Kodėl katė vengia naudotis kraiko dėžute?

kaciu kraikas

Namuose gyvenančios katės dažniausiai yra pripratusios naudotis savo kraiko dėžute, tačiau kartais ir tokioms katėms pasitaiko „nelaimių“. Žinoma, šeimininkai tikrai norėtų, kad tai daugiau nepasikartotų, todėl svarbu nustatyti priežastis, kodėl katė vengia eiti į savo kraiko dėžutę ir mieliau renkasi vietą šalia jos, kilimą ar sofą. Taigi, kokios priežastys gali lemti elgsenos pasikeitimus.

Pasikeitė kraiko dėžutės vieta

Katės yra labai konservatyvios, todėl joms yra svarbu, kad viskas liktų taip, kaip buvo. Jei dėl tam tikrų priežasčių nusprendėte pakeisti kraiko dėžutės vietą, katei gali tai nepatikti, todėl ji savo „tualetu“ gali pasirinkti jai mielesnį kampelį. Jei svarstote perkelti kraiko dėžutę, darykite tai palaipsniui – kasdien po kelis centimetrus pastumkite link būsimos kraiko dėžutės vietos. Taip, tai tikrai pareikalaus kantrybės, tačiau galėsite išvengti pasitaikančių „nelaimių“.

Katei nepatinka parinktas kraikas

Jei nusprendėte išbandyti naujos rūšies kraiką, pirmiausia jį galite sumaišyti su anksčiau naudotu kraiku, nes priešingu atveju katei gali nepatikti pernelyg dideli pokyčiai. Nauja kraiko rūšis kartais yra pagrindinė priežastis, kodėl katė vengia eiti į savo kraiko dėžutę, todėl būtina stebėti, ar jūsų augintinei pakeistas kraikas yra priimtinas. Galite išbandyti kelias kraiko rūšis ir pasirinkti tokią, kuri jūsų katei patiktų labiausiai. Nors kartais baiminamasi, kad tai gali pareikalauti pernelyg didelių išlaidų, tačiau kraikas katėms internetu visuomet kainuoja pigiau, taigi, tokia galimybė padės sutaupyti. 

Katė nėra pratinta prie kraiko dėžutės

Jei katė į jūsų namus atkeliavo tiesiog iš gatvės, naivu tikėtis, kad ji bus pripratusi tuštintis kraiko dėžutėje. Tikėtina, kad ji tuštinosi ten, kur jai atrodė tinkama, todėl namuose ji elgsis lygiai taip pat. Svarbu stebėti, kada katė ruošiasi atlikti „reikalus“ ir kuo skubiau nunešti ją į kraiko dėžutę. Jei katė „nusilengvina“ būtent čia, būtinai ją pagirkite ir pasiūlykite gardų kąsnelį. 

Katė jaučia nerimą

Tuštinimasis ne tam skirtoje vietoje gali būti susijęs su patiriamu stresu. Vertėtų pagalvoti, ar paskutiniu metu nebuvo tam tikrų pokyčių, kurie gali turėti įtakos elgsenos pakitimams: galbūt persikraustėte į naują vietą, namuose atsirado kūdikis ar naujas augintinis? Pasistenkite, kad katė jaustųsi kiek įmanoma saugesnė: gali būti naudinga įrengti lentynėlę, ant kurios tupėdama augintinė galėtų stebėti aplinką, išbandyti feromonų purškalą, ir t.t. Kartais prireikia šiek tiek laiko, kol katė prisitaiko prie pasikeitusių gyvenimo sąlygų, tačiau iki tol vertėtų pasistengti padėti katei paprasčiau įveikti stresą.

Nešvari kraiko dėžutė

Jei katės kraiko dėžutė yra pernelyg suteršta, natūralu, kad ji ims ieškoti kur kas švaresnės vietos, ir ją tikrai ras! Kad taip nenutiktų, pasistenkite reguliariai palaikyti kraiko dėžutės švarą, o tuomet, jei namuose yra daugiau nei viena katė, kiekviena jų privalo turėti atskiras kraiko dėžutes. 

Tai gali būti susiję su sveikatos sutrikimais

Tuštinimasis ne kraiko dėžutėje taip pat gali būti susijęs ir su tam tikrais sveikatos sutrikimais. Vertėtų stebėti, ar nepasikeitė šlapimo spalva ir išmatų konsistencija: jei pastebėtumėte ką nors neįprasto, visada yra svarbu pasikonsultuoti su veterinarijos gydytoju, kuris padės nustatyti negalavimų priežastis ir paskirs tinkamiausią gydymą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *