Projektiniai darbai ir jų našumas

Jau seniai visiems aišku, kad darbas komandoje yra žymiai našesnis ir efektyvesnis nei dirbant vienam. Vienam irgi įmanoma pasiekti aukštų rezultatų, tačiau dažnai gali pritrūkti motyvacijos ar lėšų, gali neatsirasti rėmėjų, kurie norėtų paremti vieno žmogaus verslą. Dažniausiai ir verslas yra kuriamas komandos principu. Pradžioje yra vystoma komanda bei jos idėja, vėliau, siekiama rezultatų, užsibrėžiami tikslai.

Nors ne visada komandiniai darbai patinka individualistams, net ir jie prisipažįsta, kad grupiniai darbai yra svarbus. Didelės įmonės ir bendrovės veikia projektų principu, tai reiškia, kad įmonėje žmonės yra suskirstomi į komandas, padalinius ar departamentus, kurie užsiima tam tikra, darbo kodekse numatyta veikla. Tokiu būdu yra žymiai lengviau komunikuoti, nes šalia esantys žmonės dirba toje pačioje srityje ir visuomet galima pasiklausti kažkokio patarimo ar kreiptis pagalbos.

Individualistams dažnai gana sunku būna dirbti komandoje. Dažnai taip nutinka, jog jie visą darbą mieliau atlieka vieni nei su komanda, tačiau darbas komandoje yra tikrai efektyvesnis ir našesnis nei individualus darbas. Visų pirmiausia, reikia išsikelti užduoti. Išsikėlus užduotį, ypač svarbu nusistatyti projekto termino pabaigą ir planuotis darbus taip, kad užduotis būtų atlikta dar prieš termino pabaigą ir tik kritiniu atveju būtų atlikta vėliau. Taip pat labai svarbu yra komunikuoti su savo komandos nariais, nes jei viską atliksite teisingai, tai nenulems efektyvaus rezultato. Visi komandos nariai turi suprasti užduoti ir žinoti, kuria linkme jūs einate, koks jūsų darbo tikslas.

Kai jau turite komandą ir darbo tikslą, labai svarbu turėti gerą komunikacijos priemonę. Šiais laikais negali užimti skambinimo linijos, tuo labiau nepaskambinsi visiems komandos nariams atskirai, todėl daugelis naudojasi Skype ar Facebook messenger programomis, kurios leidžia vienu metu komunikuoti su daugybe žmonių ir keistis informacija. Deja, neseniai išaiškėjo, kad Facebook dalinasi savo turima informacija, tad dalintis svarbiais, su įmone susijusiais klausimais reikėtų atsargiau. Geriausias variantas yra bendras projektų valdymas, naudojantis verslo valdymo sistema. Šiuo metu įvairios kompanijos siūlo tokias paslaugas ir užtikrina informacijos saugumą bei sklaidos efektyvumą įmonėje. Toms įmonėms, kurios užsiima projektiniais darbais, tai bus išsigelbėjimas, nes komunikuoti, derinti susitikimus taps žymiai lengviau.

Visgi projektiniai darbų darbų pavyzdžiu veikia daugelis kompanijų. Norint užtikrinti saugią informacijos sklaidą reikėtų pagalvoti apie įvairias informacines sistemas, kurios gali palengvinti tiek komunikaciją, tiek grupinių darbų organizavimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *