Penki patarimai, kaip pasirinkti tinkamą domeną?

Neretai asmenims nesusidūrusiems su elektroniniu verslu iškyla klausimas: kas yra domenas? Bei, kodėl įmonės kuriančios internetines svetaines teikia tokią didelę svarbą domenui? Kad rinkdamiesi domeną nesuklystumėte, pateikiame kelis patarimus bei svarbiausią informaciją, kuri padės Jums nesuklysti.

Kas yra domenas?

Prieš renkantis domeną, vertėtų suprasti, kas tai yra bei kodėl jis reikalingas. Vienas paprasčiausių domeno apibrėžimų – tai originalus Jūsų turimos internetinės svetainės pavadinimas. Pavyzdžiui, manosvetainė.lt – tai vienas iš galimų tinklalapio pavyzdžių, kuris galėtų būti pritaikytas konkrečiai Lietuvos rinkai. Kad domenas pritaikytas Lietuvos rinkai, parodo dvi paskutinės domeno raidės „lt”.

Pradedantysis vartotojas iš karto gali nepastebėti, kokie skirtumai glūdi viename ar kitame domene. Pavyzdžiui, domenai manosvetaine.lt ir mano-svetaine.lt – tai du skirtingi pavadinimai, kurie priklauso dviem skirtingoms svetainėms. Nors jų pavadinimai panašūs, jų turinys ir savininkai gali būti skirtingi, tad vertėtų būti budriems ir nesumaišyti.

Domeno galūnė

Būtina turėti omenyje, kad domeno galūnė, kurią pasirinksite yra vienas svarbiausių aspektų ir neretai daromų klaidų. Tad, kada pasirinkti vieną ar kitą galūnę?

Prieš renkantis domeną, vertėtų apsispręsti, kokios šalies rinkai bus nukreipta Jūsų svetainėje vykdoma veikla ar pildomas turinys. Jeigu užsiimsite prekyba Lietuvoje, tuomet be jokių dvejonių vertėtų rinktis domeną su galūne „lt”.

Žinoma, jeigu ketinate prekybą ar kitą veiklą vykdyti, kurioje nors kitoje šalyje, tuomet vertėtų pasidomėti laisvomis tarptautinėmis domenų galūnėmis: „com”, „org”, „eu”.

Tiesa, visų galūnių rinktis tikrai nebūtina. Viena populiariausių ir dažniausiai naudojamų verslui yra „com”, tad pakaks, jeigu įsigysite tik šią.

Kaip skirstomi domenai?

Paprastai domenai yra skirstomi į dvi pagrindines rūšis: tikslaus atitikmens ir standartinius.

Tikslaus atitikmens domenas reiškia, kad jis kiek įmanoma tiksliau atitiks Jūsų elektroninės svetainės turinį ir veiklą. Pavyzdžiui, jeigu Jūs ketinate prekiauti natūralia kosmetika, tuomet Jūsų domenas bus panašus į šį – naturali-kosmetika.lt ir pan. Tokie domenai paprastai naudojami konkrečiai paslaugai ar produktui, siekiant pagerinti SEO paslaugų kokybę.

Visi likę domenai yra vadinami standartiniais. Paprastai jie yra susiję su užsiimama veikla ar atitinka pačios įmonės pavadinimą.

Tiesa, domenai gali būti ir nesusiję nei su veikla, nei su įmonės pavadinimu.

Kaip pasirinkti domeną?

  • Simboliai pavadinime. Įsidėmėkite, kad kuo pavadinimas trumpesnis, tuo jis bus geriau įsimenamas. Rekomenduoti nekurti ilgų pavadinimų. Tokiu atveju, jeigu Jūsų įmonės pavadinimas yra labai ilgas, patartina jį trumpinti.
  • Jeigu Jūsų domeno pavadinimas trumpas, tuomet jis bus lengvai perskaitomas. Taip bus išvengiama gramatinių klaidų.
  • Nerekomenduotina kurti sunkių ir daugumai nesuprantamų domenų pavadinimų. Kurdami ilgą ir sudėtingą domeną, rizikuosite, kad klientai padarydami klaidą, sumaišydami, neras Jūsų naršyklėje.
  • Labai svarbu, kad domenas, būtų siejamas su tinklalapio turiniu. Nesvarbu, ar pavadinimas bus Jūsų įmonės pavadinimas, ar tiesiog Jūsų sugalvotas.
  • Įsidėmėkite, domene negalima vartoti neaiškių simbolių, trumpinių ar tokių žodžių, kaip UAB, AB.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *