QR kodas: kas tai ir kaip nuskaityti?

qr kodas kas tai

Šiais laikais QR kodų galima rasti visur – nuo saldumynų pakuočių iki reklaminių stendų. Nuskaitydami šiuos šiuolaikinius brūkšninius kodus išmaniuoju telefonu galite greitai atidaryti tinklalapį, atsisiųsti programėlę, išsiųsti tekstinę žinutę ir dar daugiau. Daugelis restoranų ir barų net savo meniu keičia QR kodais, o kai kuriose parduotuvėse jau dabar galima atsiskaityti QR kodu, kad nereikėtų nieko liesti. Štai kaip nuskaityti QR kodą „iPhone” arba „Android” telefonu ir ką daryti, jei jų nuskaityti nepavyksta.

Kaip nuskaityti QR kodą iPhone?

Jei norite nuskaityti QR kodą naudojantis iPhone, tereikia atidaryti fotoaparato programėlę ir nukreipti telefoną į QR kodą. Įsitikinkite, kad fotoaparatas apima visa QR kodą, tada bakstelėkite iššokantį iššokantįjį pranešimą arba geltoną QR kodo piktogramą apatiniame dešiniajame kampe.

  1. Atidarykite iPhone fotoaparato programėlę. Fotoaparato programą galite greitai atidaryti braukdami iš dešinės į kairę ekrano užrakto lange. Arba galite braukti žemyn nuo pagrindinio ekrano vidurio ir ekrano viršuje esančioje paieškos juostoje įvesti „Camera”.
  2. Nukreipkite „iPhone” į QR kodą ir nuskaitykite jį. Neprivalote užpildyti viso ekrano, bet įsitikinkite, kad programoje matote visus keturis QR kodo kampus. Teisingai nuskaičius QR kodą, virš jo pasirodys iškylanti reklaminė juostelė, o apatiniame dešiniajame kampe taip pat pamatysite geltoną QR kodo piktogramą.
  3. Galiausiai bakstelėkite iššokantįjį pranešimą arba QR piktogramą apatiniame dešiniajame programėlės kampe. Tai iš karto jus nukreips į internetinį puslapį, atidarys programėlę arba atliks kitą veiksmą, todėl prieš bakstelėdami iššokantįjį pranešimą arba QR piktogramą įsitikinkite, kad skenuojamas QR kodas yra iš patikimo šaltinio.

Jei iššokančiojo pranešimo arba QR piktogramos nematote, įsitikinkite, kad įjungta QR kodų nuskaitymo funkcija. Tai galite padaryti eidami į „Settings” > „Camera” ir įjungti funkciją „Scan QR Codes” (nuskaityti QR kodus). Kad ji įjungta, sužinosite, kai jungtukas esantis šalia, taps žalios spalvos.

Jei vis dar nematote iššokančiojo pranešimo arba QR kodo piktogramos, nufotografuokite QR kodą ir atidarykite jį programoje „Photos”. Tada bakstelėkite „Live Text” piktogramą, kuri apatiniame dešiniajame kampe yra pavaizduota kaip trys linijos langelyje. Galiausiai bakstelėkite QR kodą, tada turėtų pasirodyti iššokantysis pranešimas.

Kaip nuskaityti QR kodą „Android” telefone?

Jei naudojate „Android 8” ar naujesnę versiją, QR kodą galite nuskaityti atidarę fotoaparato programėlę, nukreipę telefoną į QR kodą ir bakstelėję iššokantįjį pranešimą. Jei iššokančiojo pranešimo nematote, QR kodui nuskaityti galite naudoti programėlę „Google Lens”.

  1. Atidarykite „Android” telefono fotoaparato programėlę. Fotoaparato programėlę galite atidaryti braukdami aukštyn nuo ekrano apačios. Arba galite bakstelėti paieškos juostą pagrindiniame ekrane ir įvesti „Fotoaparatas, „Kamera“ arba „Camera“.
  2. Tada nukreipkite „Android” telefoną į QR kodą ir nuskaitykite jį. Įsitikinkite, kad vaizdo ieškiklyje matomi visi keturi QR kodo kampai. Jei naudojate „Android 8” ar naujesnę versiją, turėtų pasirodyti iššokantysis pranešimas.
  3. Galiausiai bakstelėkite iššokantįjį pranešimą. Tai iškart nukreips jus į interneto puslapį atidarys programėlę arba atliks kitą veiksmą, todėl prieš bakstelėdami iššokantįjį pranešimą įsitikinkite, kad skenuojamas QR kodas yra iš patikimo šaltinio.

Jei nematote rodomo iššokančiojo pranešimo, vietoj jo galite naudoti „Google Lens” programėlę. Galbūt kur nors ekrane pamatysite „Lens” piktogramą (kuri atrodo kaip apskritimas brūkšniuotame kvadratėlyje). Arba gali tekti bakstelėti fotoaparato programėlės apatiniame dešiniajame kampe esančią piktogramą „Režimai” (arba „Daugiau”) ir pasirinkti „Lens”. Tada įdėkite QR kodą į baltas linijas ir bakstelėkite padidinamojo stiklo piktogramą, kad jį nuskaitytumėte.

Kai kuriuose telefonuose „Google Lens” taip pat galite atidaryti bakstelėdami ir laikydami QR kodą ekrane, kol pamatysite įvairiaspalvį besisukantį ratą. Tada bakstelėkite iššokantį pranešimą, kai jis pasirodys virš QR kodo.

Jei „Google Lens” neveikia fotoaparato programėlėje, gali tekti ją įjungti nustatymuose. Galite patikrinti fotoaparato nustatymus programėlėje arba bendruosiuose „Android” mobiliojo įrenginio nustatymuose. Tada įjunkite „Google Lens” pasiūlymų parinktį.

Programėlę „Google Lens” taip pat galite atsisiųsti iš „Google Play” parduotuvės. Atidarę programėlę, nukreipkite telefono fotoaparatą į QR kodą ir bakstelėkite ekrano apačioje esančią padidinamojo stiklo piktogramą, kad jį nuskaitytumėte.

Jei naudojate „Android 7” ar ankstesnę versiją, jūsų telefonas gali būti nesuderinamas su šia programa, tačiau galbūt „Android” įrenginyje jau turite „Google Lens” funkciją. Norėdami tai sužinoti, paspauskite ir laikykite prietaiso apačioje esantį mygtuką „Home” (arba ekrano apačioje esančią liniją), kol pasirodys „Google” asistentas. Tada bakstelėkite „Google Lens” piktogramą arba spustelėkite mikrofono piktogramą ir pasakykite: „Open Google Lens”.

Jei aukščiau išvardinti būdai nesuveikė, galite nufotografuoti QR kodą arba padaryti jo ekrano nuotrauką, atidaryti telefone programėlę „Google Photos” ir bakstelėti po nuotrauka esančią piktogramą „Google Lens”. Taip pat „Google Play“ parduotuvėje galima atsisiųsti įvairiausių nemokamų QR kodo skenavimo programėlių, tokių kaip „QR & Barcode Scanner“, „QR Scanner – Barcode Scanner“ ar kitų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *