Kuo skiriasi tualetinis vanduo nuo parfumuoto?

kvepalai

Tokie terminai kaip parfumuotas vanduo, tualetinis vanduo, aromatizuotas kūno vanduo bei kiti su kvepalais susiję apibrėžimai jūsų galvoje kelią sąmyšį?

Žodis „parfumuotas“ yra kilęs iš angliško žodžio „perfume“ reiškiančio „kvepalus“, kuris yra kilęs iš lotynų kalbos žodžio „perfumare“, reiškiančio „per rūką“. Tad gal todėl su kvepalais susijusi terminologija yra šiek tiek miglota.

Su rudeniu atkeliaujantiems šaltesniems orams, derėtų ieškoti ryškesnio aromato pakvepinti savo kūną, kadangi kvepalai šaltu oru yra mažiau efektyvūs nei karštojo sezono metu.

Kvepalų tipai

Kiekvienas kvepalų gamintojas naudoja savo sukurtą terminologiją ir kategorijas kvepalų klasifikavimui, kurios yra skirstomos pagal kvapiųjų medžiagų esencijų koncentraciją arba juose esančių aromatinių aliejų rūšis. Priklausomai nuo šių koncentracijų, skiriasi kvepalų aromatas bei jo stiprumas. Tačiau vargu ar žinant kvepalų koncentraciją bus lengviau išsirinkti kvepalus, ypač perkant internetu, kadangi net esant vienodai kvapiųjų medžiagų koncentracijai, aromato stiprumas gali skirtis priklausomai nuo gamintojo kvepalų paruošimo būdo.

Todėl apie kvepalų tipus labiau verta žinoti ne dėl kvapiųjų medžiagų koncentracijų, o todėl nes jos nusako kiek laiko išliks kvepalų aromatas.

Aromatizuotas kūno vanduo (Body spray)

Yra silpniausios kvapiųjų medžiagų koncentracijos kvepalai, kurių kvapas yra itin silpnas ir išlieka tarp 1 – 2 valandų.

Odekolonas ir losjonas po skutimosi (Eau de Cologne, Aftershave)

Yra truputį stipresnės koncentracijos, dažnai turi citrusinių vaisių esencijų ir išlaiko aromatą tarp 2 – 3 valandų.

Tualetinis vanduo (Eau de Toilette)

Yra vienas iš populiariausių ir perkamiausių kvepalų tipų, ypač tarp vyriškų kvepalų, ir priklausomai nuo sudėtinių medžiagų išlaiko aromatą tarp 6 – 8 valandų.

Parfumuotas vanduo (Eau de Parfum)

Yra stipresnės koncentracijos nei tualetinis vanduo, populiariausias tarp moteriškų kvepalų, ir išlaiko aromatą tarp 10 – 12 valandų.

Koncentruoti kvepalai (Extrait de Parfum)

Yra didžiausios koncentracijos kvepalai turintys itin stiprų kvapą. Jie nėra itin populiarūs, todėl įprastinėse parduotuvėse galite jų ir nerasti. Šie kvepalai išlaiko aromatą iki 14, o kartais net iki 24 valandų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *