Varškė – kalorijos ir maistinė vertė

Varškė - kalorijos ir maistinė vertė

Varškė yra labai populiari ir mėgstama maisto produktų rinkoje. Jos sūrinė ir švelni tekstūra, malonus skonis ir įvairios galimybės naudoti ją įvairiuose patiekaluose yra tik keletas priežasčių, kodėl varškė yra taip populiarus maisto produktas. Tačiau svarbu pažinti ir jos maistinę vertę bei kalorijų kiekį, siekiant suprasti, kaip ji įsijungia į jūsų mitybą. Šiame straipsnyje aptarsime varškės sudėtį, kokių vitaminų ji suteikia, kiek kalorijų yra varškėje, ir kiek jos galima suvartoti per dieną, laikantis sveikatingumo rekomendacijų.

Varškės sudėtis ir maistinė vertė

Varškė gaminama iš išrūgų pieno ir yra turtinga baltymų šaltinis. Ji taip pat turi mažai riebalų, todėl daugelis žmonių ją renkasi kaip sveiką mitybos pasirinkimą. Maistinė varškės vertė priklauso nuo jos riebalų kiekio ir kitų ingredientų, naudojamų gamyboje. Ji taip pat yra mažai angliavandenių, todėl gali būti tinkama ir žmonėms, kurie laikosi mažo angliavandenių dietos.

Kokių vitaminų yra Varškėje?

Varškė yra maisto produktas, turintis gausybę naudingų vitaminų ir mineralų. Ji yra puikus baltymų šaltinis, tačiau nėra itin gausi vitaminais. Nepaisant to, varškėje gali būti tam tikrų B grupės vitaminų, ypač vitamino B12, kuris dažnai randamas gyvūninės kilmės produktuose. Taip pat varškėje gali būti vitamino A, kuris yra svarbus regėjimui ir imuninei sistemai, taip pat vitamino D, kuris padeda kaulų sveikatai.

Kiek kalorijų turi Varškė?

Varškė yra santykinai mažakalorė maisto produktas, ypač jei renkatės jos variantą su mažesniu riebalų kiekiu. Vidutiniškai 100 gramų varškės turi apie 80-100 kalorijų. Tačiau reikia atkreipti dėmesį į tai, kad šio maisto produkto kalorijų kiekis gali skirtis priklausomai nuo gamintojo ir riebalų kiekio. Riebesnė varškė gali turėti didesnį kalorijų kiekį, todėl svarbu atidžiai skaityti etiketę ir atsižvelgti į tikrą produktą, kurį naudojate.

Kiek per dieną reikia/galima suvalgyti Varškės?

Varškė yra maisto produktas, kuris gali būti įtrauktas į įvairius patiekalus ir valgio variantus. Sveikatingumo specialistai rekomenduoja derinti mitybą, kurioje būtų įtrauktos įvairios maisto grupės, įskaitant pieno produktus. Svarbu atsižvelgti į individualius sveikatingumo tikslus ir poreikius bei kasdieninę maisto suvartojimo rekomendaciją. Vidutiniškai rekomenduojama suvartoti 100-150 gramų varškės per dieną, bet tai gali skirtis priklausomai nuo individualių poreikių ir mitybos planų.

Apibendrinant

Varškė yra maisto produktas, turintis įvairių naudingų savybių. Ji yra puikus baltymų šaltinis ir mažai riebalų turinti alternatyva kitoms pieno produktų rūšims. Varškėje gali būti tam tikrų vitaminų, ypač B grupės vitaminų ir vitamino A. Kalorijų kiekis varškėje yra vidutiniškai 80-100 kalorijų 100 grame produkto. Svarbu atsižvelgti į individualius sveikatingumo tikslus ir poreikius bei laikytis sveikos ir subalansuotos mitybos principų, derinant varškę su kitais maisto produktais ir atsižvelgiant į tinkamą suvartojimo kiekį per dieną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *