Pomidorai – kalorijos ir maistinė vertė

Pomidorai - kalorijos ir maistinė vertė

Pomidorai yra vienas iš labiausiai populiarų ir dažnai naudojamų daržovių visame pasaulyje. Jų švieži skonis, įvairios spalvos ir galimybė naudoti juos įvairiuose patiekaluose daro juos nepakeičiamu ingredientu virtuvėje. Tačiau, be jų skonio privalumų, svarbu žinoti ir apie pomidorų maistinę vertę bei kalorijų kiekį. Šiame straipsnyje aptarsime pomidorų sudėtį, kokių vitaminų jie suteikia, kiek kalorijų yra pomidoruose ir kiek jų galima suvartoti per dieną, kad būtų išlaikytas sveikas ir subalansuotas mitybos planas.

Pomidorų sudėtis ir maistinė vertė

Pomidorai yra mažakalorė daržovė, turinti gausybę naudingų medžiagų. Jie yra puikus vitamino C šaltinis ir taip pat suteikia vitamino A, kalio ir likopeno. Likopenas yra antioksidantas, kuris suteikia pomidorams jų raudoną spalvą ir gali padėti apsaugoti organizmą nuo laisvųjų radikalų pažeidimų. Be to, pomidorai yra mažai kalorijų turintys, taip pat mažai riebalų ir angliavandenių, todėl jie gali būti puikus pasirinkimas norintiems išlaikyti sveiką kūno svorį ar laikantis mažo angliavandenių dietos.

Kokių vitaminų yra Pomidoruose?

Pomidorai yra vertingas šaltinis įvairių vitaminų. Jie yra ypač turtingi vitamino C, kuris yra svarbus imuninei sistemai ir antioksidantams organizme. Taip pat pomidoruose gali būti vitamino A, kuris yra svarbus regėjimui ir odos sveikatai. Be to, jie gali suteikti tam tikrų B grupės vitaminų, tokių kaip folatas (B9), kuris yra svarbus ląstelių dalijimuisi ir naujų ląstelių formavimui organizme.

Kiek kalorijų turi Pomidorai?

Pomidorai yra mažakalorė daržovė, todėl jų kalorijų kiekis yra santykinai žemas. Vidutiniškai, vienas vidutinio dydžio pomidoras (apie 123 gramai) suteikia apie 22 kalorijas. Šis mažas kalorijų kiekis padaro pomidorus tinkamu pasirinkimu tiems, kurie siekia išlaikyti arba numesti svorį.

Kiek per dieną reikia/galima suvalgyti Pomidorų?

Nėra griežtų taisyklių, kiek pomidorų galima suvalgyti per dieną, nes tai priklauso nuo individualių mitybos poreikių ir sveikatingumo tikslų. Tačiau pomidorai gali būti saugiai įtraukti į kasdienę mitybą ir gali būti valgomi tiek žaliavos pavidalu, tiek įvairiuose patiekaluose. Sveikos mitybos vadovai rekomenduoja vartoti įvairius vaisius ir daržoves, įskaitant pomidorus, kad būtų gauta pakankama skaidulų, vitaminų ir mineralų įvairovė.

Apibendrinant

Pomidorai yra mažakalorė daržovė, turinti įvairių naudingų savybių. Jie yra puikus vitamino C šaltinis, taip pat suteikia vitamino A, kalio ir likopeno. Pomidoruose yra mažai kalorijų, riebalų ir angliavandenių, todėl jie gali būti puikus pasirinkimas norintiems išlaikyti sveiką kūno svorį. Sveikos mitybos principais remiantis, pomidorai gali būti saugiai įtraukti į kasdienę mitybą ir gali būti valgomi tiek žaliavos pavidalu, tiek įvairiuose patiekaluose. Svarbu įtraukti įvairius vaisius ir daržoves, kad organizmas gautų pakankamą skaidulų, vitaminų ir mineralų kiekį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *