Kaip sumokėti PSD (Privalomąjį Sveikatos Draudimą) internetu?

Didžioji dalis Lietuvos gyventojų dirbą darbovietėse, kuriuos už atliktus darbus darbuotojui moka atlyginimą, iš kurio atskaičiuoja visus su darbuotoju susijusius mokesčius, į kuriuos taip pat įeina ir PSD, ir sumoka valstybei. Tačiau tam tikrais atvejais privalomąjį sveikatos draudimą gali tekti susimokėti patiems. Kaip tai teisingai padaryti?

Kas yra PSD ir kodėl už jį mokame?

Privalomasis sveikatos draudimas yra mokestis skirtas lėšoms sukaupti valstybės privalomojo sveikatos draudimo fonde, iš kurio visiems asmenims, besidraudžiantiems privalomuoju sveikatos draudimu yra teikiamas sveikatos priežiūros finansavimas. Sukauptas fondo biudžetas apdraustiesiems apmoka sveikatos priežiūros, slaugos, socialinių paslaugų išlaidas, suteikia kompensacijas vaistų ir medicinos priemonių įsigijimui.

Pagal įstatymą, apdraustaisiais privalomuoju sveikatos draudimu yra tie asmenys, kurie privalomojo sveikatos draudimo įmokas moka patys, už juos moka darbovietė, kurioje darbuotojas dirba arba pagal nustatytą tvarką yra draudžiami valstybės lėšomis.

Tie asmenys, kurie nesidraudžia privalomuoju sveikatos draudimu, gali ir toliau kreiptis į gydymo ir sveikatos priežiūros įstaigas, tačiau visos paslaugos, kurios kitu atveju būtų kompensuojamos PSD lėšomis jiems yra mokamos.

Kur pervesti įmoką už PSD?

Iki 2015 metų pabaigos įmokas už PSD Lietuvoje administravo dvi įstaigos – SoDra ir VMI, tačiau nuo 2016-01-01 visas privalomojo sveikatos draudimo įmokų administravimo funkcijų vykdymą perėmė Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, kitaip žinoma kaip SoDra. Todėl visas reikalingas įmokas susijusias su PSD pervesti turite į vieną iš Sodros surenkamųjų sąskaitų. Kaip tai padaryti?

  1. Naršyklėje atidarykite SoDra puslapį.
  2. Spauskite Noriu SUMOKĖTI ĮMOKAS mygtuką.
  3. Jeigu nežinote kokias įmokas turite mokėti, pagal savo konkrečią situaciją galite pasirinkti vieną iš kategorijų, kuriose yra išsamiai paaiškinta, kokias įmokas ir kada turite mokėti. Pavyzdžiui: jei užsiimate individualia veikla, pasirinkite Vykdau INDIVIDUALIĄ VEIKLĄ, jei turite samdomų darbuotojų, spauskite TURIU samdomų DARBUOTOJŲ.
  4. Jeigu jau žinote, kokias įmokas turite atlikti, tačiau nežinote įmokų kodų, tame pačiame puslapyje pasirinkite ĮMOKŲ KODAI, kuriame pagal konkrečią situaciją bus nurodyta, kokį įmokos kodą turite naudoti mokėdami įmokas.
  5. Surenkamosios Sodros sąskaitos yra nurodytos puslapyje paspaudus SURENKAMOSIOS SĄSKAITOS, į kurias galite atlikti įmokų pavedimus.
  6. PSD įmokas sumokėti galite prisijungę prie savo elektroninės bankininkystės paskyros ir suformavę mokėjimo formą. Atlikdami įmokos pavedimą nepamirškite:
  • Varnele pažymėti, jog sutinkate perduoti savo asmens duomenis (asmens kodą ir kitą reikalingą informaciją) įmokos gavėjui
  • Skiltyje gavėjo pavadinimas įrašyti: „Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos“ arba „VSDFV prie SADM
  • Skiltyje gavėjo sąskaita nurodyti vieną iš Sodros surenkamųjų sąskaitos numerių (būtinai pasitikrinkite ar teisingai įvedėte visus skaičius)
  • Nurodyti gavėjo kodą (Sodros gavėjo kodas: 191630223)
  • Nurodyti atitinkamą įmokos kodą, pagal savo konkrečią situaciją už kurią mokate
  • Nurodyti mokėtojo kodą (savo asmens kodą arba įmonės/įstaigos kodą už kurią mokamos įmokos)
  • Nurodyti mokėtiną sumą
  • Nurodyti mokėjimo paskirtį (pavyzdžiui: „Privalomojo sveikatos draudimo įmoka besiverčiantiems individualia žemės ūkio veikla)
  • Jeigu įmokas mokate už kitą asmenį, būtinai tai nurodykite. Mokėdami įmokas už kitą asmenį, nurodykite asmens, už kurį mokate duomenis (asmens kodą ar juridinio asmens kodą, įmokos kodą ir mokėtiną sumą). Mokant įmokas už kitą asmenį elektroninėje bankininkystėje, jums gali reikėti užpildyti „Pradinio mokėtojo“ duomenis

2 komentarai

  1. zilvinas Atsakyti

    Noreciau susimoketi uz privaloma sveikatos draudima bet neturiu lietuviskos banko saskaitos ir neturiu galimybiu atvykti ir susimoketi
    Ar galima kaziap susimoketi kitokiais budais?

    • admin Atsakyti

      Rekomenduotume susisiekti su Sodra šiais kontaktai:
      Tel. 1883, iš užsienio +370 5 250 0883, el. paštu info@sodra.lt.
      Papasakoti apie situacija ir jie pasiūlys šiai dienai palankiausią sprendimo būdą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *