Kaip užsisakyti elektros atsiskaitymo knygelę?

elektros planas namams

Elektros atsiskaitymo knygelė yra popierinis dokumentas, kurį seniau išduodavo elektros tinklai. Į tą knygelę vartotojai turėdavo užsirašyti savo skaitiklio rodmenis ir pagal tai būdavo atsiskaitoma su elektros energijos tiekimo operatoriumi. Daug kur užsienyje tokių popierinių knygelių jau nebėra, o Lietuvoje jos taip pat ima darytis vis rečiau naudojamomis. Nepaisant to, tų vartotojų, kuriems vis dar patogu naudotis atsiskaitymo knygele, yra. Ir nemažai. Todėl mes jiems paruošėme trumpą gidą apie tai, kaip užsisakyti elektros atsiskaitymo knygelę.

Knygelę reikia užsisakyti iš tiekėjo

Tiek elektros energijos tiekėjai, tiek kitos, komunalines paslaugas teikiančios bendrovės, jums turėtų, pagal pareikalavimą išduoti popierinę atsiskaitymo knygelę. Ją reikia užsisakyti ir tai galima padaryti dviem būdais.

Pirmasis – paskambinti telefonu savo tiekėjui ir paprašyti, kad knygelė būtų atsiųsta paštu. Tokiu būdu knygelę turėtumėte gauti per +/- savaitę. Kitas, antrasis būdas – nueikite į savo tiekėjo klientų aptarnavimo skyrių ir paprašykite, kad jums duotų atsiskaitymo knygelę. Bent jau taip aprašoma visuomeninio tiekėjo „Ignitis“ paslaugų puslapiuose.

Jeigu jūs perkate elektros energiją iš privataus tiekėjo, susisiekite su jais individualiai bei užduokite klausimą, kaip gauti atsiskaitymo knygelę.

Kaip alternatyva – savo spausdintuvu atsispausdinkite šabloninę užrašinę skaitiklio rodmenų pildymui. Užrašinės šabloną spausdinimui rasite čia. Atkreipkite dėmesį, kad jame turite ne tik elektros energijai skirtų laukelių, bet ir kitų komunalinių paslaugų atsiskaitymui pritaikytas lenteles.

Kodėl verta išmėginti kitus atsiskaitymo būdus

Nors knygelė ir yra tas būdas atsiskaityti už elektrą ir deklaruoti rodmenis, prie kurio daugelis esame pripratę – dabar yra gerokai patogesnių būdų, šiam darbui atlikti. Apmokėjimas per interneto banką arba savitarnos portalai sutaupo be galo daug laiko bei leidžia apeiti varginantį popierizmą, eiles prie kasų ir kitus panašius dalykus.

Nesvarbu koks jūsų elektros planas namams – naudotis savitarna arba mokėti internetu yra tikrai verta ir paprasta. Pirmoji priežastis, kodėl tai daryti naudingiau nei pildyti knygelę – oficialumas. Knygelė nėra oficialus įrodymas, tai tėra tik dokumentų forma, kurioje galima užsirašyti. Tai, ką matote skaitmeninėje erdvėje arba sumokate per interneto banką – oficialus atsiskaitymas.

Antroji priežastis – greitis ir patogumas. Atėjus į paštą arba prekybos centrą, gali tekti palūkėti kelias ar net keliolika minučių, kol ateis jūsų eilė. Juo labiau, kad komunalinius mokesčius priimančios kasos prekybos centre dažniausiai būna pačios užimčiausios. Atsiskaityti internetu nereikia nė 5 minučių. 

Na ir paskutinis privalumas – greitesnė mokėjimų istorijos analizė. Vos prisijungus galėsite labai greitai peržiūrėti praėjusius mokėjimus, elektros energijos suvartojimo analizę bei įvertinti, kaip jūsų dabartinis elektros planas namams ar įmonei atitinka lūkesčius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *