Kaip padidinti šansus įstoti į svajonių specialybę?

Tarptautinis bakalaureatas

Dalis moksleivių dar mokydamiesi devintoje ar dešimtoje klasėje jau gali įvardinti savo svajonių specialybę. Šie mokymosi metai gali būti itin svarbūs, nes būtent tada galima imtis tam tikrų veiksmų, kurie gali padidinti šansus įstoti. Nors egzaminų balai yra vienas svarbiausių kriterijų, tačiau svarstant abiturientų kandidatūrą atsižvelgiama ne vien tik į tai. Taigi, kokių veiksmų vertėtų imtis dar prieš pradedant ruoštis brandos egzaminams?

Dalyvavimas olimpiadose

Olimpiados yra rengiamos dėl labai įvairių priežasčių. Viena jų – tai galimybė nutiesti kur kas tiesesnį kelią link svajonių profesijos. Moksleiviams vertėtų sekti informaciją apie organizuojamas olimpiadas: jei pavyktų laimėti prizines vietas, stojamųjų balai bus kur kas aukštesni! Taip pat svarbu atsižvelgti ir į tai, kad skirtingų dalykų olimpiadų prizinės vietos gali dar labiau padidinti konkursinį balą.

Tarptautinis bakalaureatas

Tarptautinio bakalaureato studijos yra vertinamos daugybėje pasaulio šalių. Jei svarstoma ne vien tik apie mūsų šalies aukštąsias mokyklas, bet taip pat ir apie užsienio universitetus, tarptautinis bakalaureatas erudito.lt taip pat gali padidinti tikimybę įstoti į pageidaujamą specialybę. Tai – dvejus metus trunkanti programa, kuri apima 6 dalykus: gimtąją kalbą, užsienio kalbas, socialinius mokslus, matematiką, gamtos ir taikomuosius mokslus bei privalomus kursus ir kitas veiklas.

Profesinis ugdymas

Jei moksleivis yra baigęs to paties dalyko profesinę mokyklą su pagyrimu, stojant į aukštąją mokyklą konkursinis balas bus kur kas aukštesnis. Nors  profesinio ugdymo programos tik gana retais atvejais gali būti plėtojamos aukštosiose mokyklose, tačiau tam tikrose situacijose toks pasirinkimas gali būti vienas palankiausių.

Savanoriška veikla

Jei svarstote, kokia laisvalaikio veikla gali būti viena naudingiausi, nė nedvejodami rinkitės savanorišką veiklą, kuri taip pat gali ženkliai padidinti konkursinį balą. Puikiu pasirinkimu gali būti tarptautiniai savanoriškos veiklos projektai (įprastai yra reikalaujama, kad savanoriška veikla truktų ne trumpiau nei tris ar šešis mėnesius).

Privaloma karinė tarnyba

Baigti kariniai baziniai mokymai arba atlikta privalomoji pradinė karo tarnyba taip pat gali padidinti stojamųjų konkursinį balą, kuris priklausys nuo pasirinktos aukštosios mokyklos nustatytų taisyklių.

Stojamieji egzaminai

Planuojantys stoti į tam tikrų dalykų studijas taip pat turi laikyti ir stojamuosius egzaminus, kurių rezultatai gali turėti ženklią įtaką konkursinio balo skaičiavimui. Natūralu, kad stojamiesiems egzaminams taip pat svarbu tinkamai pasiruošti, todėl tam vertėtų skirti pakankamai dėmesio.

Ar brandos atestato vidurkis gali turėti įtakos konkursiniam balui?

Bendras brandos atestato vidurkis įprastai nėra vertinamas. Konkursinis balas yra skaičiuojamas vertinant studijų programai reikalingų dalykų rezultatus (atsižvelgiama ne tik į egzaminų rezultatus, bet taip pat ir į metinius įvertinimus).  Planuojantys stoti į pasirinktą specialybę turėtų dar iš anksto pasidomėti, kokie dalykai bus vertinami skaičiuojant stojamųjų konkursinį balą.

Nors moksleiviams neretai atrodo, kad iki stojimo į aukštąsias mokyklas liko dar labai daug laiko, tačiau tam rekomenduojama ruoštis dar iš anksto. Vienuoliktoje ir dvyliktoje klasėje galima nuveikti tikrai nemažai: dalyvauti olimpiadose, savanoriauti, pagerinti mokymosi pasiekimus, ir t.t., todėl tikrai neverta delsti: ruoštis savo ateičiai vertėtų pradėti jau dabar!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *