Kuo skiriasi tinktura nuo ekstrakto?

Kuo skiriasi tinktura nuo ekstrakto?

Tinktūra ir ekstraktas yra abu gaminiai, kurie gaminami iš augalų. Tačiau jie skiriasi pagal gaminimo procesą, koncentraciją ir naudojimo būdą.

Kas yra tinktūra?

Tinktūra yra alkoholio pagrindu pagaminta ištrauka iš augalų, kurioje yra daugiau alkoholio nei vandens. Tinktūros gaminimo procesas dažniausiai apima augalų džiovinimą, susmulkinimą ir panardinimą į alkoholio tirpalą. Tinktūros yra koncentruotesnės nei vaistiniai užpilai ir dažniausiai turi stipresnį poveikį.

Kas yra ekstraktas?

Ekstraktas taip pat gaminamas iš augalų, bet gaminimo procesas yra kitoks nei tinktūros. Ekstraktas gaminamas naudojant tirpalą, kuris gali būti alkoholio, vandens ar kitas medžiagas, kad būtų išgautas tam tikras augalo komponentas arba cheminė medžiaga. Ekstraktai gali būti koncentruoti arba nekoncentruoti. Jie gali būti naudojami kaip vaistai, priedai maisto produktams arba kosmetikos ingredientai.

Pagrindinis skirtumas

Pagrindinis skirtumas tarp tinktūros ir ekstrakto yra alkoholio kiekis ir naudojimo būdas. Tinktūros yra dažniau naudojamos kaip vaistai, ypač augalų vaistai, o ekstraktai gali būti naudojami kaip maisto priedai ar kosmetikos ingredientai. Taip pat tinktūros yra dažniau koncentruotesnės ir stipresnės nei ekstraktai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *