Kas yra domofonas ir kodėl šis įrenginys itin naudingas namuose?

Domofonas – tai dažnai daugiabučiuose arba biuruose sutinkamas prietaisas. Jis yra išties naudingas, mat sukuria papildomą apsaugą ir patogumo jausmą. Kita vertus, daugelis žmonių neįvertina domofono suteikiamų teigiamų pokyčių. Taigi, trumpai aptarkime esminius jo tipus, privalumus ir kodėl šį rekomenduojama įsigyti net nuosavų namų gyventojams. 

Kas yra domofonas?

Domofonas (dar kitaip – telefonspynė) yra prietaisas, skirtas komunikacijai tarp vidinės ir išorinės pastato dalies. Įprastai jis atlieka susisiekimo funkciją bei kontroliuoja patekimą į konkrečią patalpą. Dažniausiai domofonai įrengiami biuruose, daugiabučiuose arba įvairiuose komerciniuose pastatuose. Tai leidžia pasikalbėti su atvykusiu žmogumi neatidarius durų. Kartu su telefonspyne įprastai įrengiama elektrinė spyna. Ji suteikia galimybę atidaryti duris nuotoliniu būdu, paspaudus mygtuką ant domofono ragelio. Tuo tarpu, pastato gyventojams ar darbuotojams dažniausiai duodami elektroniniai raktai arba magnetinės kortelės, kurios leidžia spyną atrakinti lauke. Kai kuriais atvejais šiems taip pat suteikiamas specialus kodas. Taigi, įvairių galimybių tikrai netrūksta. 

Domofonų tipai

Domofonai gali būti skirstomi į skirtingus tipus. Pavyzdžiui, audio telefonspynė užtikrina bendravimą balsu. Tai pati paprasčiausia bei dažniausiai pasitaikanti domofono versija. Kita vertus, vaizdo telefonspynė be garso ryšio turi ir vaizdo kamerą, kuri leidžia matyti atvykusius asmenis. Toks variantas pasižymi didesniu saugumu. Egzistuoja ir belaidis domofonas, kuris įprastai veikia per Wi-Fi tinklą. Tai gali būti patogesnis pasirinkimas, jeigu neturite tinkamų galimybių laidų instaliacijai. Tad, skirtingų variantų tikrai netrūksta. 

Kodėl domofonas naudingas namuose?

Domofonas gali būti įrengiamas ne tik daugiabučiuose, tačiau ir nuosavuose namuose. Jis pasižymi nemaža privalumų gausa. Visų pirma, šis prietaisas leidžia „patikrinti“ lankytojus prieš įleidžiant juos į pastatą. Tai padidina Jūsų saugumą, mat visuomet žinote kas atvyko, nė neatidarydami būsto durų. Kita vertus, telefonspynė taip pat sukuria daugiau patogumo. Kai kuriais atvejais su žmonėmis galima bendrauti neišeinant iš namų. Taigi, nenuostabu, jog apie šios įsigijimą vis dažniau svarstoma ne tik įvairiuose biuruose, tačiau ir nuosavuose namuose. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *