Kaip susikurti interneto svetainę čia ir dabar

Susikurti savo svetainę yra daug paprasčiau negu daugelis galėtų pamanyti. Kad ir kokia bebūtų idėja – asmeninė svetainė savo reikmėms, tinklaraštis, kuriame galėtumėte dalintis savo žiniomis, ar puslapis verslui plėtoti – visą tai galite susikurti namuose, prisėdę prie savo kompiuterio su puodeliu kavos. Taigi, kaip tai padaryti?

Turbūt daugelis yra bent kartą pamąstę apie svetainės kūrimą, tačiau šis planas taip ir sustoja ties idėja galvoje, nes rodos, kad svetainę sukurti gali tik tie, kurie yra įgudę kompiuterių technikos srityje. Daugumai iškyla klausimas: negi galima susikurti svetaine net ir neturint techninių žinių šioje srityje? Yra keletas būdų, kaip susikurti svetainę, ir turbūt sudėtingiausias iš jų yra naudojant programavimo kalbas kaip HTML, CSS, JavaScript, PHP ar kitas, tačiau viskam šiais laikais galima atrasti paprastesnių alternatyvų, todėl atsakymas į šį klausimą yra Taip! Svetainę galite susikurti, net ir neturint gilių kompiuterinių įgūdžių. Taigi, nieko nelaukiant, pradedame svetainės kūrimą!

Svetainės pavadinimo (adreso), bei talpinimo serveryje užsakymas

Svetainės pavadinimas (adresas)

Kurdami svetainę visų pirma, ką turite padaryti, tai sugalvoti savo svetainei unikalų pavadinimą, kurį, jūsų būsimi svetainės lankytojai įvedę naršyklės adresų juostoje, arba Google paieškoje, galėtų pasiekti jūsų svetainę.

Kaip pavyzdys svetainės pavadinimas-adresas galėtų būti www.manointernetas.com

Svetainės talpinimas serveryje

Šiuo metu Lietuvoje yra keletas svetainės talpinimo paslaugas teikiančių įmonių, tačiau pastaruoju metu daugelio rekomenduojama, dėl lengvo naudojimo ir puikių planų pasiūlymų yra Hostinger svetainių talpinimo platforma, todėl šiame straipsnyje pateiksime instrukcijas, kaip susikurti savo svetainę naudojantis Hostinger paslaugomis.

 

  1. Apsilankykite puslapyje www.hostinger.lt
  2. Slinkite puslapiu žemyn ir išsirinkite vieną iš pateiktų planų. Šiuo metu Hostinger siūlo dideles akcijas planams, todėl pasirinkus, bet kurį iš jų tikrai neapsigausite. Visgi, jeigu norite tik susipažinti su svetainės kūrimo procesu, bei pradėti savo svetainę nuo mažų žingsnių, galite rinktis žemiausią kainą turintį Solo planą.
  3. Pasirinkę planą spauskite Pridėti į krepšelį.
  4. Po pasirinkimo būsite nukreipti į paslaugų užsakymo krepšelio puslapį. Jame galėsite pasirinkti norimą laikotarpį, kuriam įsigysite svetainės talpinimo paslaugą. Paslaugą galite užsisakyti 1 mėn., 12 mėn., 24 mėn., bei 48 mėn. laikotarpiams. Rekomenduojame užsisakyti bent 12 mėn. laikotarpiui ar daugiau, tiesiog įsigysite ekonomiškesnį pasiūlymą.
  5. Slinkite puslapiu žemyn ir nurodytame laukelyje įveskite pavadinimą savo svetainei ir spauskite mygtuką Ieškoti. Paspaudus mygtuką Hostinger patikrins ar jūsų sugalvotas svetainės pavadinimas dar nėra užimtas, jei taip – puslapyje pasirodys įspėjamasis pranešimas, nurodantis, jog svetainė su šiuo pavadinimu jau egzistuoja. Jeigu svetainės adresas laisvas, galėsite tęsti užsakymą.
  6. Norėdami pradėti apmokėjimą spauskite mygtuką Užsakyti.
  7. Toliau būsite nukreipti į paskyros registracijos puslapį, kuri yra reikalinga tam, kad galėtumėte atlikti mokėjimą. Užpildę registracijos duomenis spauskite mygtuką Paskyros kūrimas ir mokėjimas.
  8. Užsiregistravę ir prisijungę matysite užsakymo suvestinę, bei galėsite pasirinkti jums patogų apmokėjimo būdą: banko kortele, e. sąskaita, arba Paypal mokėjimo paslauga. Užpildykite reikiamus duomenis, patvirtinkite pirkimą ir štai jūs jau turite jums priklausančią svetainę!

Svetainės dizaino kūrimas su WordPress

Sveikiname! Jau turite jums priklausantį interneto puslapį, tačiau tai dar ne viskas – svetainei dabar reikia suteikti „formą“, sukuriant unikalų dizainą. Tam padaryti prisijunkite prie savo Hostinger paskyros, su tais pačiais duomenimis, kuriuos įvedėte atlikdami žingsnius 7 punkte. Prisijungus prie paskyros jus pasitiks puslapis, padėsiantis susikurti jūsų naujosios svetainės šabloną.

  1. Norėdami pradėti puslapio kūrimą spauskite mygtuką Pradėti dabar.
  2. Sekančiame lange galėsite rinktis susikurti naują puslapį arba perkelti jau turimą puslapį į Hostinger talpyklą. Šiuo atveju kursime naują svetainę, todėl renkamės pirmąjį variantą Kurti naują tinklapį.
  3. Sekančiame lange galėsite pasirinkti vieną iš TVS (Turinio Valdymo Sistemų), kurių pagalba lengvai susikursite norimą dizainą savo internetiniam puslapiui. Šiuo atveju rekomenduojame naudoti WordPress turinio valdymo sistemą, kuria galėsite lengvai sukurti paprastą, tačiau patrauklų dizainą savo svetainei.
  4. Pasirinkę WordPress turinio valdymo sistemą, reikės susikurti jos valdymui reikalingą paskyrą. Tačiau nesijaudinkite, tai užtruks tik akimirką: įveskite savo el. pašto adresą, sugalvokite slaptažodį ir spauskite Tęsti.
  5. Užregistravus paskyrą, sekančiame lange galėsite pasirinkti iš keleto svetainės šablonų, kurie padės lengviau susikurti unikalų jūsų puslapio stilių.
  6. Sekančiame lange jums reikės pasirinkti duomenų centro lokaciją. Jeigu ketinate talpinti lietuvišką turinį, kurį skaitys bei matys lankytojai iš Lietuvos, duomenų centro lokaciją rinkitės Europą (Lithuania) ir spauskite mygtuką Rinktis. Jeigu ketinate talpinti turinį užsienio kalba, bei planuojate, kad svetainėje lankysis užsienio auditorija, rinkitės vieną iš užsienio žemyną, atitinkamai pagal auditoriją.

Nesijaudinkite, pasirinkus atitinkamą duomenų centro lokaciją, pavyzdžiui Europą, lankytojai iš Azijos, Amerikos ar kitų žemynų taip pat galės matyti jūsų svetainę, tiesiog Europoje regione esantiems lankytojams svetainė sparta bus didesnė, kadangi perduodami duomenys keliaus Europos duomenų perdavimo tinklais.

  1. Sekančiame lange busite nukreipti į jūsų interneto adreso (domeno) registracijos užbaigimą. Spauskite mygtuką Pabaigti savo užsakymą.
  2. Norėdami užbaigti savo interneto puslapio registravimą, užpildykite pateiktus laukelius domeno registravimo lange. Visi interneto puslapiai yra registruojami puslapio savininko vardu bei adresu, todėl reikalinga užpildyti visus laukelius. Baigus pildyti spauskite mygtuką Aktyvuoti.
  3. Po aktyvacijos būsite nukreipti į sekantį langą, kuriame galėsite pradėti kurti savo svetainės dizainą. Pasirinkite Įdiegti WordPress.
  4. Tolimesniame lange jūsų paprašys susikurti administratoriaus vartotojo vardą bei slaptažodį, kad galėtumėte prisijungti prie svetainės „užkulsių“ bei redaguoti dizainą, turinį ir įvarius parametrus. Užpildę duomenis spauskite mygtuką Toliau.
  5. Galiausiai, savo patogumui pasirinkite svetainės numatytąją kalbą, bei pavadinimą ir spauskite mygtuką Įdiegti.

Užbaigus diegimo vedlį svetainė iš karto dar nebus prieinama, kadangi interneto tiekėjai dar turi apdoroti jūsų pateiktus duomenis ir patalpinti svetainę serveryje. Šis procesas truks apie 1-2 valandas. Praėjus šiam laikotarpiui jūsų svetainė bus prieinama iš bet kurios pasaulio šalies. Patikrinti ar jūsų svetainė jau veikia, tiesiog apsilankykite savo svetainėje išmaniojo įrenginio ar kompiuterio interneto naršyklėje įveskite savo svetainės adresą (šiuo atveju kaip pavyzdys naudojamas interneto adresas yra www.manointernetas.lt).

Turinio ir dizaino redagavimas

Taigi, svetainė jau yra matoma ir prieinama visiems, tačiau dabar greičiausiai norėsite redaguoti svetainę savo poreikiams. Tai padaryti padės WordPress turinio valdymo sistema.

Redaguoti savo svetainę galėsite šiuo adresu: http://manointernetas.lt/wp-admin/ , tik vietoje manointernetas įrašykite savo svetainės pavadinimą.

Šiame puslapyje kairėje ekrano pusėje matysite meniu, kuriame galėsite atlikti visus svetainės redagavimo veiksmus, tokius kaip: 

Įrašų kūrimas ir redagavimas. Galėsite įkelti straipsnius, aprašymus bei kitą tekstinį turinį, kurį galės skaityti svetainės lankytojai.

Failai ir failų saugykla. Matysite visus jūsų į svetainę įkeltus failus (nuotraukos, dokumentai, programėlių failai, vaizdo įrašai ir kita).

Puslapių kūrimas ir peržiūra. Matysite visus svetainėje esančius puslapius, galėsite pridėti/ pašalinti bei redaguoti jau esamus puslapius.

Išvaizda ir temos. Čia galėsite redaguoti savo svetainės dizainą, sukurti naują unikalią temą, arba patobulinti jau esamus dizaino elementus.

Įskiepiai. Čia galėsite susirasti įvairių naudingų įskiepių savo svetainei, kurie suteiks papildomų funkcijų, kaip pašto dėžutės laiškų filtravimas, įvairūs šablonai straipsnių kūrimui bei kita.

Nuostatos. Galėsite redaguoti bendrus svetainės nustatymus, tokius kaip kalba, laiko ir datos formatas, tinklapio pavadinimas ir kita.

WordPress yra galinga turinio valdymo sistema, naudodamiesi ja galėsite susikurti unikalią svetainę į talpinti norimą turinį, kurį matys jūsų svetainės lankytojai. Nebijokite improvizuoti su įvairiais nustatymais ir funkcijomis, kol atrasite jums patraukliausią svetainės dizainą, bei reikalingas funkcijas. Nuo čia, kaip atrodys galutinis svetainės variantas priklausys nuo jūsų pačių užsibrėžto tikslo ir kūrybiškumo!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *