Kaip planuoti kasdienius veiksmus, kad sutaupytumėte daugiau laiko?

Visuomet vienas aktualiausių klausimų buvo toks: kaip sutaupyti daugiau laiko? Šiandien tai ypač aktualu – juk norisi išbandyti labai daug naujų dalykų. Taigi, natūraliai kyla klausimas: kaip planuoti kasdienius, būtinus veiksmus, kad kuo daugiau laiko liktų naujoms veikloms, pasaulio pažinimui? Štai, kelios idėjos.

Maisto ruoša – procesas, kurio negalime išvengti. Tačiau tikrai galime pasistengti, kad  jis pareikalautų kuo mažiau mūsų brangaus laiko. Ir tai padaryti tikrai nesudėtinga – viskas, ko reikia, kad maisto ruoša pareikalautų kuo mažiau laiko, yra tam tikros gudrybės. Viena jų – valgių planavimas bent 3 – 4 dienoms. Žinodami, ką gaminsite artimiausias 3 – 4 dienas, išvengsite laiko sąnaudų, kurių pareikalautų galvojimas, ką gaminti šiandien? Be to, turėdami šį planelį, galėsite įsigyti ir maisto produktų bent 32 – 4 dienoms, kad išvengtumėte kasdienio lankymosi parduotuvėje. Na, ir, žinoma, taip pat negalima nepaminėti ir paruoštukų – tiesiog paskirkite vieną dieną ar vakarą maisto ruošinių gamybai ir kitą dieną, vos per keliolika minučių pagaminsite skanius pietus ar gardžią vakarienę visai šeimai.

Ne paslaptis ir tai, kad savo kasdienybės negalime įsivaizduoti ir be tam tikrų paslaugų. Tačiau, jei norime sutaupyti laiko, tai ir naudojimąsi jomis, turime labai atsakingai suplanuoti. Štai, pavyzdžiui, savitarnos skalbykla yra labai dažnas pasirinkimas. Tačiau, atminkite, kad, kol laukiate savo skalbinių, laiką galite išnaudoti ypač prasmingai. Kitos paslaugos – taip pat ne išimtis: kol laukite, kol jos bus suteiktos, esamas minutes galite paskirti labai prasmingai veiklai, pavyzdžiui, išmokti šiek tiek naujų užsienio kalbos frazių.

Daugelis žmonių neįsivaizduoja savo kasdienybės ir be elektroninio pašto tikrinimo. Tačiau  nesunku pastebėti, kad kai kurie žmonės tai daro itin dažnai – net keliasdešimt kartų per dieną. Tačiau verta savęs labai atsakingai paklausti, ar iš tiesų verta tai daryti taip dažnai? Išbandykite eksperimentą – bent perpus sumažinkite elektroninio pašto patikros skaičių. Netruksite pastebėti, kad jūsų veiklos rezultatai dėl visiškai nenukentėjo, o jūs turite daugiau laisvo laiko.

Itin svarbias, analitinio mąstymo reikalaujančias užduotis atlikite vienumoje – greičiau susikaupsite ir greičiau jas atliksite, tad turėsite daugiau laiko. Kai turime atlikti svarbias užduotis,  tačiau nesame vieni, skamba muzika ar kiti pašaliniai garsai, susikaupti tampa sudėtingiau, tad ir užduoties atlikimo laikas pailgėja.

Situacijos, kuomet tenka palaukti, kol susitiksime su reikiamu žmogumi, galėsime pasinaudoti mums aktualia paslauga, yra puikiai pažįstamos visiems. Tad, jei taip nutiko, kad ką tik sužinojote, jog teks palaukti keliolika minučių ar dar ilgiau, kodėl galėsite atlikti suplanuotus veiksmus, nešvaistykite laiko veltui – net ir per keliolika minučių galima nuveikti daug puikių bei svarbių darbų, pavyzdžiui, atsakyti į elektroninius laiškus, apsipirkti internetu, rezervuoti viešbučio kambarį savaitgalio išvykai ir t.t.

Na, o pabaigai – kad ir kaip banaliai beskambėtų, svarbu priminti ir dar vieną dalyką. Jei norite sutaupyti laiko, būtinai gerai išsimiegokite. Tai padarę, turėsite daugiau jėgų bei energijos, tad bus kur kas paprasčiau susikoncentruoti į atliekamus darbus ir juos įveiksite greičiau.

Tad būkite sumanūs ir atsakingi – taupykite savo laiką, atlikdami įprastus veiksmus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *