Naktinio baro etiketas – kaip elgtis?

Naktinis gyvenimas daugeliui miesto gyventojų yra savaitgalio palydovas. Tai yra visiškai normalu. Po sunkios savaitės dažniausiai norisi atsipūsti ir užsiimti tokiomis veiklomis, kurios leidžia pamiršti bet kokius vargus.

Visgi, dažnas nors ir lankosi naktiniuose klubuose, tačiau nežino, kad yra tam tikros etiketo taisyklės, kurių reikia laikytis. Tai yra tik rekomendacinio pobūdžio “taisyklės”. Vadinti taisyklėmis – nėra labai tikslu, kadangi elgiantis ne taip, kaip reikalauja etiketas, tikrai nebūsite išprašytas iš baro. Visgi, žinojimas Jums suteiks kur kas daugiau laisvumo.

Arbatpinigių etiketas bare

Tai, kad kavinėje arba restorane reikia palikti arbatpinigių – daugeliui yra įprasta. Tačiau klausimas – ar reikia palikti “arbatos” bare? Reikėtų. Lygiai taip pat, kaip paliekame pinigų kitose maitinimo įstaigose. Dažniausiai aptarnavimo padėkos procentas varijuoja nuo 10 iki 20 procentų, kurie atitinka Jūsų gaunamą sąskaitą. Vėlgi, žinoma, kad tai yra tik rekomendacija. Tačiau taip parodote, kad esate gero tono.

Užsakymo pobūdis

Daugeliui gali atrodyti, kad baras yra ta vieta, kur ne tik kalbėti tarpusavyje, tačiau ir šaukti barmenui savo pageidavimus yra normalu. Žinoma, kai garsiai groja muzika, nelieka nieko kito, kaip tik poreikius išsakyti labai garsiai. Tačiau kitais atvejais reikia laikytis subtilumo. 

Dažniausia bare jus aptarnauja barmenas, kuris dirba “už stalo/baro”. Jeigu baras turi sėdimų staliukų – prie jų ateina asmeninis barmenas, tad jam ir reiktų išsakyti savo poreikius. Geriausia nemaišyti barmenų, taigi, visus užsakymus pateikti vienam ir tam pačiam asmeniui.

Pagarba personalui

Pasikartosime, kad baras pats iš savęs nėra ta vieta, kur galima garsiai rėkti, nemandagiai elgtis ir išgėrę žmonės yra toleruojami. Žinoma, kad barų yra visokių. Tačiau nusprendus vakaroti solidžioje aplinkoje – elgtis taip pat reikia atitinkamai.

Tinkama apranga

Baras yra tobula vieta madoms demonstruoti. Nereikia bijoti rengtis drąsiai ir derinti tokius drabužių komplektus, kurie kelia klausimą – “Ar atrodau puikiai, ar keistai?”. Svarbiausia yra išdrįsti. 

Tačiau lygiai taip pat dėl savo paties saugumo siūlome nesirengti labai atvirai. Žinoma, kad ši taisyklė pirmiausia galioja moterims.

Saikas – alkoholiui

Kad ir kur pramogaujate – visada reikia saiko alkoholiui. Nesvarbu, kad esate su kompanija,  saikas visada gerai, kadangi negalite būti tikras, kaip elgsitės vienoje arba kitoje vietoj. Taip pat reikia nemaišyti skirtingų alkoholių. Tai gali taip pat neigiamai paveikti žmogaus organizmą.

Bendravimas – ne šokių aikštelėje

Galiausiai, esate klube ar bare, bet kokiame vakarėlyje – šokių aikštelė nėra ta vieta, kur galima kalbėtis. Ji yra skirta šokti. Norite pasikalbėti – eikite prie baro. Muzika bus ne tokia garsi, tad ir susikalbėti kur kas paprasčiau. Galiausiai, netrukdysite kitiems, kurie nori savo kūną išlaisvinti muzikoje.

Nežinote, kuriame bare išbandyti savo žinias ir jas pritaikyti gyvenime? Tobulas sprendimas yra baras Vilniuje “Trinity”. Geras laikas su artimais žmonėmis, puiki muzika ir skanus maistas bei gėrimai – tai, ko reikia, kad savaitgalis taptų ypatingas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *