Obuolių actas ir obuolių sidro actas yra tas pats produktas, po skirtingais pavadinimais – tai acto rūšis, kurios pagrindas gaminamas iš obuolių.
Obuolių actas arba obuolių sidro actas, kadangi tai yra vienas ir tas pats, yra gaminamas iš obuolių, kuriuos apdorojimo metu yra veikiami dviejų fermentacijos procesų.
Galutinis obuolių acto produktas pasižymi blyškia arba vidutinio sodrumo gintaro spalva, bei labai rūgščių skoniu. Šis actas naudojamas įvairiuose receptuose gaminant pagardus, padažus, marinatus, užpilus, bei marinuojant maistą vėlesniam naudojimui. Tai pat taikomas alternatyviojoje medicinoje arba kaip maistinių medžiagų papildas gydant tokias sveikatos problemas kaip aknę, įvairias alergijas, nuolatinio nuovargio sindromas, diabetas, peršalimas, perštinti gerklė bei kitas.
Obuolių actas gaminamas pirmiausia išspaudžiant sultis iš obuolių. Vėliau rauginimo fermentai ir mielės yra įdedamos, tam, kad suskaidyti obuolių sultyse esantį cukrų į alkoholį – tai yra pirmasis fermentacijos procesas. Antroji fermentacija susidaro kai alkoholis dar kartą fermentuojasi kontaktuodamas su aplinkoje esančiu oru, ko pasėkoje susiformuoja acto rūgštis, dėl kurios obuolių actas turi specifinį rūgštų skonį.
Obuolių sidras yra klasifikuojamas į organinį ir neorganinį. Neorganinis obuolių actas yra pasterizuojamas aukštoje temperatūroje, o fermentacijos metu susidariusios priemaišos yra pašalinamos filtrų pagalba, todėl neorganinis obuolių sidras turi blyškesnę gintaro spalvos konsistenciją. Tuo tarpu organinis obuolių actas nėra pasterizuojamas ir filtruojamas, todėl jį galima atpažinti iš tamsesnės spalvos ir likusių priemaišų po gamybos proceso.
Šalia panaudojimo kulinarijos bei alternatyviosios medicinos srityje, obuolių sidras taip pat yra puiki valymo priemonė, namų ruošos darbuose. Kadangi obuolių acto sudėtis yra rūgštinė, jis puikiai tinka valyti įvairius blizgaus metalo papuošalus, pašalinti riebalus besiformuojančius ant virtuvės reikmenų, bei kitus nešvarumus.