Kaip prižiūrėti dažytus plaukus?

mergina su trumpai kirptais ir dažytais plaukais

Dažyti plaukai reikalauja ypatingos priežiūros, kad išliktų sveiki ir žvilgantys. Dažymo procesas gali pažeisti plaukus, todėl svarbu žinoti, kaip tinkamai jais rūpintis. Tinkama priežiūra ne tik padės išlaikyti plaukų spalvą, bet ir užtikrins, kad plaukai būtų stiprūs bei sveiki.

Tinkamos plaukų priemonės

Pirmiausia, svarbu naudoti specialias kaukės dažytiems plaukams, kurios padeda atstatyti ir drėkinti plaukus po dažymo. Šios kaukės turi maitinančių ir drėkinančių savybių, kurios padeda plaukams atgauti sveiką išvaizdą. Reguliariai naudojant kaukes, plaukai tampa minkštesni ir mažiau linkę lūžinėti. Be to, kaukės dažytiems plaukams gali padėti išlaikyti spalvos intensyvumą ir blizgesį, todėl plaukai atrodo gyvybingesni ir gražesni. Dažytiems plaukams reikia specialių šampūnų ir kondicionierių, kurie yra skirti spalvai išlaikyti ir plaukų drėkinimui. Šie produktai padeda išsaugoti plaukų spalvą ilgiau, apsaugo nuo išblukimo ir suteikia plaukams blizgesio. Rinkitės šampūnus be sulfatų, kurie švelniau veikia plaukus ir mažiau išplauna spalvą. Kondicionieriai dažytiems plaukams taip pat yra svarbūs, nes jie padeda išlaikyti plaukų drėgmę ir elastingumą, apsaugo nuo sausumo ir lūžinėjimo.

Plaukų drėkinimas ir formavimo priemonės

Drėkinimas yra esminis dažytų plaukų priežiūros aspektas. Be kasdienių drėkinančių priemonių, naudokite gilias drėkinančias kaukes bent kartą per savaitę. Tokios priemonės padeda plaukams išlaikyti drėgmę ir apsaugo juos nuo sausumo, kurį sukelia dažymo procesas. Drėkinimas taip pat padeda išlaikyti plaukų elastingumą, todėl jie tampa mažiau trapūs ir lengviau formuojami.

Jei naudojate plaukų formavimo priemones, tokias kaip plaukų vaškas, svarbu žinoti, kad šios priemonės gali kauptis ant plaukų ir galvos odos. Po naudojimo būtinai gerai išplaukite plaukus, kad pašalintumėte visas likučius. Naudokite švelnius, bet efektyvius šampūnus, kurie ne tik išvalys plaukus, bet ir apsaugos jų spalvą. Taip pat svarbu reguliariai valyti galvos odą, kad išvengtumėte porų užsikimšimo ir galvos odos problemų.

Apsauga nuo karščio ir saulės

Dažyti plaukai yra jautresni karščiui, todėl svarbu juos apsaugoti nuo plaukų džiovintuvo, tiesintuvo ar garbanojimo žnyplių poveikio. Naudokite apsaugines priemones nuo karščio, kurios padeda sumažinti žalingą karščio poveikį ir išlaikyti plaukų drėgmę bei spalvą. Apsauginiai produktai sukuria barjerą, kuris apsaugo plaukų struktūrą nuo karščio pažeidimų, todėl plaukai išlieka sveikesni ir stipresni. Saulės spinduliai gali išblukinti plaukų spalvą, todėl dažytiems plaukams reikalinga papildoma apsauga nuo saulės. Naudokite produktus su UV filtrais arba dėvėkite skrybėles ir šalikus, kad apsaugotumėte plaukus nuo tiesioginių saulės spindulių. UV filtrai padeda apsaugoti plaukų spalvą nuo išblukimo ir pažeidimų, kuriuos gali sukelti saulės spinduliai.

Plaukų kirpimas ir plovimas

Dažyti plaukai linkę lūžinėti, todėl svarbu reguliariai kirpti galiukus, kad plaukai atrodytų sveiki ir tvarkingi. Rekomenduojama kirpti plaukus kas 6-8 savaites, kad išvengtumėte išsišakojusių galiukų. Reguliarus kirpimas taip pat padeda išlaikyti plaukų formą ir suteikia jiems sveikesnę išvaizdą. Plaukų plovimas dažnai gali išplauti spalvą, todėl stenkitės plauti plaukus rečiau, naudojant švelnius šampūnus. Tarp plovimų galite naudoti sausą šampūną, kuris padės išlaikyti plaukų švarą ir šviežumą. Švelnus plaukų plovimas padeda išlaikyti plaukų drėgmę ir apsaugo spalvą nuo išblukimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *