Kuo skiriasi ultragarsas nuo echoskopijos?

Kuo skiriasi ultragarsas nuo echoskopijos?

Ultragarsas ir echoskopija yra susiję medicininiai tyrimai, kurie naudoja ultragarso bangas, kad būtų vizualizuojami kūno organai ir audiniai. Tačiau jie skiriasi pagal tai, kaip šios bangos yra naudojamos ir kokią informaciją gauna gydytojas.

Kas yra ultragarsas?

Ultragarsas yra neinvazinis tyrimas, kuriame naudojami aukštos dažnios ultragarso bangos, kad būtų sukurtas vaizdas kūno vidaus organų ir audinių būsenos nustatymui. Ultragarsas yra naudojamas siekiant nustatyti kūno vidinių organų struktūros ir funkcijos sutrikimus, tokius kaip inkstų akmenys, kepenų cistos, kraujagyslių susiaurėjimas ir kt. Šis tyrimas yra neinvazinis ir neskausmingas, taigi jis yra saugus ir paprastai nereikalauja jokių specialių parengiamųjų priemonių.

Kas yra Echoskopija?

Echoskopija yra diagnostinis tyrimas, kuris naudoja ultragarsą, kad būtų vizualizuojami vidaus organai ir audiniai. Echoskopija yra dažniausiai naudojama nėštumo metu, kad būtų stebima kūdikio būklė ir nustatyta galima patologija. Tačiau echoskopija taip pat gali būti naudojama siekiant nustatyti kitų organų būklę, pavyzdžiui, širdies ir kraujagyslių ligas. Echoskopija gali reikalauti tam tikrų parengiamųjų priemonių, tokios kaip specialių režimų arba injekcijų, kad būtų gautas kokybiškas vaizdas. Be to, echoskopija gali reikalauti specialisto, kuris turi specialių įgūdžių ir patirties, kad būtų atlikta teisingai ir tiksliai.

Pagrindinis skirtumas

Pagrindinis skirtumas tarp ultragarso ir echoskopijos yra naudojimo tikslas ir sudėtingumas. Ultragarsas yra paprastas ir neskausmingas tyrimas, kuris naudojamas siekiant nustatyti vidaus organų būklę. Echoskopija yra sudėtingesnis ir dažniausiai naudojamas diagnozuoti tam tikras ligas, tačiau gali reikalauti specialisto ir papildomų priemonių, kad būtų atliktas teisingai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *