Kuo skiriasi aksomas nuo veliūro?

Kuo skiriasi aksomas nuo veliūro?

Tekstilės medžiagos yra neatsiejama mūsų kasdienio gyvenimo dalis. Vienas iš svarbių tekstilės rūšių yra aksomas ir veliūras. Šiame straipsnyje aptarsime, kas yra aksomas ir veliūras, ir atskleisime pagrindinius skirtumus tarp šių dviejų medžiagų.

Kas yra aksomas?

Aksomas yra tekstilės medžiaga, gaminama iš vilnos arba vilnos mišinio su kitomis pluoštinėmis medžiagomis. Tai plonos, ilgos ir minkštos pluošto gijos, kurios gali būti suktos arba nesuktos. Aksomas dažniausiai naudojamas drabužių gamyboje, kilimuose, liemenėse ir dekoratyvinėse tekstilės gaminiuose. Jis yra žinomas dėl savo šilumos savybių ir minkštos tekstūros.

Kas yra veliūras?

Veliūras yra aukštos kokybės tekstilės medžiaga, gaminama iš vynuogių šepetėlio plaukų arba sintetinių pluoštų. Tai gaminys, kuriame yra sunkus šonas su aukšta pliušo stora ir kryptimi pasuktomis pluošto gijomis. Veliūras garsėja savo minkšta ir švelnia tekstūra bei blizgesiu. Jis dažniausiai naudojamas drabužių gamyboje, baldų apmušalų kūrimui ir dekoratyviniuose elementuose.

Pagrindinis skirtumas aksomo ir veliūro

Pagrindinis skirtumas tarp aksomo ir veliūro yra susijęs su medžiagų gamybos procesu ir galutine tekstūra.

Aksomas yra gaminamas iš vilnos arba vilnos mišinio ir jį sudaro plonos ir minkštos pluošto gijos. Jis yra šiltesnis ir daugiau naudojamas drabužių gamyboje bei kilimuose. Aksomo tekstūra yra minkšta ir švelni, bet ji gali būti ne tokia glotni kaip veliūro.

Veliūras yra gaminamas iš vynuogių šepetėlio plaukų arba sintetinių pluoštų. Jis turi aukščiau pasuktas pluošto gijas ir sunkų šoną, dėl ko jis yra žinomas dėl savo blizgesio ir prabangos. Veliūras yra naudojamas daugiausia drabužių gamyboje, baldų apmušalų kūrimui ir dekoratyviniuose elementuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *