Technologijų pažanga suteikia naujas galimybes Lietuvos vežėjams ir ekspeditoriams

Logistikos paslaugos apima ne tik prekių tiekimą, ar sandėlių nuomą, bet žymiai platesnį spektrą. Logistika apima prekių judėjimą, siuntų pristatymą vartotojui, reikalingos informacijos apdorojimą, krovininių srautų planavimą bei daug kitų dalykų. Logistikos paslaugų spektras Lietuvoje gana didelis. O technologijų pažanga leidžia ne tik didėti įmonių skaičiui, bet ir kokybei. Dabartinėje visuomenėje atsiradusi sąvoka „intelektinė logistika“ nukelia į dar aukštesnį šios srities lygį. Intelektinės logistikos koncepcija yra paslaugų tiekimo tobulinimas pasitelkiant komunikaciją ir informacines technologijas.

Taikomos modernios sandėliavimo technologijos, dokumentų pildymas elektroniniu būdu, maršrutų pateikimas tiesioginiu būdu konkrečioms transporto priemonėms, įvairūs įrenginiai, reguliuojantys darbo, poilsio, siuntų ir krovinių vietos nustatymus. Tokios įmonės taip pat suteikia galimybę klientui būti tiesiogiai susietam su jo kroviniu ar preke. Daug dėmesio skirta dokumentų valdymui, dabar visa tai sutelpa vienoje vietoje, yra lengvai pasiekiama ir niekur nepasimeta. Pakalbėkime plačiau, apie įrenginius, kurie leidžia sistemingai plėstis logistikai. Pirmasis: telematikos sistema. Tai sistema, kuri įdiegiama sunkvežimiuose ir kurios dėka galima matyti transporto priemonės būklę, lokaciją bei degalų atsargas. Dar vienas itin naudingas įrenginys – savaeigis vilkikas. Žodis savaeigis jau sufleruoja, kad įdiegta programa leidžia jam savarankiškai atlikti darbą. Nors, tiesa, šis įrenginys vis dar tobulinamas.

Dar viena technologija sparčiai įgaunanti pagreitį „blockchain“. Nors šis pavadinimas gerai žinomas tik tarp informacinės srities specialistų, tačiau ją pritaikyti įmanoma įvairiose srityse. Iš pradžių ji buvo pritaikyta bitkoinams. Specialistai mano, kad pritaikyta „blockchain“ technologija logistikoje ją atpigins ir sumažins transportuojamų prekių kainas. Ne paslaptis, kad šiame sektoriuje didelė rizikų dalis yra susijusi su finansais bei informacijos perdavimu. Įvedus šią technologiją garantuojamas skaidrumas, pinigų ir laiko sutaupymas, o vėžėjams bus paprasčiau pasiekti naująją rinką. Specialistai taip pat teigia, kad užtektų šios technologijos įvedimas net ir baziniu lygmeniu turėtų akivaizdžiai matomą pažangą.

Bus pašalinta galimybė teikti ne pilną ar klaidingą informaciją, produktus bus galima sekti nuo pat pradžios iki pabaigos. Plačiau apie logistikos bei transporto paslaugas, naujienas bei pažangą galite pasiskaityti užsukę į internetinę svetainę: http://www.manoverslas.info/category/transportas-ir-logistika/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *