Statybos objektų paieška – kaip technologijos efektyvina procesus?

Dauguma tiekėjų, ieškodami potencialių užsakymų dažnai susiduria su laiko ir technologijų – tai atlikti efektyviai – trūkumu. Sėkmingiems pardavimams yra būtina naudotis įvairiais informacijos šaltiniais. Įvairiuose šaltiniuose rangovai, subrangovai ar kitos įmonės randa informaciją apie potencialius statybos objektus įvairiose stadijose: poveikio aplinkai vertinimas, kai ruošiami objekto projektiniai pasiūlymai, gautas statybos leidimas, pradedamos statybos. Turėdami šią išankstinę informaciją, įmonės kontaktuoja su statytojais ir siūlo savo prekes/paslaugas. Taip vykdoma statybos objektų paieška. Visgi atlikti ją savarankiškai kainuoja daug laiko.

Viena sistemų, kuriuose galima rasti statybos objektų  informacijos iš įvairių šaltinių yra Mercell statybų konkursų sistema. Sistemos technologijos efektyviai padeda stebėti šią informaciją:

  • Statybų viešieji pirkimai ir privačių įmonių statybiniai konkursai;
  • Daugiabučių namų savininkų bendrijų, ūkininkų ar fizinių asmenų skelbimai dėl reikiamų darbų;
  • Viešiesiems objektams parinkti rangovai ar architektai.

Žiemos metu dauguma įmonių planuoja darbus pavasario-vasaros sezonui ir ieško naujų objektų. Mercell duomenų bazėje galima rinktis potencialius objektus, kuriuose reikės atlikti rangos ar subrangos darbus.

Statybos rangovai (genrangovai) – tai pagrindinė organizacija, kuri yra atsakinga atlikti užsakytus darbus. Subrangovas – organizacija, kurią samdo rangovas atlikti įvairius darbus. Subrangovai stebi pagrindines rangovų laimėtas sutartis ir kontaktuoja dėl užsakymų.

Kontaktuoti dėl bendradarbiavimo iš anksto galima ir su architektais ir statytojais. Kiekviena Lietuvos savivaldybė viešina projektinius pasiūlymus – tai informacija ir dokumentai, kuriuose yra aprašytos būsimos statybos. Projektiniuose pasiūlymuose skelbiama ši informacija: projektuotojas, statytojas, pastato tipas, dydis, vieta, pridedami brėžiniai. Galima spėti, kiek ir kokių darbų/prekių reikės būsimoms statyboms. Turint tokią informaciją, galima kreiptis į nurodytus kontaktus ir pradėti megzti ryšį. Mercell surenka visų savivaldybių skelbiamą statybos objektų  informaciją ir siunčia ją klientams pagal jų veiklos sritį ir pasirinktus kriterijus (objekto dydį, apskritį ir pan.).

Su statyba susijusioms įmonėms yra svarbūs ir planuojami pirkimai. Kuo labiau iš anksto žinos apie reikalingus darbus, tuo daugiau laiko jiems pasiruošti turės. O išankstinis kontaktas su perkančiąja organizacija padės geriau išsiaiškinti jos poreikius.

Privačios įmonės skelbia įvairių statybos darbų konkursus. Dažniausiai reikalingi įvairūs subrangos darbai. Užsakovams nereikia patiems ieškoti tiekėjų – šia sklaida rūpinasi Mercell, o tiekėjai gauna pakvietimą dalyvauti privačioje užklausoje. Kuo daugiau tiekėjų – tuo daugiau pasiūlymų ir pasirinkimo, kuo daugiau užsakovų – tuo daugiau viešumo, tvarkos ir pasitikėjimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *