Kasmet Lietuvos piliečiai turi galimybę deklaruoti savo per metus uždirbtas pajamas ir susigrąžinti dalį pajamų sumos, jeigu sumokėtų mokesčių suma už gautas pajamas buvo didesnė nei paskaičiuota pagal VMI. Deklaruoti pajamas galima kiekvienais metais iki gegužės 1 dienos, atvykus į bet kurį Valstybinės mokesčių inspekcijos skyrių, tačiau gyventojų patogumui pastaruoju metu yra vis labiau raginama pajamas deklaruoti internetu. Kokie yra privalumai deklaruoti pajamas internetu ir kaip tai padaryti?
Pajamų deklaravimo internetu privalumai
Dauguma įvairiausių paslaugų susijusiu su kasdieniu gyvenimu palengva pereina į skaitmeninę erdvę, todėl Valstybinė Mokesčių Inspekcija taip pat nusprendė neatsilikti nuo naujovių ir jau kurį laiką suteikia gyventojams galimybę deklaruoti pajamas internetu.
Didžiausias privalumas deklaruoti pajamas internetu yra tai, jog nebereikia niekur vykti iš namų norint atlikti šią operaciją, jeigu namuose turite kompiuterį ar išmanųjį telefoną. Taip sutaupote savo brangų laiką ir pinigus, dėl kelių priežasčių:
- Valstybinė mokesčių inspekcija dirba tik darbo dienomis ir įprastomis darbo valandomis nuo 8h iki 18h, o tai reiškia, kad daugumai gyventojų, tam, kad galėtų atvykti į VMI padalinį, turi pasiimti laisvadienį savo darbovietėje. Deklaruodami pajamas internetu, galite tai daryti bet kuriuo paros metu, taip sutaupysite pinigų ir laiko.
- Atvykę į VMI padalinį deklaruoti pajamas, greičiausiai dar sugaišite keletą valandų eilėje, kol VMI darbuotojai galės jus priimti ir suteikti deklaravimo paslaugas. Deklaruojant pajamas internetu eilėje laukti nebereikės, kadangi tai galėsite padaryti tiesiog savo namuose.
Kaip deklaruoti pajamas internetu?
Deklaruoti savo per metus gautas pajamas internetu yra itin paprasta ir užtrunka tik keletą minučių. Tam, kad galėtumėte deklaruoti pajamas, pirmiausia turite prisijungti prie elektroninės VMI sistemos naudodamiesi savo elektronine bankininkyste, todėl turėkite su savimi el. bankininkystės prisijungimo duomenis arba išmanųjį telefoną, jeigu naudojatės „Smart-ID“ išmaniąja prisijungimo sistema. Sekite šiuos žingsnius:
- Interneto naršyklėje atidarykite puslapi https://deklaravimas.vmi.lt/.
- Ekrane spauskite užrašą Prisijungti prie EDS (Elektroninės deklaravimo sistemos).
- Atsidariusiame puslapyje pasirinkite savo banką.
- Įveskite savo internetinio banko prisijungimo duomenis ir prisijunkite.
- Prisijunkite prie EDS (Elektroninės deklaravimo sistemos) paspausdami skiltį Deklaravimas. Įspėjimas: Elektroninė deklaravimo sistema yra prieinama tik nuo kovo mėnesio pradžios iki gegužės 1 dienos.
- Prisijungę prie EDS, pasirinkite kategoriją Deklaravimas ir žemiau kairėje pusėje esančiame sąraše pasirinkite skiltį Preliminariosios deklaracijos.
- Žemiau pamatysite Preliminariųjų deklaracijų sąrašą, kuriame galėsite pasirinkti už kuriuos metus norite deklaruoti gautas pajamas. Pajamų deklaravimo formas atpažinsite pagal kodinį pavadinimą GPM308 v.3. Jeigu pamiršote ar ankščiau nedeklaravote pajamų, pajamas galite deklaruoti už 5 paskutinius metus.
- Pasirinkę vieną iš deklaravimo formų paspauskite mygtuką
- Čia matysite visus savo deklaruojamų pajamų duomenis. Pasitikrinkite visuose deklaracijos prieduose perkeltus duomenis, ar nėra neatitikimų ir įsitikinę, jog visi duomenys yra teisingi, spauskite mygtuką Pateikti.
- Atsiradusiame langelyje bus nurodyta, kokia pajamų suma bus jums grąžinta, arba kokią pajamų sumą dar turite sumokėti. Grąžintina suma į jūsų sąskaita bus pervesta iki liepos 31 d. arba per 90 darbo dienų. Norėdami pateikti deklaraciją spauskite mygtuką
- Jeigu atsiradusiame langelyje yra nurodyta, kad turite sumokėti tam tikrą sumą, tokiu atveju turite sumokėti įmoką į vieną iš VMI surenkamųjų sąskaitų iki gegužės 2d. (Įmokos kodas 1441). VMI surenkamųjų sąskaitų numerius rasite VMI internetiniame puslapyje, skiltyje gyventojams, arba paspaudę šią nuorodą.
- Pateikę deklaraciją ekrane pasirodys pranešimas, kad dokumentas perduotas apdorojimui. Spauskite mygtuką Uždaryti langą.
- Pateiktas deklaracijas vėliau galėsite peržiūrėti pateiktų dokumentų sąraše.
- VMI pradėjus tikrinti ar teisingai pateikėte deklaracijoje esančius duomenis, deklaracijos statusas pasikeis. Čia galėsite matyti kokie veiksmai yra atliekami su pateiktos deklaracijos duomenimis.
Taip pat skaitykite: Kaip skirti 2% Gyventojų Pajamų Mokesčio (GPM) paramai?