TOP 7 geriausi serialai paaugliams kuriuos verta pažiūrėti

TOP 7 geriausi serialai paaugliams

kai paaugliai išgyvena audringą paauglystės laikotarpį, jie dažnai ieško žiniasklaidos bei turinio, atspindinčio jų pačių patirtį ir kovą. Jie nori istorijų, kuriose būtų dramų, su emociškai artimais veikėjais ir kartais fantastinių elementų, kurie perkeltų juos į kitus pasaulius. Tačiau jie dar gali būti nepasirengę tokiems serialams kaip „Drakono namai”, o jų tėvai – taip pat. Laimei, vis dar yra daugybė puikių serialų, kurie yra įtraukiantys ir yra tinkami jų raidos etapui. Visgi, kai yra tiek daug galimybių rinktis, gali būti sunku rasti tobulai tinkantį ir įtraukiantį seriją. Kad pasirinkimas taptų paprastesnis, sudarėme 7 naujausių ir geriausių serialų paaugliams sąrašą, kurie tikrai įtrauks į įdomių gyvenimų ir paaugliams aktualių temų pasaulį.

Keisti dalykai (Stranger Things)

Šiame mokslinės fantastikos ir siaubo seriale, kurio veiksmas vyksta aštuntajame dešimtmetyje, pasakojama apie grupę draugų, kurie atskleidžia paslaptingą vieno iš jų dingimą ir po to sekančius antgamtinius įvykius. Seriale meistriškai derinama nostalgija su jaudinančiais siužeto vingiais ir nepamirštamais veikėjais.

Stiprybės

Nostalgijos veiksnys yra pagrindinis šio serialo privalumas – 80-ųjų metų aplinka ir nuorodos į klasikinius filmus bei televizijos laidas. Pagrindinių aktorių chemija taip pat yra svarbiausias akcentas, nes jų draugystė ir santykiai lemia didelę dalį emocinio serialo pagrindo. Antgamtiniai elementai taip pat gerai išpildyti, o „Aukštyn kojom pasaulis“ ir jo gyventojai yra ir bauginantys, ir žavintys.

Silpnybės

Kai kuriems žiūrovams gali pasirodyti, kad serialo tempas kartais yra lėtas, o tam tikros siužetinės linijos gali būti painios ar neišspręstos. Be to, trečiasis sezonas susilaukė kritikos dėl to, kad buvo pernelyg panašus į ankstesnius sezonus ir nesuteikė pakankamai naujų elementų.

Skėčio akademija (The Umbrella Academy)

Pagal to paties pavadinimo komiksų seriją sukurtame seriale pasakojama apie grupę atsiskyrusių brolių ir seserų, turinčių super galių, kurie vėl susivienija, kad išspręstų tėvo mirties ir artėjančios apokalipsės paslaptį. Serialas – tai pašėlusi kelionė, kupina juodo humoro, netikėtų siužeto posūkių ir žvaigždžių aktorių.

Stiprybės

Serialas siūlo unikalią ir intriguojančią prielaidą, kai susvetimėjusių brolių ir seserų, turinčių antgamtinių galių, grupė vėl susitinka, kad išspręstų paslaptingos tėvo mirties problemą. Aktorių vaidyba yra stipri, kiekvienas narys savo vaidmeniui suteikia savitos energijos. Be to, seriale gerai pavyksta suderinti fantastinius elementus su emociniu gilumu ir personažų vystymusi.

Silpnybės

Kai kuriems žiūrovams gali pasirodyti, kad serialo tempas kartais yra lėtas, o tam tikros siužetinės linijos gali atrodyti painios ar nepakankamai išplėtotos. Be to, serialas sulaukė kritikos dėl jautrių temų, tokių kaip psichikos sveikata ir smurtas šeimoje, nagrinėjimo.

13 priežasčių kodėl (13 Reasons Why)

Šiame kontraversiškame seriale, sukurtame pagal bestseleriu tapusį romaną, pasakojama apie vidurinės mokyklos moksleivį, kuris klausosi neseniai nusižudžiusios bendraklasės įrašytų kasečių, atskleidžiančių 13 priežasčių kodėl ji nusprendė užbaigti savo gyvenimą. Seriale gvildenamos sunkios temos, tokios kaip patyčios, psichikos sveikata ir seksualinė prievarta, tačiau tai daroma jautriai ir subtiliai. Serialas yra stiprus ir verčiantis susimąstyti žvilgsnis į sudėtingą paauglių gyvenimą ir mūsų veiksmų poveikį kitiems.

Stiprybės

Seriale atkreipiamas dėmesys į tokias svarbias problemas kaip patyčios, psichikos sveikata ir savižudybių prevencija. Taip pat gerai atskleidžiamas žmonių santykių sudėtingumas ir poveikis, kurį vieno žmogaus veiksmai gali turėti aplinkiniams. Verta paminėti ir aktorių vaidybą, nes daugelis aktorių atlieka stiprius ir subtilius vaidmenis.

Silpnybės

Kai kuriuos žiūrovus gali trikdyti grafiškas savižudybės ir kitų jautrių temų vaizdavimas. Be to, serialas sulaukė kritikos dėl šių temų nagrinėjimo, kai kurie teigia, kad jame nėra pakankamai konteksto ar išteklių tiems, kurie gali susidurti su panašiomis problemomis.

Bly dvaro vaiduokliai (The Haunting of Bly Manor)

Šis siaubo serialas yra kritikų pripažinto „The Haunting of Hill House” tęsinys ir pasakoja apie guvernantę, kuri rūpinasi dviem našlaičiais vaikais iš pažiūros idiliškame kaimo dvare, tačiau sužino, kad namą ir jo gyventojus persekioja tamsios paslaptys. Šis spektaklis – tai meistriška pasakojimo klasė, kurioje pasakojama unikali ir bauginanti vaiduoklių istorija, prikaustysianti jus prie kėdės krašto.

Stiprybės

Seriale sukuriamas nerimo ir įtampos jausmas, o nuošalaus dvaro Anglijos kaime aplinka dar labiau sustiprina šiurpią atmosferą. Aktorių, ypač Viktorijos Pedretti (Victoria Pedretti), vaidinančios Dani Clayton, vaidyba stipri, o seriale nagrinėjamos meilės, netekties ir sielvarto temos, todėl jis emociškai rezonuoja su žiūrovais.

Silpnybės

Kai kurie žiūrovai kritikavo serialą dėl lėto tempo ir ne tokio baisaus kaip „The Haunting of Hill House”, kartais siužetas gali būti painus ir sunkiai suprantamas, be to, jis gali nepatikti tiems, kurie ieško tradicinių siaubo įspūdžių.

Sekso terapija (Sex Education)

Šiame komiškame seriale pasakojama apie socialiai nerangų vidurinės mokyklos mokinį ir jo sekso terapeutę motiną, kurie susivienija, kad savo mokykloje įkurtų pogrindinę sekso terapijos kliniką. Seriale gaiviai ir sąžiningai pažvelgiama į sudėtingus paauglių lytiškumo klausimus, nagrinėjamos tokios temos kaip sutikimas, LGBTQ+ teisės ir kūno pozityvumas.

Stiprybės

Seriale jautrios ir sudėtingos temos apie seksą ir santykius sprendžiamos suprantamai ir komiškai. Seriale taip pat vaidina įvairūs veikėjai ir nagrinėjamos įvairios temos, tokios kaip seksualumas, lytinė tapatybė ir sutikimas. Aktorių, ypač Asa Butterfieldo ir Gillian Anderson, vaidyba yra stipri ir gerai įvertinta kritikų.

Silpnybės

Kai kurie žiūrovai kritikavo serialą dėl epizodų kokybės nenuoseklumo ir kai kurių personažų bei jų siužetinių linijų neišplėtotumo. Apskritai, nors šis serjalas yra gerai parašytas ir gerai suvaidintas serialas, kuriame svarbios temos gvildenamos suprantamai ir komiškai, jis gali būti skirtas ne visiems.

Euforija (Euphoria)

Šiame šiurpiame draminiame seriale stebima grupė vidurinės mokyklos moksleivių, kurie sprendžia sudėtingas sekso, narkotikų ir traumų problemas. Seriale vaidina talentingi naujokai ir unikalus vizualinis stilius, kuris žiūrovą panardina į veikėjų pasaulį. Serialas – tai stiprus ir nenuobodus žvilgsnis į tamsiąją paauglių gyvenimo pusę ir mūsų veiksmų pasekmes.

Stiprybės

Šiame seriale nebijoma nagrinėti sunkių ir kontroversiškų temų, tokių kaip priklausomybė nuo narkotikų, traumos ir socialinės žiniasklaidos poveikis paauglių gyvenimui. Aktorių, ypač pagrindinio vaidmens atlikėjos Zendajos, pasirodymai yra įtaigūs ir nepagražinti. Kinematografija ir vaizdo efektai taip pat įspūdingi ir prisideda prie bendros įtraukiančios patirties.

Silpnybės

Kai kuriems žiūrovams atviras turinys ir vaizdžiai vaizduojamas narkotikų vartojimas gali būti trikdantis ar nemalonus. Serialas taip pat sulaukė kritikos dėl marginalizuotų bendruomenių vaizdavimo, kai kurie manė, kad jame įtvirtinami stereotipai, užuot juos paneigus.

Niekada to nedariau (Never have I Ever)

Šiame komedijos seriale apie brendimą pasakojama apie indų kilmės amerikietę paauglę, kuri susiduria su vidurine mokykla, šeimos lūkesčiais ir įsimylėjimu į mokyklos žvaigždę sportininką. Seriale gaiviai ir sąžiningai vaizduojami pirmosios kartos amerikiečių paauglių išgyvenimai, nagrinėjamos tokios temos kaip kultūrinė tapatybė, sielvartas ir psichinė sveikata.

Stiprybės

Šis serialas siūlo naują ir patrauklią istoriją apie brendimą, kurioje nagrinėjamos sudėtingos kultūrinės tapatybės ir imigrantų patirties problemos. Aktorių, ypač pagrindinio vaidmens atlikėjos Maitreyi Ramakrishnan, vaidyba yra žavinga ir nuoširdi. Seriale taip pat yra stiprus humoro jausmas ir gerai subalansuoti dramos ir komedijos elementai.

Silpnybės

Kai kuriems žiūrovams gali pasirodyti, kad serialo tempas kartais yra lėtas, o tam tikros siužetinės linijos gali būti neišplėtotos arba neišspręstos. Be to, serialas sulaukė kritikos dėl indų kultūros vaizdavimo, kai kurie mano, kad jame šiuolaikinėje visuomenėje vyraujantys stereotipų nėra stengiamasi paneigti, o kaip tik juos paryškinti.

Pabaigai

Trumpai tariant, šie išvardinti serialai pasiūlys įvairias istorijas ir temas, kurios tikrai patiks paaugliams. Nuo nostalgijos kupinų „Stranger Things” nuotykių iki žiaurios „Euforijos” realybės – kiekvienas ras kažką sau. Kiekviename seriale nagrinėjamos svarbios ir verčiančios susimąstyti idėjos, nesvarbu, ar tai būtų patyčių poveikis seriale „13 priežasčių kodėl”, ar kultūrinės tapatybės sudėtingumas seriale „Niekada to nedariau”. Nors kiekviena serialas turi savo stipriųjų ir silpnųjų pusių, visi jie siūlo unikalią ir įtraukiančią žiūrėjimo patirtį, kuri tikrai atsilieps paaugliams.

Taip pat skaitykite:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *