TOP 5 geriausi impregnantai medienai

Mediena yra labai svarbi ir universali medžiaga, naudojama statybose, baldų gamyboje ir kitose srityse. Tačiau ji taip pat yra jautri puvimui, puvimui ir vabzdžių pažeidimams, dėl kurių gali labai sumažėti jos patvarumas ir ilgaamžiškumas. Siekiant išvengti šių problemų ir išlaikyti medienos gaminių vientisumą, labai svarbu medieną impregnuoti. Medienos impregnantai atlieka svarbų vaidmenį apsaugant medieną nuo įvairių aplinkos veiksnių ir didinant jos ilgaamžiškumą. Šiame straipsnyje aptarsime 5 geriausius rinkoje esančius medienos impregnantus.

Medienos impregnantai – tai cheminiai junginiai, kurie apsaugo medieną nuo biologinio irimo ir padidina jos ilgaamžiškumą. Jie veikia įsiskverbdami į medienos ląstelinę struktūrą ir sukurdami barjerą, apsaugantį nuo drėgmės ir vabzdžių pažeidimų. Medienos impregnantų yra įvairių rūšių: aliejinių, vandens ir tirpiklių pagrindo. Kiekviena rūšis turi savų privalumų ir trūkumų, todėl labai svarbu pasirinkti tinkamą rūšį konkrečiai paskirčiai.

Medienos apsaugos priemones galima naudoti įvairiais būdais, įskaitant teptuko naudojimą, purškimą ar mirkymą. Naudojamo naudojimo būdo tipas priklauso nuo konkretaus produkto ir dengiamo paviršiaus ploto.

Cuprinol Ultimate Garden

„Cuprinol Ultimate Garden” yra labai veiksminga aliejinė medienos apsaugos priemonė, kuri ne tik užtikrina išskirtinę apsaugą nuo puvinio, puvinio ir vabzdžių pažeidimų, bet ir turi unikalią formulę, giliai įsiskverbiančią į medienos struktūrą. Ši savybė užtikrina, kad impregnantas sukuria labai patvarų barjerą, apsaugantį nuo drėgmės, grybelių augimo ir kitų su oro sąlygomis susijusių pažeidimų. Produkto veiklioji medžiaga propikonazolas yra labai veiksmingas plataus veikimo spektro fungicidas, efektyviai kovojantis su puviniu, kuris yra dažna daugelio medinių konstrukcijų problema.

Savybės:

 • Tinka visų rūšių sodo medienai
 • Ilgalaikė apsauga
 • Mažai lakiųjų organinių junginių (LOJ)
 • Galima rinktis iš įvairių spalvų

Naudojimas:

Norint naudoti „Cuprinol Ultimate Garden”, medienos paviršius turi būti švarus, sausas, be dulkių, riebalų ir kitų teršalų. Tepkite produktą teptuku, voleliu arba purkštuvu, stengdamiesi tolygiai padengti visą paviršių. Rekomenduojama tepti bent dviem sluoksniais, tarp jų darant ne trumpesnį kaip 2-6 valandų intervalą. Prieš intensyviai naudodami ar veikiami oro sąlygų, leiskite apdorotam paviršiui išdžiūti bent 24 valandas. Produktą galima naudoti visų rūšių spygliuočių ir lapuočių medienai, įskaitant slėgiu apdorotą medieną, ir tinka naudoti sodo nameliams, tvoroms ir kitiems lauko mediniams paviršiams. Išsiliejus ar pertekus skysčiui, nedelsdami jį nuvalykite muilu ir vandeniu. Produktą rekomenduojama laikyti atokiau nuo šilumos šaltinių ir tiesioginių saulės spindulių, vėsioje ir sausoje vietoje.

Ronseal Total

„Ronseal Total” yra labai veiksminga vandens pagrindu pagaminta medienos apsaugos priemonė, kuri užtikrina ilgalaikę apsaugą nuo dažniausiai medienai kylančių grėsmių, įskaitant irimo, puvimo ir vabzdžių pažeidimų. Šio produkto sudėtyje yra speciali formulė, kuri giliai įsiskverbia į medienos pluoštus ir sukuria patvarų barjerą, apsaugantį nuo drėgmės ir grybelių augimo. Skirtingai nuo daugelio kitų rinkoje esančių medienos apsaugos priemonių, „Ronseal Total” sudėtyje nėra kenksmingų tirpiklių ar lakiųjų organinių junginių, todėl jis yra saugus ir ekologiškas. Veiklioji medžiaga IPBC (jodopropinilbutilkarbamatas) yra galingas plataus spektro fungicidas ir insekticidas, užtikrinantis maksimalią apsaugą nuo įvairių medieną pažeidžiančių organizmų.

Savybės:

 • Tinka visų rūšių vidaus ir išorės medienai
 • Mažas kvapas ir greitai džiūsta
 • Galima rinktis skaidrios ir spalvotos dangos
 • Mažai lakiųjų organinių junginių

Naudojimas:

Prieš naudodami „Ronseal Total ” įsitikinkite, kad paviršius yra švarus, sausas, ant jo nėra dulkių, purvo ir laisvų medienos plaušelių. Jei reikia, pašalinkite visas senas dangas, pavyzdžiui, dažus ar laką, naudodami tinkamą dažų nuėmiklį arba švitrinį popierių. Prieš naudodami skardinę gerai suplakite ir teptuku arba purkštuvu užtepkite apsauginę priemonę, įsitikinkite, kad visas paviršius padengtas tolygiai. Jei reikia, po 24 valandų užtepkite antrą sluoksnį, kad užtikrintumėte visišką apsaugą. Prieš tepdami kitas dangas, pavyzdžiui, dažus ar laką, leiskite paviršiui išdžiūti bent 24 valandas. Po naudojimo visus įrankius nuvalykite vandeniu. Svarbu atkreipti dėmesį, kad šio produkto negalima naudoti ant paviršių, kurie liečiasi su maistu ar gėrimais, pavyzdžiui, pjaustymo lentų ar stalviršių. Visada atidžiai perskaitykite gaminio etiketėje pateiktas instrukcijas ir jų laikykitės.

Barrettine Premier

Apsaugokite savo medinius sodo baldus, stogines, tvoras ir paklotus nuo puvinio, puvimo ir vabzdžių pažeidimų su „Barrettine Premier” medienos apsaugos priemone. Šioje tirpiklių pagrindu sukurtoje formulėje yra biocidų ir veikliųjų medžiagų mišinys, kuris prasiskverbia giliai į medieną ir užtikrina puikią ilgalaikę apsaugą nuo atmosferos poveikio. Priemonė tinka visų rūšių spygliuočių ir kietmedžio medienai ir yra įvairių spalvų, kad tiktų jūsų projektui. Dėl mažo lakiųjų organinių junginių kiekio ši priemonė nekenkia aplinkai. Galite naudoti teptuką arba purškiklį, kad būtų lengviau užtepti. Produktas greitai džiūsta ir yra atsparus lietui vos per vieną valandą, todėl galite greitai užbaigti projektą. Nepamirškite laikytis etiketėje pateiktų nurodymų ir prieš naudodami produktą paruoškite paviršių: nuvalykite, išdžiovinkite ir pašalinkite visas ankstesnes dangas.

Savybės:

 • Tinka visų rūšių vidaus ir išorės medienai
 • Galima įsigyti skaidrios ir spalvotos dangos
 • Mažas kvapas
 • Ilgalaikė apsauga

Naudojimas:

Norint naudoti „Barrettine Premier” medienos apsaugos priemonę, svarbu atidžiai perskaityti ir laikytis etiketėje pateiktų nurodymų. Pirmiausia įsitikinkite, kad medienos paviršius yra švarus, sausas ir ant jo nėra jokių ankstesnių dangų. Prieš naudodami gerai suplakite talpyklą ir kruopščiai išmaišykite produktą. Medienos apsaugos priemonę tepkite teptuku, voleliu arba purkštuvu, užtikrindami tolygų medienos paviršiaus padengimą. Nenaudokite produkto tiesioginiuose saulės spinduliuose arba esant didelei drėgmei. Jei reikia dengti antrą sluoksnį, tarp dengimų palaukite bent 24 valandas. Produktas greitai džiūsta, tačiau rekomenduojama palaukti bent 24 valandas, kol mediena bus veikiama lietaus ar drėgmės. Iškart po naudojimo išsiliejusį produktą ar jo perteklių nuvalykite vandeniu ir muilu. Produktą laikykite vėsioje, sausoje vietoje, atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių ir šilumos šaltinių.

Rustins Advanced

„Rustins Advanced” puikiai apsaugo medieną nuo puvimo, puvimo ir vabzdžių pažeidimų, todėl yra universalus ir patikimas pasirinkimas tiek „pasidaryk pats” entuziastams, tiek profesionalams. Dėl mažo lakiųjų organinių junginių kiekio produktą lengva naudoti ir jis nekenkia aplinkai. Pažangi formulė giliai įsiskverbia į medieną ir sukuria barjerą, apsaugantį nuo drėgmės ir grybelių augimo, užtikrindama ilgalaikę apsaugą. Impregnantą galima naudoti visų rūšių medienai, tiek vidaus, tiek išorės, pavyzdžiui, durims, langų rėmams ir sodo baldams. Jis yra skaidraus ir spalvoto paviršiaus, todėl galima rinktis natūralią arba nuspalvintą apdailą. Siekiant užtikrinti didžiausią veiksmingumą, labai svarbu produktą tepti ant švarių ir sausų medinių paviršių, o prieš dengiant bet kokias vėlesnes dangas, reikia skirti pakankamai laiko džiūvimui.

Savybės:

 • Išdžiūsta per 24 valandas
 • Saugus naudotis tiek patalpose tiek lauke
 • Galima naudoti ant visų rūšių neapdorotos medienos
 • Atsparus ultravioletiniams spinduliams

Naudojimas:

Norint pasiekti geriausių rezultatų naudojant „Rustins Advanced”, svarbu iš pradžių tinkamai paruošti medienos paviršių. Tam reikia užtikrinti, kad ant jo nebūtų purvo, riebalų ar ankstesnių dangų, galinčių turėti įtakos produkto veikimui. Kai paviršius švarus ir sausas, prieš naudojimą produktą reikia gerai išmaišyti ir tepti teptuku arba voleliu. Rekomenduojama dengti bent dviem sluoksniais, tarp jų paliekant pakankamai laiko džiūvimui. Džiūvimo laikas gali skirtis priklausomai nuo oro sąlygų ir temperatūros, tačiau paprastai pirmajam sluoksniui išdžiūti reikia maždaug 4-6 valandų, o antrajam – maždaug 24 valandų. Taip pat rekomenduojama naudoti viršutinį sluoksnį ant „Rustins Advanced”, kad būtų užtikrinta papildoma apsauga ir pagerinta apdaila. Produktą reikia laikyti vėsioje, sausoje vietoje, o panaudojus indą sandariai uždaryti.

Sikkens Cetol HLS Plus

„Sikkens Cetol HLS Plus” yra labai patvari, permatoma medienos apsaugos priemonė, skirta išorinių medinių paviršių apsaugai ir natūraliam grožiui pabrėžti. Jis puikiai apsaugo nuo UV spindulių, atmosferos poveikio ir kitų aplinkos veiksnių, dėl kurių laikui bėgant mediena gali suprastėti. Produktą lengva naudoti, jis gali būti naudojamas visų rūšių spygliuočių ir lapuočių medienai, įskaitant dailylentes, paklotus, duris ir langus. „Sikkens Cetol HLS Plus“ giliai įsiskverbia į medienos paviršių ir užtikrina ilgalaikę apsaugą nuo drėgmės ir grybelių augimo. Ją galima rinktis iš įvairių natūralios medienos atspalvių, todėl naudotojai gali išsirinkti tobulą spalvą savo projektui.

 • Aukštos kokybės medienos apsaugos priemonė
 • Tinka visų tipų medienos paviršiams
 • Suteikia ilgalaikę apsaugą nuo oro sąlygų ir UV spindulių
 • Galima įsigyti įvairių spalvų, kad apdaila būtų patraukli

Naudojimas:

Norint tepti „Sikkens Cetol HLS Plus”, būtina užtikrinti, kad paviršius būtų švarus, sausas ir be jokių ankstesnių dangų. Prieš naudojimą produktą reikia gerai išmaišyti, jį galima tepti teptuku, voleliu arba purkštuvu. Rekomenduojama tepti bent dviem sluoksniais, tarp kiekvieno sluoksnio paliekant pakankamą džiūvimo laiką. Džiūvimo laikas gali skirtis priklausomai nuo oro sąlygų ir temperatūros, tačiau paprastai pirmasis sluoksnis džiūsta apie 16 valandų, o antrasis – apie 24 valandas. Labai svarbu produktą sunaudoti per 5 dienas nuo pakuotės atidarymo ir laikyti jį vėsioje, sausoje vietoje, atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių.

Medienos apsauga yra svarbus medienos gaminių patvarumo ir ilgaamžiškumo išsaugojimo aspektas. Yra įvairių rūšių medienos apsaugos priemonių, įskaitant alyvos, vandens ir tirpiklių pagrindu pagamintus preparatus.

Pabaigai

Šiame straipsnyje paminėti 5 geriausi medienos impregnantai yra puikūs pasirinkimai medienai apsaugoti nuo puvimo, puvimo ir vabzdžių pažeidimų. Kiekvienas produktas pasižymi savitomis savybėmis ir privalumais, todėl svarbu atidžiai apsvarstyti savo poreikius ir reikalavimus prieš pasirenkant jums tinkamą medienos apsaugos produktą.

Nesvarbu, ar ieškote skaidrios, ar spalvotos apdailos, ar jums reikia produkto, kurį galima naudoti įvairioms medienos rūšims ir paskirtims, šiame sąraše rasite jums tinkamą medienos apsaugos priemonę. Nepamirškite, kad visada atidžiai laikykitės naudojimo instrukcijų ir prireikus pakartotinai naudokite produktą, kad užtikrintumėte ilgalaikę medienos gaminių apsaugą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *