Kaip surasti pamestą arba pavogtą Android telefoną?

Jeigu sudarytumėte sąrašą dalykų, kurių nenorėtume pamesti, jūsų telefonas, tikriausiai, būtų sąrašo viršuje arba bent jau Top penketuke. Pametus telefoną kyla grėsmė svetimiems žmonėms sužinoti informaciją apie asmeninį gyvenimą, dėl telefone išsaugotų prisijungimų į socialinius tinklus, prarastus pinigus, dėl lengvos prieigos prie įdiegtų elektroninės bankininkystės programėlių, o nuotraukos ir vaizdo įrašai iš įsimintiniausių akimirkų dingsta kartu su prarastu telefonu. Laimei yra būdas išsigelbėti iš šios nemalonios situacijos. Telefonams su kiekvienais metais vis „išmanėjant“ auga ir išmaniųjų saugumo funkcijų kiekis jame. Todėl net pametus telefoną, ar dar blogiau, jei telefoną pavogė, neskubėkite manyti, kad jūsų telefonas yra prarastas amžiams. Yra ne vienas, o net keletas būdų kaip surasti prarastą telefoną ir šiame straipsnyje juos pateiksime.

Kas yra reikalinga norint įgalinti telefono susekimo funkcijas?

Dėl įvairių įstatymų ir teisių, susijusių su vartotojų privatumu, telefonų gamintojai prieš įgalindami susekimo funkcijas, privalo gauti leidimą telefono susekimui. Kad tai padaryti jūs turite savo telefone įjungti nustatymus, kurie siunčia telefono buvimo vietą. Vienas iš jų gali būti Wi-Fi ryšio įjungimas telefone, pagal kurį galima atpažinti, prie kokio ir kurioje vietoje esančio Wi-Fi tinklo telefonas yra prisijungęs, arba mobiliųjų tinklų, kurie veikia panašiu principu, arba tiesiog GPS, kuris yra konkrečiai skirtas aptikti įrenginio būvimo vietą. Šie nustatymai leis lengvai susekti gana tikslią telefono būvimo vietą, jeigu telefonas buvo pamestas. Greta to, būtina telefoną susieti su Google paskyra, kad įgalinti šias funkcijas. Tačiau tai neturėtų būti bėda, kadangi kiekviename Android telefone yra apstu Google programėlių, kuriomis norint naudotis reikia turėti Google paskyrą ir būti ją susiejus su išmaniuoju telefonu. Naujai įsigiję telefoną, greičiausiai pirmas dalykas, kurį turėjote padaryti, tai sukonfigūruoti įvairius parametrus telefono nustatymų vedlyje, o tarp jų susikurti ar prisijungti prie savo Google paskyros ir susieti ją su savo išmaniuoju telefonu.

1 Būdas: Naudojantis Find My Device (Rasti Mano Įrenginį) telefono susekimui

Jau keletą metų pastarieji išmanieji įrenginiai turi iš anksto įdiegtą funkciją „Find My Device“ arba lietuviškai „Rasti Mano Įrenginį“. Ši funkcija leidžia aptikti jūsų telefono būvimo vietą jį praradus. Prireikus pasinaudoti šia funkcija, galite naudotis nešiojamuoju kompiuteriu ar kitu telefonu, kad susektumėte paskutinę žinomą jūsų telefono būvimo vietą, taip susiaurinant paieškos zoną, kurioje vertėtų ieškoti telefono. Taip pat naudodamiesi funkcija galite nuotoliniu būdu užrakinti savo telefoną, kad apsaugotumėte savo asmeninius duomenis. Tačiau pirmiausia turite įgalinti šią funkciją savo telefone, tam kad galėtumėte susekti savo telefoną.

Jeigu jūsų telefonas yra kiek senesnis ir neturi iš anksto įdiegtos šios funkcijos, geriausias variantas yra atsisiųsti Find My Device arba lietuviškai „Google“ rasti įrenginį programėlę iš Google Play parduotuvės ir įgalinti telefono būvimo vietos susekimą.

Žingsniai Find My Device funkcijos paruošimui:

 1. Eikite į telefono nustatymus.
 2. Pasirinkite kategoriją Security and Lock screen (Saugumas ir ekrano užraktas).
 3. Pasirinkite skiltį Device administrators (Įrenginio administratoriai).
 4. Pasirinktie Find My Device (Rasti Mano Įrenginį) ir įsitikinkite, jog ši funkcija yra įgalinta ir pažymėta varnele.
 5. Grįžkite į pagrindinį telefono nustatymų langą.
 6. Pasirinkite kategoriją Location (Vietovė).
 7. Įjunkite vietovės nustatymą.
 8. Pasirinkite Vietovės režimo parinktį didelis tikslumas.
 9. Grįžkite į pradinį telefono nustatymų langą ir pasirinkite Google Location History (Google vietovės istorija) ir įgalinkite nustatymą.

Dabar jūsų telefone paruošta paslauga Find My Device, kuri pagelbės praradus ar pametus telefoną. Su šia paslauga galite atlikti keletą naudingų funkcijų:

 1. Leisti garsą yra pasirinkimas, kuris paleidžia telefone garsinį signalą, tam, kad aptiktumėte telefoną, jeigu jis yra netoliese tačiau jo nematote.
 2. Užrakinti funkcija leidžia pridėti slaptažodį arba piršto antspaudo užraktą, kad užblokuotumėte prieigą prie telefone esančių asmeninių duomenų.
 3. Ištrinti įrenginio duomenis yra naudinga funkcija jeigu tikimybė rasti telefoną yra maža. Taip užtikrintai apsaugosite duomenis nuo prieigos pašaliniams.

2 Būdas: Naudojantis Google paskyra

Jeigu pirmasis būdas neduoda jokių vaisių telefono paieškoje, verta pabandyti susekti telefoną prisijungus prie savo Google paskyros. Tam, kad apsaugoti jūsų įrenginius ir paskyras, Google stebi kokiais įrenginiais naudojatės prisijungti prie paskyros ir kokia jų būvimo vieta, todėl prisijungus prie paskyros turėtumėte gauti informaciją apie jūsų telefono būvimo vietą. Tai padaryti taip pat nesudėtinga, reikia tik kompiuterio ar kito telefono. Susekti telefoną galite atlikdami šiuos veiksmus:

 1. Atidarykite interneto naršyklę telefone, kompiuteryje ar kitame išmaniajame įrenginyje.
 2. Eikite į puslapį com/find.
 3. Jeigu puslapyje prašoma prisijungti, tiesiog įveskite savo el. pašto adresą, kurį naudojote savo prarastame įrenginyje. Prisijungus turėtumėte matyti apytikslę savo prarasto įrenginio buvimo vietos informaciją.

3 Būdas: Naudojantis atsisiunčiama programėle Life360 – Family Locator

Šiais laikas rodos kiekvienai smulkmenai ar idėjai yra sukurta išmanioji programėlė. Saugumo atveju tai ne išimtis. Yra programėlių, kurias galite atsisiųsti į savo telefoną norėdami jį apsaugoti. Viena iš jų yra Life360 – Family Locator programėlė. Su ja galite susikurti šeimos narių ar draugų ratą, kurie kartu su jumis suteikė prieigą prie jų išmaniųjų įrenginių būvimo vietos informacijos, tuo atveju jei įrenginys būtų pamestas. Šia programėle naudojasi tėvai, norintis stebėti vaikų buvimo vietą, kad įsitikintų jog jiems viskas gerai ir nereikėtų nerimauti, tačiau tuo pačiu ji veikia kaip pamesto įrenginio susekimo priemonė.

Programėle itin paprasta ir intuityvi. Jūsų artimųjų ar draugų buvimo vieta yra nuolatos rodoma ir atnaujinama žemėlapyje. Kiekvienas asmuo turi savo piktogramą ir paveikslėlį pagal kurį galėsite matyti, kurioje vietoje yra artimieji ir tuo pačiu jų išmanieji įrenginiai.

4 Būdas: Naudojantis atsisiunčiama programėle Cerberus

Ši programėlė suteikia aibę įvairiausių funkcijų, padedančių surasti pamestą ar pavogtą telefoną. Programėlė Cerberus pametus telefoną leidžia jį nuotoliniu būdų užrakinti, leisti garsą, ištrinti telefone esančius duomenis – visai kaip ir anksčiau pateiktos Google alternatyvos, tačiau taip pat su ja galite nuotoliniu būdų pavogtame telefone įjungti kamerą ir garsą telefone. O įdomiausia yra tai, jog telefone galima paslėpti programėlę ir pašalinti jos piktogramą. Tokiu atveju, atsitikus vagystei, vagišius laikantis rankoje telefoną net neįtars, kad įrenginyje yra įdiegta apsaugos nuo vagystės programa.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *