SKARDINĖ STOGO DANGA – ATSPARIAUSIA UGNIAI

Stogų dangų pasirinkimas yra nemažas. Galima rinktis molinių arba betoninių čerpių stogo dangą, akmens skalūnų stogo dangą, prilydomą stogo dangą, plieninę stogo dangą ir t. t. Žinoma, renkantis stogo dangą reikia įvertinti tokius kriterijus, kaip stogo nuolydį, namo tipą, namo vietą ir šeimininko biudžetą, tada paieška bus greitesnė ir pasirinkimas tinkamesnis. Vis dėlto tiems, kurių pagrindinis kriterijus, renkantis stogo dangą, yra atsparumas ugniai, derėtų rinktis skardinę stogo dangą.

Ar atsparumas ugniai yra vienintelis skardinės dangos privalumas?

Skardinė stogo danga turi daug privalumų, o atsparumas ugniai yra tik vienas iš jų. Kalbant apie šios dangos privalumus, būtina paminėti jos ilgaamžiškumą. Priklausomai nuo skardinės dangos padengimo, toks stogas be jokių problemų gali tarnauti 50 ir net daugiau metų. Ši stogo danga yra patvari, atlaiko stiprius vėjus, koroziją ir netrūkinėja. Skardinė stogo danga yra itin lengvai montuojama, todėl mažėja laiko ir darbo sąnaudos. Pažymėtina ir tai, kad ši stogo danga yra pritaikoma praktiškai bet kokiam stogui. Žinoma, vertėtų nepamiršti fakto, kad stogas turėtų turėti didesnį nei 5 laipsnių nuolydį. Galiausiai, labai svarbus privalumas yra draugiškumas aplinkai.

Kokios yra skardinių stogo dangų grupės?

Techniškai skardinių stogų dangas būtų galima suskirstyti į 3 pagrindines grupes. Pirmoji grupė – tai čerpinė skardinė stogų danga. Ši stogų danga yra viena elegantiškiausių iš skardinių stogo dangų. Čerpinė skardinė stogų danga yra modernus ir funkcionalus pasirinkimas, tinkantis įvairios paskirties pastatų šlaitiniams stogams dengti. Pažymėtina, kad dėl unikalaus stogo dangos profilio dizaino, dengiant šiuos lakštus yra gaunama tiesi stogo karnizo linija, todėl nėra būtina lakštų kloti kampu, o lakštai greičiau tvirtinami, nes persidengia ir taip susijungia vienas su kitu. Čerpinė skarda yra laikoma modernia alternatyva tradiciniams čerpiniams stogams. Antroji grupė – tai trapecinė skardinė stogo danga. Ši stogo danga dažniausiai yra naudojama pramoninių bei žemės ūkio paskirties pastatų dideliems stogams dengti, tačiau ji puikiai tinka ir gyvenamosios paskirties pastatams. Trapecinės skardinės stogo dangos išvaizdą galimą apibūdinti kaip nesenstančią, nes tokį įspūdį sudaro asimetriška jų forma su platesniais rumbeliais viršuje ir siaurais grioveliais apačioje. Trečioji grupė – tai klasikinių profilių skardinė stogų danga. Classic lygaus profilio stogo danga tinka praktiškai bet kokiam pastatui. Šios grupės skardinę stogo dangą dažniausiai pamatysite senamiesčiuose, architektūros paveldo objektuose ar kituose statiniuose, kur labai svarbu yra išlaikyti autentišką stilių. Classic profiliuoti lakštai puikiai tinka tiek prie klasikinio, tiek prie tradicinio, tiek prie moderniais architektūriniais sprendimais pasižyminčių pastatų stiliaus. Skardinių stogų dangų kainos, priklausomai nuo lakštų storio, padengtumo, spalvos ir kitų kriterijų skiriasi, tačiau yra racionalios ir vertos kokybiškos skardinės stogo dangos.

Ar skardine danga dengtas stogas „barška“ per lietų?

Neapšiltinti skardiniai stogai iš tiesų „barška“, tačiau sumontavus mažiausiai 35 cm apšiltinimo sluoksnį į stogo konstrukciją ši problema yra lengvai išsprendžiama. Stogus, norint gyventi šiltai ir komfortiškai, apšildyti yra būtina, tad ši „barškėjimo“ problema yra išsprendžiama natūraliai. Žinoma, šį skardinio stogo „barškėjimą“ tikrai sumažinsite, jeigu skardinę stogo dangą dengsite, laikydamiesi reikalavimų ir instrukcijų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *