Kuo minta barsukas?

Kuo minta barsukas?

Maitinti sodo laukinius gyvūnus – vienas iš tų paprastų malonumų, kurie iškart suteikia džiaugsmo. Be paukščių, savo sode taip pat galite maitinti ir žemės gyvūnus, tokius kaip barsukai ar lapės, tačiau įsitikinkite, kad tai darote atsakingai.

Kuo minta barsukai?

Pagrindinis barsukų maistas – sliekai, kurie paprastai sudaro apie 80 % jų raciono. Kiekvieną naktį jie gali suvalgyti kelis šimtus sliekų. Tačiau jie yra visaėdžiai, todėl valgo beveik viską – nuo mėsos ir vaisių iki svogūnėlių ir paukščių kiaušinių.

Nors didžiąją mitybos raciono dalį sudaro sliekai, jie taip pat minta šliužais ir vabzdžiais, turi aštrią uoslę ir aštrius nagus, kuriais gali išrauti dirvos paviršiuje esančias lervas.

Jų valgiaraštyje taip pat yra vaisių, įskaitant obuolius, kriaušes, slyvas ir šeivamedžio uogas – dažnai šalia sodybų auga šeivamedžio krūmai. Jie minta riešutais, sėklomis ir gilės, taip pat tokiais augalais kaip kviečiai ir kukurūzai.

Barsukai minta smulkiais gyvūnais, įskaitant peles, žiurkes, triušius, varles, rupūžes ir ežius, ir gali prasimaitinimui naudoti rastų gyvūnų dvėselienomis ir skerdiena. Jų aštrus uoslės pojūtis ir ilgi nagai yra gerai pritaikyti mažų žinduolių urvams ir lizdams surasti ir iškasti. Kai trūksta maisto, barsukai taip pat gali plėšti šiukšliadėžes ieškodami maisto.

Ar barsukai ėda ežius?

Kai kuriose šalyse, vienas iš pagrindinių ežių plėšrūnų yra barsukas. Kadangi barsukai turi storą odą ir ilgus nagus, jie yra viena iš nedaugelio rūšių, galinčių sumedžioti ir suėsti kitaip gana gerai apsaugotus ežius.

Jei manote, kad jūsų sode ar kaimyniniame sode veisiasi ežiai, venkite vilioti barsukus ir lapes (jei įmanoma), kol ežiukų jaunikliai gerai užaugs.

Kuo galima šerti barsukus?

Jei jūsų sode lankosi barsukai, jie gali būti įdomūs svečiai. Kai kurie sodininkai į juos reaguoja labai įvairiai – kai kurie mano, kad jie trukdo, nes gali išrauti gėlių svogūnėlius, ėsti vaisius ir daržoves, rauti veją.

Tačiau jei jums patinka matyti barsukus savo sode, yra daugybė tinkamų maisto produktų, kuriuos galite panaudoti šėrimui.

Kadangi barsukai valgo itin įvairų maistą, jie tikriausiai suvalgys ir didžiąją dalį to, ką duotumėte ir kitiems gyvūnams (paukščiams, ežiams ar šunims), tačiau geriausia rinktis maistą, kuris labiausiai atitinka jų natūralų racioną.

  • Vaisiai – vynuogės, obuoliai, kriaušės, slyvos
  • Žali žemės riešutai arba braziliški riešutai (be druskos ir šokolado)
  • Džiovintas šunų maistas (dribsnių tipo)
  • Sliekai
  • Žemės riešutų sviestas (nesūdytas, be cukraus)

Kaip šerti barsukus?

Barsukams palengvinsite gyvenimą, jei maistą sudėsite į krūvą terasoje, tačiau jums gali būti įdomiau maistą išbarstyti po veją. Jei barsukams norint pasiekti maistą, jį reikės atsargiai nugvelbti, turėsite daugiau laiko stebėti jų maisto paieškos ir valgymo įpročius.

Nepamirškite ir vandens – palikite barsukams daug šviežio vandens žemės paviršiuje net visą žiemą, kai kiti šaltiniai užšąla.

Kiek turėčiau juos maitinti?

Šerdami laukinius gyvūnus būkite atsargūs, kad jie nebūtų priklausomi nuo jūsų maisto šaltinio. Geriausia šerti mažais ir įvairiais maisto kiekiais nereguliariai, ypač didžiausio poreikio metu (žiemą ir pavasarį) arba retkarčiais kaip skanėstą.

Vienam apsilankiusiam barsukui duokite ne daugiau kaip saują žemės riešutų ar džiovinto maisto ir tiek pat minkšto drėgno maisto (pvz., vynuogių).

Kur gyvena barsukai?

Barsukai gyvena urvuose – požeminiuose urvuose, kuriuos kasa stipriais ilgais nagais. Barsukai dažnai turi įsikūrė vieną pagrindinę buveinę, kurioje jie gyvena didžiąją metų dalį ir augina jauniklius. Barsukai gerai tvarkosi savo buveinėse, kad nesusidarytų blusų ir utėlių. Jie valo savo miegamuosius urvus, ištraukdami seną šieną, žolę, šermukšnius, plastikinius maišelius ir bet ką, ką naudojo kaip guolio vietą.

Kiekvienoje barsuko teritorijoje yra ne daugiau kaip šešios atokiau esančios buveinės, taip pat pagrindinė gyvenvietė. Jos naudojamos šiltuoju metų laiku, kai aplinkui yra daug maisto, kad barsukai galėtų miegoti ir pasislėpti, kai jie eina ieškoti maisto.

Daugiausia jų yra lapuočių miškuose, tačiau jų galima rasti beveik visur, kur yra daug sliekų. Paprastai jos iškasamos gerai drenuojamoje dirvoje, kur lengva kasti, pavyzdžiui, smėlingame dirvožemyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *