (Apie telefoną). Jeigu telefone ir ant pakuotes pateikti duomenys nesutampa, yra tikimybė, kad telefonas yra klastotė.

Patarimas: Jeigu nebeturite įrenginio pakuotės, visa specifikaciją galite pažiūrėti internete GSMArena puslapyje, įvedę modelio pavadinimą.

  1. Patikrinkite telefono parametrus atsisiuntę programėlę

Norint patikrinti telefono parametrus, galite atsisiųsti AnTuTu Benchmark programėlę. Programėlė atliks įrenginio greičio testą ir pagal gautus rezultatus atpažins ir pateiks įrenginio komponentus ir jų parametrus, taip pat nurodys pilną įrenginio pavadinimą.

Jeigu programėlė nurodys kito telefono gamintojo pavadinimą nei nurodytas ant įrenginio, jūsų telefonas gali būti originalo kopija.

  1. Patikrinkite operacinę sistemą

Jeigu turite „iPhone“ išmanųjį, galite patikrinti, kokią programinė įranga yra įdiegta į telefoną. „iPhone“ klastotės nepalaiko oficialios „Apple iOS“ operacinės sistemos ir jai imituoti naudoja „Android“ operacinę sistemą. Klonuoto telefono gamintojai negali naudoti iOS operacinės sistemos kadangi, ši sistema yra išskirtinai skirta tik Apple originaliai įrangai. Kad patikrinti, kuri operacinę sistemą įdiegta eikite į Settings (Nustatymai) langą ir pasirinkite skiltį About phone (Apie telefoną).

Taip pat įsidėmėkite, kad „iPhone“ telefonuose rasite tik „App Store“ parduotuvę, o „Android“ telefonuose tik „Google play“ parduotuvę.

  1. Įrenginio autentifikavimas su serijiniu numeriu arba IMEI

Kiekvienas telefonas turi savo serijinį numerį arba IMEI. Pasinaudodami šiuo numeriu, kurį galite rasti nuėję į Settings (Nustatymai) langą ir pasirinkite skiltį About phone (Apie telefoną), laukelyje Serial number (Serijinis numeris) bus nurodytas jūsų telefono serijinis numeris. Oficialioje telefono gamintojo svetainėje įveskite savo įrenginio serijinį numerį arba IMEI. Jeigu telefonas nėra klastotė, pasirodys pranešimas su patvirtinimu, jog įsigijote originalų gamintojo gaminį.

 

Jeigu ekrane pasirodys pranešimas su tokiu ar panašiu tekstu “Apgailestaujame, bet šis serijinis numeris yra negaliojantis. Prašome patikrinti savo įrenginio informaciją ir pabandyti dar kartą”, tai reiškia, kad arba neteisingai įvedėte serijinį numerį ar IMEI, arba jūsų įrenginys yra klastotė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *