TOP 5 atsparūs telefonai

TOP 5 atsparūs telefonai

Išmanieji telefonai nėra amžini, tačiau kol daugelis iš mūsų įsigiję telefoną tikimės, kad jį išsaugosime bent iki garantinio dviejų metų laikotarpio pabaigos, kai kuriems išmanųjį įrenginį nuo nelaimingų atsitikimų sunkiai sekasi išsaugoti net keletą mėnesių.

Vis dažniau parduodami telefonai su tam tikro lygio apsauga nuo vandens, o geriausi telefonai turi tvirtą „Gorilla Glass” ekrano apsaugą. O uždėjus patvarų telefono dėkliuką daugelis galime išsiversti ilgam.

Tačiau ekstremalaus sporto entuziastams, fizinį darbą dirbantiems asmenims arba tiems, kuriems tiesiog atrodo nuolatos pro šalį prabėga nelaimes nešanti juoda katė, to nepakanka. Šiems žmonėms skirti atsparūs išmanieji telefonai, kurie yra tvirti, atsparūs vandeniui, dulkėms, kritimui bei smūgiams.

Praėjo dienos, kai perkant atsparų išmanųjį telefoną, reikšdavo, jog už didesnį atsparumą gamintojai neįdiegdavo tam tikrų naudingų funkcijų, o kai kurie geriausi šios klasės išmanieji turi visas įmantrybes, pavyzdžiui, greitą procesorių, kokybišką kamerą ir belaidį įkrovimą.

1. „Nokia XR20” – geriausias vidurkis visose srityse

Privalumai:

  • Itin tvirtas korpusas
  • Ilgas akumuliatoriaus tarnavimo laikas
  • Belaidis įkrovimas

Trūkumai:

  • Vidutinė sparta
  • 60 Hz ekrano atnaujinimo dažnis
  • Pakuotėje nepridedamas telefono įkroviklis

Kalbant apie patvarius telefonus, „Nokia XR20” yra vienas iš labiausiai subalansuotų ir patraukliausių telefonų rinkoje. Jis galingas ir tvirtas visose reikiamose vietose, tačiau juo naudotis taip pat gana nesudėtinga.

Nesuklyskite, tai nėra itin įspūdingus parametrus turintis telefonas. Tačiau jo ekranas pakankamai ryškus ir aiškus, o kameros kasdieniam naudojimui taip pat pakaks. Kartu su juo gausite aukščiausios klasės telefonuose integruojamų funkcijų, tokių kaip belaidis įkrovimas ir stereofoniniai garsiakalbiai.

Dizainas, nors ir nėra elegantiškas, tačiau mėlynos spalvos metaliniai tonai suteikia tam tikro žavesio.  Be to galėsite pasinaudoti metų trukmės nemokamo ekrano keitimo programa ir stebėtinai ilgu „Nokia” įsipareigojimu atnaujinti programinę įrangą.

Visgi, kaip ir visi telefonai, šis nėra išimtis ir taip pat turi savų minusų. Našumas yra gana vidutiniškas, o procesoriuje norėtųsi matyti šiek tiek daugiau jėgos. Taip pat didesnis ekrano atnaujinimo dažnis padėtų XR20 suteikti didesnį spartumo jausmą naudojimo metu, o lyginant su šių laikų biudžetiniais telefonais, su kuriais galima daryti ganėtinai geras nuotraukas, fotoaparato kokybė taip pat galėtų būti geresnė.

Tačiau jei ieškote tikrai tvirto telefono, kuris atlaikytų tiek kasdienes užduotis, tiek ekstremalias sąlygas, šis Nokia XR20 šiuo metu yra vienas iš geriausių atspariųjų telefonų.

2. CAT S62 Pro – geriausios savybės

Privalumai:

  • Kokybiškas ekranas
  • Šiluminio vaizdo (termovizoriaus) kamera
  • Didelės talpos baterija

Trūkumai:

  • Nėra belaidžio įkrovimo
  • Vidutinė sparta
  • Brangus

Nors iš pirmo žvilgsnio to galima nepastebėti, CAT S62 Pro yra aukščiausios klasės CAT atsparusis telefonas. Jis atrodo kaip bet kuris kitas dabartinis išmanusis telefonas, tik šiek tiek sunkesnis ir stambesnis, tačiau CAT tikrai pasistengė kuriant jo dizainą.

Atitinkantis MIL-STD-810H, IP68 ir vienas iš dviejų telefonų (abu CAT), atitinkančių IP69 standartus, „S62 Pro” puikiai tinka ekstremalioms situacijoms. 5,7 colių Full HD ekraną saugo „Gorilla Glass 6” stiklas, o galinę telefono dalį dengia aliuminio korpusas su neslystančia TPU guma – telefoną lengva valdyti net ir šlapiomis rankomis ar pirštinėmis. Užapvalinti kraštai yra pagaminti iš aliuminio ir yra pritvirtinti trimis varžtais kiekvienoje pusėje.

Telefone atsisakyta lazerinio atstumo matavimo ir oro kokybės stebėjimo funkcijų, kurias turėjo CAT S61, tačiau jame vis dar yra termovizorinė kamera, kuri patraukliau integruota į įrenginio dizainą. Visgi galinės kameros vis dar šiek tiek išsikiša iš galinės dalies, o akumuliatoriaus talpa sumažėjo nuo 4500 mAh iki 4000 mAh.

Įrenginį maitina 2 GHz Qualcomm Snapdragon 660 aštuonių branduolių procesorius kartu su 6 GB RAM ir 128 GB atminties, kurią galima išplėsti microSD kortele.

Lyginant su kai kuriais Kinijos gamintojų konkurentais, CAT S62 Pro atsilieka procesoriaus sparta, tačiau pažvelgus plačiau, „S62 Pro” yra puikus atsparaus telefono pavyzdys.

3. „Motorola Defy” – geriausia vertė

Privalumai:

  • Itin tvirta konstrukcija
  • Patraukli kaina
  • Švari „Android“ sistema, be „bloatware“ programų

Trūkumai:

  • Žemesnė nei vidutinė sparta
  • Žemesnio nei vidutinio lygio 720p raiškos ekranas
  • Per daug paprasta kameros sąsaja

„Motorola Defy” yra vienas iš prieinamiausių atsparių telefonų. Jo kaina yra nedidelė, tačiau jis gali atlaikyti ekstremalius smūgius, temperatūrą ir panardinimą po vandenių, su kuriais gali susilyginti nedaugelis telefonų.

Akumuliatoriaus veikimo laikas taip pat yra pavyzdinis, o „Motorola” sukurta lengva „Android” sistema yra ypač sveikintina.

Tačiau, siekiant suderinti kainą ir tvirtumą, buvo padaryta rimtų kompromisų. „Motorola Defy” sparta tikrai nenustebins, o jo 720p LCD ekranas šiais laikais, kai net biudžetiniai išmanieji turi bent 1080p raišką, yra tikrai per žemas. Tuo tarpu kameros sistema yra kiek per paprasta.

Jei esate tas, kuris nori didžiausio tvirtumo ir kuo mažiau rūpesčių ir įmantrybių už mažiausią įmanomą kainą, geriausias variantas yra rinktis „Motorola Defy”.

4. „Doogee S88 Pro” – geriausias baterijos veikimo laikas

Privalumai:

  • Gera sparta
  • Puikus akumuliatoriaus veikimo laikas
  • NFC
  • Atvirkštinis belaidis įkrovimas

Trūkumai:

  • Prasta fotografavimo kokybė
  • Labai sunkus

Jei ieškote telefono skirto naudoti lauke ekstremaliomis sąlygomis, neabejotinai liksite sužavėti tuo, ką gali pasiūlyti „S88 Pro”.

Telefonas pasižymi gera sparta, keletu naudingų programinės įrangos patobulinimų ir vienu geriausių kada nors telefone matytų akumuliatorių.

Didelis minusas – nuotraukų kokybė, kuri neprilygsta šios kainos kategorijos konkurentams, be to, 372 g sveriantis telefonas yra pastebimai sunkus. Tačiau mainais už tai gaunate naudingų funkcijų: NFC, atvirkštinį belaidis įkrovimą ir atsparumą vandeniui bei dulkėms pagal IP68 standartą, kas yra gana stebėtina už tokią kainą.

Doogee S88 Pro siūlo gerą kainos ir kokybės santykį, jei daugiau laiko praleidžiate lauke, o ne biure.

5. „Doogee S58 Pro” – įperkamiausias

Privalumai:

  • Itin prieinama kaina
  • Puikus akumuliatoriaus veikimo laikas

Trūkumai:

  • Prasta fotografavimo kokybė

„Doogee S58 Pro” yra vienas iš labiausiai prieinamų atsparių išmaniųjų telefonų, kuriuos galite įsigyti. Jis išlaiko brangesnių „Doogee” telefonų karinio lygio apsaugą ir įspūdingą dizainą, todėl puikiai tinka žygiams pėsčiomis, statybvietėse ar ekstremalioje aplinkoje.

Esant tokiai kainai kompromisai neišvengiami, todėl „S58 Pro” labai nukenčia fotoaparato kokybė. Pagrindiniai priekinis ir galinis objektyvai geriausiu atveju yra vidutiniški, o makro ir gylio jutikliai kartais vos tinkami naudoti.

Viena sritis, dėl kurios negalima ginčytis, yra akumuliatoriaus veikimo laikas – S58 Pro puikiai atlaiko naudojimą kelias dienas vienu įkrovimu. Taip pat yra IP68 atsparumas vandeniui ir dulkėms, įspūdingai ryškus ekranas ir keletas naudingų programinės įrangos patobulinimų.

Tai toli gražu ne pats geriausiai išbaigtas atsparus telefonas rinkoje, bet jei esate pasirengę pažvelgti pro pirštus į keletą minusų, tai gali būti puiki biudžetinė alternatyva.

Ko ieškoti atspariame telefone

Jei ieškote atsparaus telefono, galbūt nežinote, į ką atkreipti dėmesį. Akivaizdžiausias dalykas, nuo kurio reikėtų pradėti, yra atsparumas vandeniui. Visų čia lyginamų telefonų IP68 klasė reiškia, kad jie gali 30 minučių išsilaikyti iki 1 m gylyje, o galbūt ir giliau, tačiau tai nėra absoliutus garantas, todėl jei ketinate atlikti atsparumo bandymus, rizika įrenginiui sugesti išlieka.

IP (angl. Ingress protection) reiškia „apsauga nuo įsiskverbimo” ir naudojamas elektros korpusų sandarumui nuo pašalinių dalelių ir drėgmės nustatymui.

Pirmasis skaičius reiškia, kaip įrenginys užsandarintas nuo kietųjų dalelių, pavyzdžiui, dulkių; didžiausias galimas skaičius yra „6”, reiškiantis visišką apsaugą.

Antrasis skaitmuo reiškia apsaugą nuo vandens, o geriausias skaičius, kurį pamatysite daugumoje, yra „8”, remiantis originaliu IEC 60529 standartu (6K ir 9K nėra šio standarto dalis).

Vandeniui atspariame telefone jungtims, per kuriuos vanduo gali patekti į telefono vidų, apsaugoti naudojamas guminis dangtelis arba pati jungtis yra apsaugota nuo vandens. Pastarasis variantas yra daug priimtinesnis, nes apsaugo nuo nemalonių nelaimingų atsitikimų ir yra mažiau sudėtingas, kai norite įkrauti telefoną.

Kitas dalykas – paties telefono dizainas. Tikėtina, kad viršutiniame telefono paviršiuje rasite iškilią briauną, kuri apsaugo telefoną, kai jis nukrenta veidu žemyn, tačiau aštrūs akmenys ir smailūs kampai vis tiek gali pakenkti. Taigi norėsite, kad ekrano stiklas būtų apsaugotas kažkuo tvirtu – geriausias variantas yra „Gorilla Glass 5” arba „6”, bet, priklausomai nuo biudžeto, vietoj jo galite rasti „Gorilla Glass 3”.

Turėkite omenyje, kad atsparaus telefono rėmeliai bus didesni nei standartinio telefono, nes daugiausia pažeidimų atsiranda kraštuose. Didesni rėmeliai reiškia, kad net ir įtrūkus ekrano kraštui galėsite juo naudotis.

Pats telefonas taip pat bus didesnis ir sunkesnis nei dauguma telefonų, jo viduje bus talpesnis akumuliatorius, o tvirtas gumuotas išorinis korpusas apsaugos nuo kritimo ir smūgių. Kita vertus, jums nereikės pirkti telefono dėklo.

Apžiūrėkite telefono šonus: geriausi atsparūs telefonai turi specialius SOS ir PTT mygtukus, kuriais galite greitai išsikviesti pagalbą nelaimės atveju arba kalbėtis su komandos draugais ekspedicijos metu naudojantis racijos funkcija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *