Kuo skiriasi šampanas nuo „Prosecco”?

Kuo skiriasi šampanas nuo prosecco?

Vynas yra puikus gėrimas, kuris yra susijęs su ypatingomis progomis ir šventėmis. Tarp skirtingų vyno tipų yra du populiariausi šampanas ir prosecco. Šie du gėrimai yra žinomi savo burbuliukais ir gaiviu skoniu, tačiau jie turi savo unikalumą ir skirtumus. Šiame straipsnyje aptarsime, kas yra šampanas ir kas yra prosecco, taip pat išskirsime pagrindinius skirtumus tarp šių dviejų vyno rūšių.

Kas yra šampanas?

Šampanas yra garsus vyno tipas, kuris yra kilęs iš Prancūzijos ir dažniausiai susijęs su prabangos ir šventės akimirkomis. Šis vynas gaminamas iš tam tikrų Prancūzijos šampano regiono, vadinamo Champagne, vynuogių veislių, tokių kaip Chardonnay, Pinot Noir ir Pinot Meunier. Šampanas garsėja savo ypatingais burbuliukais, kuriuos sukelia antrinė fermentacija butelyje. Tai reiškia, kad šampanas yra buteliuose fermentuojantis vynas, o burbuliukai susidaro dėl išsiskiriančio anglies dvideginio. Šampanas taip pat yra ilgai brandinamas ir yra žinomas dėl savo subtilaus ir rafinuoto skonio bei aromato.

Kas yra prosecco?

Prosecco yra vyno rūšis, kilusi iš Italijos, daugiausia iš Veneto regiono. Tai gaivus ir vaisių skonio vynas, kuris taip pat turi natūralių burbuliukų. Prosecco dažniausiai pagamintas iš gauto vynuogių veislės, vadinamos Glera, tačiau gali būti pridėta ir kitų veislių, kad gautų unikalias skonio savybes. Prosecco yra daugiau susijęs su kasdieniais akimirkomis ir neoficialiomis šventėmis. Jis yra gaivus, žydiškas ir linksmas vynas, kuris yra populiarus dėl savo prieinamos kainos ir paprastos stiliaus.

Pagrindinis skirtumas tarp šampano ir prosecco

Pagrindinis skirtumas tarp šampano ir prosecco yra jų kilmė, gamybos procesas ir skonio savybės:

  • Kilmė: Šampanas yra kilęs iš Prancūzijos šampano regiono, o prosecco – iš Italijos Veneto regiono.
  • Gamybos procesas: Šampanas yra gaminamas antrinės fermentacijos butelyje metodu, o prosecco dažniau naudoja tankinės fermentacijos metodą.
  • Skonio savybės: Šampanas yra daugiau subtilus, rafinuotas ir kompleksinis skoniu, o prosecco yra gaivus, vaisiškas ir žydiškas.

Taip pat svarbu pažymėti, kad šampanas yra daug brangesnis už prosecco. Tai susiję su gamybos metodu, regionine kilmė ir prestižu, susijusiu su šampano vardu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *