Kaip užsidirbti dirbant iš namų

Kad ir kas Jūs bebūtumėte – vaikus auginanti mama, artimuosius išlaikanti šeimos galva, aukštųjų mokslų studentas, arba tiesiog entuziastas, norintis užsidirbti papildomų pajamų – keletas idėjų ir motyvacija išbandyti naujų šiuolaikiškų darbo būdų, gali padėti Jums uždirbti  pinigų neišėjus iš namų.

Internete apstu įvairiausių suktybių kūrėjų, kurie teigia, jog su jų pagalba galite užsidirbti papildomų pinigų dirbant namuose. Tokiais atvejais dažniausiai sukčiai reikalauja susimokėti „nedidelį mokestį, kuris iš karto atsipirks“, tam, kad įvilioti į darbą su jais, arba siūlo darbus, kurie suteikia galimybę uždirbti beveik nereikšmingą pinigų sumą, švaistant brangų Jūsų laiką.

Tačiau ne viskas yra apgaule, ir iš tiesų internete dabar galima rasti realių darbų iš kurių galima uždirbti tiek papildomų pinigų, tiek įsukti nuosavą verslą ir gauti nuolatines pajamas. Šiais laikais netgi jūsų mėgstamas hobis ar laisvalaikio pomėgis gali tapti papildomų pajamų šaltiniu!

Visgi, prieš pradedant užsiimti šia veikla verta žinoti, jog darbas iš namų turi savų privalumų bei trūkumų.

Darbo iš namų privalumai:

 

  • Lankstus darbo laikas. Darbo laiką galite pritaikyti savo poreikiams, kadangi dirbti kompiuteriu galima tiek dieną darbo valandomis, tiek vėlai vakare ar anksti ryte.
  • Laiko ir pinigų taupymas. Dirbant iš namų sutaupote laiko ir pinigų, kadangi išvengiate kelionės tarp darbovietės ir jūsų namų.
  • Patogi darbo aplinka. Turite visišką laisvę pasirinkti ar net susikurti savo patogų darbo kampelį namuose.

 

Darbo iš namų trūkumai:

 

  • Socialinis atsiribojimas. Dirbant namuose labai lengva patekti į komforto zoną, iš kurios po to gali tapti sudėtingą ištrūkti, kas gali apsunkinti norą dirbti kitokio pobūdžio darbus.
  • Darbas-namai. Kai darbas ir namai yra toje pačioje vietoje, gali pasidaryti sunku užbrėžti liniją tarp abiejų – reikia itin gerai susiplanuoti savo darbo laiką, kadangi atidėlioti darbus vėlesniam laikui namuose gali būti itin gundanti pagunda.

 

Darbai namuose, iš kurių galima uždirbti

Žemiau pateiksime Top 10 sąrašą darbų, kurie padės užsidirbti neišėjus iš namų:

Meninių darbų kūrėjas – prekybininkas

Tobulėjant komunikacijos technologijoms, bei plečiantis interneto galimybėms, dalintis savo kūrybinėmis idėjomis tapo daug paprasčiau. Jeigu turite menininko gyslelę ar turite polinkį kurti įvarius rankdarbius, mokate piešti eskizus, kuriate muziką, ar net savito stiliaus baldus, galite šiuos ir įvairius pomėgius paversti pinigų šaltinių. Šiame žingsnyje lengvai gali pasitarnauti Facebook platforma: jeigu turite Facebook paskyrą, greičiausiai esate pastebėję ekrano viršuje esančią mėlyną namelio piktogramą – tai Facebook prekyvietė, kurioje žmonės kaip jūs, viešai dalinasi informacija apie parduodamus daiktus, dirbinius, kūrinius ir ieško jų prekėmis besidominčių pirkėjų. Tad jeigu jaučiate, kad ir jūsų kūrybos vaisiai nusipelno būti pamatyti kitų, tai puiki vieta pradėti realizuoti savo kūrybines idėjas.

Blogeris

Jeigu turite Facebook, Instagram paskyrą, Youtube kanalą arba turite nuosavą tinklaraštį, turite galimybę tapti kitų interneto puslapių partneriu. Kaip tai padaryti?

  1. Susiraskite svetainę, kurią norėtumėte reklamuoti savo socialinio tinklo paskyroje ar puslapyje.
  2. Užsiregistruokite reklamuojamo puslapio partnerystės sąraše (affiliate platform).
  3. Reklamuojamo puslapio savininkui patvirtinus jūsų užklausą gausite specialią nuorodą, kuria galėsite dalintis savo paskyros sienoje, komentaruose, interneto puslapio naujienų sraute ir kiekvieną karta lankytojams paspaudus ant šios nuorodos gausite komisinius pinigus. Keletas iš labiausiai žinomų svetainių užsiimančių šia partnerystės programa yra www.affise.com, www.affiliate-program.amazon.com, www.shareasale.com.

Laisvai samdomas specialistas

Po laisvai samdomo specialisto kategorija patenka gana platus įvairių specialybių pasirinkimas, tačiau šiame straipsnyje išvardinsime keletą, pagrindinių, kurios pastaruoju metu yra pačios paklausiausios.

Samdomos buhalterinės apskaitos paslaugos

Nors Lietuvoje yra nemažai įmonių dirbančių tarptautiniu mastu ir užsiimančių didele produktų apyvartą, tačiau taip pat egzistuoja nesuskaičiuojamas kiekis įvairiausiu, nedidelių, dar augančių, vieno ar keleto asmenų įmonių, kurios neturi pastovių darbuotojų, bei įvairių skyrių verslui plėtoti. Nedidelės parduotuvėlės, ūkininkai, ar mažo mąsto gamybos įmonės reguliariai ieško laisvai samdomų buhalterių, kurie teikia buhalterines paslaugas, susijusias su mokesčių mokėjimo klausimais, finansiniais duomenimis, pirminiais apskaitos duomenimis. Tad jeigu puikiai suprantate ekonomiką, o formulės, skaičiai bei Excel programa paklūsta jūsų valiai, ši galimybė yra kaip tik jums.

Samdomas programuotojas

Darbas techninėje srityje nebūtinai prieinamas tik turintiems aukštąjį išsilavinimą informatikos inžinerijos srityje. Su interneto pagalba galima nesunkiai tapti savamoksliu specialistu. Internete egzistuoja įvairiausių kursų, kuriuos galima rasti net Youtube platformoje, o dar geriau www.skillshare.com svetainėje, kuri konkrečiai specializuojasi internetinėmis pamokomis, kuruojamomis specialistų iš viso pasaulio. Šios platformos suteikia galimybę įgyti esminių žinių techninėje srityje, kurių pagalba galėsite teikti įvairias internetinių puslapių programavimo bei administravimo paslaugas.

Filmų ir serialų vertėjas/įgarsintojas

Internetinės filmų ir serialų svetainės nuolatos ieško žmonių, gebančių skaityti, rašyti bei versti iš įvairių užsienio kalbų, žinoma, paklausiausios yra anglų, rusų, bei vokiečių kalbos, kadangi vaizdinio turinio šiomis kalbomis yra sukuriama daugiausiai. Tad jeigu gebate lengvai suprasti užsienio kalbų tekstus, o dar geriau, turite gerą balsą, galite versti bei įgarsinti visokeriopo žanro vaizdinį turinį interneto puslapiuose.

Logotipų kūrėjas

Domitės reklaminiais dizainais, ir gebate kurti akį traukiančias iliustracijas? Taip pat jums ne svetimos tokios iliustravimo programos kaip Adobe Illustrator, Inkscape ar CorelDraw? Galite teikti logotipų bei kitas iliustravimo paslaugas, kas yra labai paklausu tarp mažų interneto verslo savininkų, bei žmonių siekiančių susikurti iš kitu išsiskiriantį įvaizdį, tačiau nenori permokėti už profesionalias paslaugas.

CAD projektuotojas

Jeigu esate studentas, besimokantis kompiuterinės braižybos, ir gebate skaityti bei kurti 2D, 3D brėžinius, projekcijas, ar greitus eskizus, galite teikti šias paslaugas nedidelėms gamybos įmonėms, kurioms reikia paruošti kokybiškus techninius brėžinius.

Kur galima teikti šias paslaugas?

Viena iš populiariausių paslaugų teikimo platformų Lietuvoje yra www.paslaugos.lt. Joje gali registruotis tiek užsakovai, ieškantys specialistų, gebančių atlikti specializuotas užduotis, o taip pat ir šias paslaugas teikiantys asmenys.

Jeigu jus ieškote klientų ne tik iš Lietuvos, bet ir norite pabandyti sėkmę užsienio rinkoje, jums pravers www.upwork.com paslaugų teikimo platforma. Tačiau verta žinoti, kad tam kad naudotis šia platforma, gebėjimas kalbėti anglų kalba yra būtinybė. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *