Gamybos technologija ir įvairovė gaminant klinkerines plyteles

Klinkerio trinkelės, plytelės ir čerpės yra keramikiniai dirbiniai atkeliavę dar iš neatmenamų laikų. O grubi keramika – tai laiko ir gamtos patikrinta statybinė medžiaga, puikiai tarnaujanti dar ir šiandien. Ši medžiaga nebijo klimato pokyčių, nepriekaištingai atlaiko tiek karšus vasaros, tiek lietingus rudens ir pavasario, tiek žvarbius žiemos orus. Be nuostabių savo savybių, keramikiniai klinkerio gaminiai tinka kuriant jaukią ir stilingą aplinką. Jie dera tiek prie senoviško, tiek prie modernaus pastato ar kiemo įvaizdžio.  Klinkerio gaminiai taip pat pasižymi ir ypatinga savo gamybos technologija, kurią papasakosime žemiau. Vertas būtų  paminėti ir nestandartinis sienos sutvirtinimo metodas – armavimo sistema.

Klinkerinių plytelių ir trinkelių gamybos technologija

Pats klinkeris yra gaminamas iš grubios keramikos, tai yra ypač kokybiško skalūninio molio. Deginimo etapo metu klinkerio plytelės deginamos 1200 laipsnių temperatūroje įkaitintoje tunelio tipo krosnyje. Tokiu būdu deginant plyteles pasiekiamas ypatingas spalvinis ryškumas ir pačios plytelės tvirtumas. Deginimo procesas yra labai ilgas, o rezultatas – puikios natūralios, dar neglazūruotos ir itin patvarios klasikinės trinkelės bei plytelės. Keramikos gaminių išdegimas tunelio tipo krosnyje užtrunka apie 36-48 valandas, tai yra nuo pusantros iki dviejų parų. Per šį gana ilgą laiko tarpą plytelė spėja įšilti, išdegti ir atvėsti, o taip pat ir įgauti visas jai būdingas specifines savybes nei plytelių natūralų grožį.

Skalūninio molio statybinė medžiaga pasižymi tokiomis savybėmis, kaip tvirtumas ir atsparumas trinčiai, bei atitinka kokybės keliamus reikalavimus. Klinkerio trinkelės taip pat yra atsparios ir didelėms apkrovoms, cheminiam bei klimato kaitos poveikiui. Šie grubios keramikos dirbiniai išlaiko savo spalvą net daugiau nei 30 metų, visiškai neblunka. Klinkerio trinkelės lengvai klojamos, jos saugios ir ekologiškos. Taip pat šios grindinio plytelės yra puikus pasirinkimas mūsų šalyje, nes sugeria mažai vandens ir yra lengvai valomos.

Klinkerio plytelių įvairovė

Klinkerio gaminių, o ypač plytelių paletė yra išties įvairi ir plati. Kaip jau ir buvo minėta klinkeris išgaunamas iš skalūninio molio, o deginant jį 1200 laipsnių temperatūroje, išryškėja jo ypatingos natūralios spalvos. Klinkerio plytelės yra ilgaamžiškos, įvairių formų ir atspalvių. Beveik visada plytelių spalva priklauso nuo to, kaip ir kokiais kiekiais yra sumaišytos skirtingos molio rūšys. Deginat molį minėtoje aukštoje temperatūroje, klinkerio spalva tampa neblunkanti, o tai reiškia ir puikią, ilgaamžišką išvaizdą. Klinkerio gaminiai yra puikus pasirinkimas išskirtiniam namų dizainui bei lakiai žmogaus fantazijai. Galima varijuoti ne tik įvairiais atspalviais, formomis, paviršių tipais, bet ir matmenimis. Klinkeris puikiai tinka nestandartiniams dizaino spendimams.

Armavimo sistema

Armavimo sistema naudojama siekiant sutvirtinti sieną iš klinkerinių plytelių. Tai tarsi pagalbinė priemonė, padedanti išsaugoti originalią fasado apdailą. Armavimo sistema yra labai tinkama ir plačiai naudojama nestandartiniuose pastatuose. Pavyzdžiui, tokiuose, kurių projekte nebuvo suplanuotas klinkerio plytelių tvirtinimas.

Daugiau informacijos apie klinkerio trinkeles rasite: agmeka.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *