Žemės ūkio darbams – inovatyvios technologijos. XXI a. ūkininkystė yra švarus darbas

Daugeliui iki šiol atrodo, kad žemės ūkio darbai yra labai nešvarūs. Tikrai ne. Šiais laikais darbams atlikti yra naudojama inovatyvi įranga, kurios galimybės dažniausiai nustebina net ir tuos, kurie yra susipažinę su naujausiomis technologijomis.

Traktoriai, kurie važiuoja patys? Kombainai, kurie kūla paspaudus tik vieną mygtuką? Viskas yra įmanoma, tik reikia atsakingai rinktis techniką bei jos priedus.

Populiariausi priedai

Žemdirbiai šiuo metu gali džiaugtis labai plačia įvairių technikų pasiūla. Žinoma, tai džiugina, kadangi galima rasti variantus, kurie labiausiai tinka. O ir kainos tampa prieinamos net ir labai smulkiems ūkiams, kurie norėdami gauti kokybę nebeturi skirti labai daug laiko darbų atlikimui.

Dėmesio verta įranga, kuri užtikrina, kad bus palaikomas lygiagretus vairavimas ir tuo pačiu darbų našumas bus didesnis. Plačiau apie jas skaitykite – http://www.iagro.lt/produktai/sprendimai/lygiagretus-vairavimas/. Autopilotas – galimybė tikrai ne tik lengvosioms transporto priemonėms, tačiau ir specialistams, kurie visą vasaros sezoną aktyviai dirba, kad galėtų visuomenei pasiūlyti aukštesnės kokybės grūdus. Nors automatinio vairavimo sistemos kaina prieinama daugeliui ūkių, tačiau kai kurie dar bijo plačiau domėtis opcijomis, kadangi abejoja, kad kainos – neprieinamos. Visgi, džiugu, kad jos pasiekia vis daugiau ūkių, kurie siekia ne tik uždirbti, tačiau ir kurti vertę. 

Tai lemia produkcijos augimą?

Išties, gera įranga gali padėti ne tik daugiau užauginti, tačiau taip pat ir mėgautis kur kas geresnės kokybės augalais. Jie vėliau virsta maistu, kuris kasdien atsiduria ant mūsų stalo. Galima drąsiai sakyti, kad be geros įrangos ir jai tinkamų priedų tokių didelių kiekių, kokius pavyksta užauginti šiuo metu, nepavyks. Taip pat džiugu, kad tai vis labiau supranta ir patys ūkininkai, kurie investuoja į įrangas.

Lietuvos statistikos departamentas dalinasi informacija žemiau:

Grūdų derlius ir nuimtas plotas 2015–2019 m.

Patikslinama, kad: “Žieminių javų derlius padidėjo 75,8 proc. Tai lėmė 66,4 proc. padidėjęs nuimtas plotas ir 5,7 proc. padidėjęs derlingumas. Vasarinių javų derlius sumažėjo 25,4 proc., tai lėmė 37 proc. sumažėjęs nuimtas plotas, nors derlingumas padidėjo 18,7 proc.”

Vis daugiau ūkininkautojų

Džiugu, kad Lietuvos žemės ūkis klęsti. Vis daugiau žmonių renkasi šį pragyvenimo šaltinį, kuris ne tik uždirba duonai, tačiau taip pat ir padeda kurti atsakingą ir ekologišką visuomenę. Kuo daugiau mūsų šalyje bus ūkininkų – tuo labiau kiekvienas tautietis iš to laimės.

Plačios galimybės ir tuo pačiu noras dirbti, kuris yra dažnai Lietuvos gyventojų širdyse, dažniausiai skatina imtis tokio darbo, kuris yra naudingas ne tik Jums pačiam, tačiau taip pat ir visuomenei. Galime už tai padėkoti ūkininkams, kurie kuria mūsų gerbūvį.

Gera, kad žemės ūkis yra mūsų gyvenimo dalis. Kodėl? Kadangi maistas reikalingas kasdien, o tai, kad galima valgyti ne tik sočiai, tačiau ir sveikai, skaniai – galime dėkoti ūkininkams. Džiugu, kad jie dirba lengvai ir su naujausiomis technologijomis priešakyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *