Kuo skiriasi individuali veikla nuo verslo liudijimo?

Kuo skiriasi individuali veikla nuo verslo liudijimo

Sugalvojote unikalią idėja kepti bandeles su BBQ padažu, arba puikiai išmanote apie kompiuterių remontą ir viduje gyvuojanti verslininko gyslelė kuždą, jog reikia sukurti nuosavą verslą? Tam pradėti yra du pagrindiniai būdai: individuali veikla, bei verslo liudijimas. Abiejų dokumentų paskirtis yra vienoda – oficialiai suteikti teisę asmeniui užsiimti paslaugų ar prekių teikimo veikla, už kurią asmuo gaus pajamas. Tačiau yra keletas svarbių skirtumų, dėl kurių konkrečiais atvejais verta pasirinkti vieną vietoj kito.

Individuali veikla

Individuali veikla pagal pažymą patvirtina, jog asmuo įsigijęs šį dokumentą įregistravo veiklą valstybinėje mokesčių inspekcijoje ir jam oficialiai yra suteiktas leidimas verstis veikla, nurodyta pažymoje.

Esminiai individualios veiklos ypatumai:

  • Mokesčiai už gautas pajamas dirbant pagal individualios veiklos pažymą mokami metų gale, deklaruojant pajamas.
  • Turint individualios veiklos pažymą veikla yra laikoma vykstančia, iki tol kol asmuo vykdantys veiklą, pateikia prašymą jos nutraukimui.
  • Dirbant su juridiniais asmenimis nereikės mokėti papildomų mokesčių, kuriuos tektų mokėti turint verslo liudijimą.
  • Metų gale, asmuo dirbantis pagal individualios veiklos pažymą turi deklaruoti pajamas valstybinėje mokesčių inspekcijoje.
  • Asmenims, turintiems individualios veiklos pažymą yra taikomas pajamų mokestis, valstybinis socialinio draudimo mokestis (VSD) ir privalomasis socialinio draudimo mokestis (PSD).

Verslo liudijimas

Verslo liudijimo dokumentas patvirtina, jog dokumento savininkas yra sumokėjęs valstybinės mokesčių inspekcijos nustatytą pajamų mokestį, ir jam oficialiai yra suteiktas leidimas verstis dokumente nurodyta veikla.

Esminiai verslo liudijimo ypatumai:

  • Mokesčiai susiję su užsiimama veikla yra mokami iš anksto, pradėjus verstis veikla.
  • Verslo liudijimą galima išsiimti pasirinktą laikotarpį, pavyzdžiui: 5 dienas, savaitę ar keletą mėnesių, jeigu veikla ketinate užsiimti tik tam tikrą laiko periodą.
  • Jeigu 10 % jūsų turimų klientų yra juridiniai asmenys, reikės susimokėti papildomą 15 % mokestį nuo uždirbtų pajamų.
  • Turint verslo liudijimą, už atliktas paslaugas klientams turėsite išrašyti čekius, jei klientas to reikalaus.
  • Turint verslo liudijimą mokesčiai sumokami iš karto pradėjus užsiimti veikla, todėl vėliau jokių mokesčių mokėti nebereikia.
  • Veiklų rūšių kiekis, kuriomis galima verstis pagal verslo liudijimą, lyginant su individualia veikla yra labiau apribotas. Peržiūrėti, kokių rūšių veikla galite užsiimti turėdami verslo liudijimą galite čia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *