Kuo skiriasi magnis nuo magnesium?

Kuo skiriasi magnis nuo magnesium?

Magnis ir magnesium yra du terminai, susiję su cheminiu elementu, kuris turi daugybę svarbių funkcijų mūsų organizme. Nors šie terminai atrodo panašūs, jie nurodo skirtingus dalykus. Straipsnyje aptariame, kas yra magnis, kas yra magnesium ir kokie yra jų pagrindiniai skirtumai.

Kas yra magnis?

Magnis yra cheminis elementas, simbolis Mg, kurio atominis numeris yra 12. Tai yra šeštoji pagal gausumą žemės plutos metale. Magnis yra būtinas maistinis elementas tiek augalams, tiek gyvūnams. Jo yra natūraliai randama daugelyje maisto produktų, tokių kaip žaliosios daržovės, riešutai, sėklos, grūdai ir mėsa. Magnis yra įtrauktas į daugelį biologinių procesų, įskaitant energijos gamybą, baltymų sintezę, nervų impulsų perdavimą ir raumenų susitraukimą.

Kas yra magnesium?

Terminas „magnesium” yra anglų kalbos atitikmuo lietuviškam terminui „magnis”. Taigi, kalbant apie cheminius elementus, šie du žodžiai yra sinonimai, o tai reiškia, kad jie nurodo tą patį elementą – magnį (Mg). Vis dėlto, šis terminas gali būti taip pat naudojamas norint nurodyti įvairius magnio druskas ar junginius, tokias kaip magnesium citratas, magnesium oksidas ar magnesium sulfatas, kurie plačiai naudojami maisto papilduose, vaistuose ir kitose pramonės šakose.

Pagrindinis skirtumas tarp magnio ir magnesium

Pagrindinis skirtumas tarp magnio ir magnesium yra tai, kad „magnis” yra lietuviškas terminas, o „magnesium” yra anglų kalbos atitikmuo. Šie du žodžiai nurodo tą patį cheminių elementų sąraše esantį elementą – magnį (Mg). Tačiau, „magnesium” gali būti naudojamas norint nurodyti įvairius magnio druskas ar junginius, kurie yra naudojami maisto papilduose, vaistuose ir kitose pramonės šakose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *