Dažniausios buitinės technikos priežiūros klaidos: kaip to išvengti?

Įsigijus naują buitinę techniką visuomet tikimasi, kad ji tarnaus kiek įmanoma ilgiau, tačiau kartais įvairių gedimų pasitaiko dėl labai paprastų priežiūros klaidų. Jei siekiate, kad greitu metu netektų kreiptis pagalbos į meistrus, naudinga pasidomėti, kokios yra svarbiausios buitinių prietaisų priežiūros taisyklės: žemiau pateikti paprasti patarimai galės užtikrinti įvairių įrenginių ilgaamžiškumą.

Mikrobangų krosnelė

Mikrobangų krosnelės įprastai yra naudojamos maisto šildymui, todėl šį buitinį įrenginį į pagalbą tenka pasitelkti kone kasdien. Specialistai rekomenduoja ant šio buitinio įrenginio nedėti jokių daiktų, o tuomet, jei nėra kitos išeities, ypatingai svarbu stebėti, kad pastatyti daiktai neužstotų mikrobangų krosnelės ventiliacijos grotelių. Jokiu būdu nejunkite tuščios mikrobangų krosnelės, jei šildote labai lengvus maisto produktus, į krosnelės vidų įstatykite stiklinę vandens. Taip pat vertėtų atsižvelgti ir į tai, koks gali būti maksimalus į krosnelę dedamų daiktų svoris. Nedėkite į mikrobangų krosnelę tokių indų, kurie nėra pritaikyti būtent mikrobangų krosnelėms, o pašildyto maisto nepalikite stovėti – jį rekomenduojama iš karto išimti iš krosnelės. Ne ką mažiau svarbu ir tai, kad mikrobangų krosnelė būtų kruopščiai valoma – tam puikiai tinka kokybiška mikropluošto šluostė.

Indaplovės

Plaunamus indus visuomet dėkite dugnu aukštyn, o prieš tai nepamirškite pašalinti maisto likučių. Nuo lėkščių ir puodelių visuomet nuimkite lipdukus, nes plovimo metu jie gali užkimšti indaplovės filtrus. Pasirūpinkite, kad indai nebūtų pernelyg arti vienas kito, nes priešingu atveju tai gali neigiamai atsiliepti plovimo kokybei. Stalo įrankius vertėtų sudėti taip, kad jie neišsibarstytų: jei taip nutiktų, įrankiai gali užblokuoti besisukančias indaplovės dalis. Taip pat vertėtų nepamiršti į indaplovės plovimo priemonių stalčių įpilti skalavimo skysčio – tokiu atveju indaplovė veiks geriau ir tarnaus ilgiau.

Skrudintuvės

Svarbu pasirūpinti, kad į skrudintuvę nepatektų vandens, todėl šiuo įrenginiu nesinaudokite šlapiomis rankomis. Šiam buitiniam prietaisui parinkite tokią virtuvės vietą, šalia kurios nėra lengvai užsidegančių daiktų (laikraščių, užuolaidų, rankšluosčių, ir t.t.) Skrudintuvę galima naudoti duonos ar saldžių kepinių skrudinimui, tačiau svarbu žinoti, kad šis prietaisas visiškai netinkamas skrudinti paplotėlius su glajumi, sviestu, grietinėle ar kitais priedais, kurie nuo karščio gali išsilydyti. Kartą per savaitę nepamirškite skrudintuvę išvalyti (pirmiausia vertėtų ištraukti elektros lizdo kištuką).

Šaldytuvai

Jei įsigytą šaldytuvą iš parduotuvės parsivešite patys, jį svarbu laikyti kiek įmanoma tiesiau (jį galima pakreipti ne didesniu nei 40 laipsnių kampu). Neskubėkite įjungti ką tik parsivežto šaldytuvo, nes iš jo gali ištekėti kompresoriaus alyva. Net ir tada, jei šaldytuvas buvo tinkamai transportuojamas, geriausia palaukti 4-6 valandas, ir tik tuomet įjungti šaldytuvą. Nors šiuolaikinių šaldytuvų dažniausiai nereikia periodiškai atitirpinti, tačiau labai svarbu pasirūpinti savalaikiu šaldytuvo valymu. Jei valysite ne tik šaldytuvo išorę, bet taip pat ir jo vidų, prieš imantis šio darbo rekomenduojama šaldytuvą išjungti. Taip pat nereikėtų pamiršti nuvalyti ir galinės šaldytuvo pusės!

Jei svarstote apie įmontuojamo šaldytuvo įsigijimą, tikrai platų pasirinkimą galite rasti čia. Įsigyta buitinė technika gali būti pristatoma tiesiai į namus: galite net neabejoti, kad transportavimo metu bus laikomasi visų saugumo reikalavimų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *