Kuo skiriasi reumatas nuo artrito?

Kuo skiriasi reumatas nuo artrito?

Reumatas ir artritas yra terminai, apibūdinantys sąnarių ir raumenų susirgimus, sukeliančius skausmą, patinimą ir judesio sutrikimus. Nors abu terminai dažnai yra naudojami keičiamai, jie turi skirtingas prasmes ir apima skirtingas sąlygas. Šiame straipsnyje aptarsime, kas yra reumatas, kas yra artritas ir kokie yra jų pagrindiniai skirtumai.

Kas yra reumatas?

Reumatas yra bendras terminas, apibūdinantis daugelį skirtingų sąnarių, raumenų, sausgyslių ir kitų minkštųjų audinių susirgimų, dažnai susijusių su skausmu, patinimu ir judesio sutrikimais. Reumatinių susirgimų priežastys gali būti įvairios, įskaitant imuninės sistemos sutrikimus, uždegimą, infekcijas, mechaninį stresą ir genetinius veiksnius. Reumatinių ligų pavyzdžiai apima reumatoidinį artritą, osteoartritą, podagrą, fibromialgiją ir sisteminius jungiamojo audinio susirgimus, tokius kaip lupus.

Kas yra artritas?

Artritas yra susirgimas, pasižymintis sąnarių uždegimu, skausmu, patinimu ir judesio sutrikimais. Artritas yra viena iš daugelio reumatinių ligų formų. Artritas gali būti suskirstytas į keletą tipų, priklausomai nuo jo priežasties ir paveiktų sąnarių. Pagrindiniai artrito tipai yra reumatoidinis artritas (autoimuninė sąlyga), osteoartritas (susijęs su sąnarių dėvėjimu ir amžiumi) ir podagra (sukelta šlapimo rūgšties kristalų kaupimosi sąnariuose).

Pagrindinis skirtumas tarp reumato ir artrito

Pagrindinis skirtumas tarp reumato ir artrito yra:

  1. Apimtis: Reumatas yra bendras terminas, apibūdinantis daugelį skirtingų sąnarių, raumenų, sausgyslių ir kitų minkštųjų audinių susirgimų. Artritas yra tik viena iš daugelio reumatinių ligų formų, susijusi su sąnarių uždegimu.
  2. Priežastys: Reumatinių ligų priežastys yra labai įvairios, įskaitant imuninės sistemos sutrikimus, uždegimą, infekcijas, mechaninį stresą ir genetinius veiksnius. Tuo tarpu artrito priežastys yra susijusios su sąnarių uždegimu ir gali būti įvairios, tokios kaip autoimuninės reakcijos, sąnarių dėvėjimas ir šlapimo rūgšties kristalų kaupimasis sąnariuose.
  3. Klasifikavimas: Reumatinių ligų spektras yra labai platus, apimantis tiek uždegimines, tiek ne uždegimines sąlygas. Artritas gali būti suskirstytas į keletą tipų, priklausomai nuo priežasties ir paveiktų sąnarių, pavyzdžiui, reumatoidinis artritas, osteoartritas ir podagra.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *