Kriptovaliutų: bitcoin, ethereum ir kitų kasimas

Kriptovaliutų bitcoin, ethereum ir kitų kasimas

Per keletą pastarųjų metų, kriptovaliutos į viešumos paviršių iškilo kaip itin populiarus mokėjimo už paslaugas ir investavimo būdas, ypač tiems, kurie daugiausiai pirkimus atlieka internetu. Tačiau šiomis dienomis dauguma žmonių domisi kriptovaliutomis ne dėl jų teikiamų privalumų mokant už paslaugas internetu, bet todėl, nes sklinda kalbos, kad galima iš jų ir užsidirbti. Ir tai iš tiesų įmanoma. Yra du žinomi būdai, kaip galima užsidirbti iš kriptovaliutų: Investuoti į kriptovaliutas, t.y. nusipirkti tam tikrą sumą kriptovaliutų, kol jų kainos vertė yra kritusi ir parduoti už didesnę kainą, kai vertė šoktels į viršų, arba užsiimant kriptovaliutų „kasimu“, pasitelkiant kompiuterinę jėgą bei programinę įrangą, atlikti sudėtingus matematinius skaičiavimus, kurie neša pelną. Tad kaip pradėti „kasti“ kriptovaliutas ir kas yra tam reikalinga?

Kas yra kriptovaliutos kasimas?

Tikriausiai jau žinojote, kad įprastiniai elektroniniai mokėjimai, ar tai būtų apmokėjimas už pirkinius kreditine kortele parduotuvėje, arba bankinis pavedimas internetu yra susiję su grynaisiais pinigais, kuriuos prižiūri už finansus atsakingos įstaigos. Tačiau su Bitcoin ir kitomis kriptovaliutomis susijusios mokėjimo operacijos nėra kontroliuojamos ir prižiūrimos valdžios ar kitų centralizuotų institucijų.

Taip pat skiriasi ir techninė mokėjimų įgyvendinimo kriptovaliutomis dalis. Mokėjimai naudojant įprastinius pinigus yra apdorojami per centrinę mokėjimo sistemą, kaip pavyzdžiui jūsų pasirinktas finansų bankas. Tačiau visos Bitcoin mokėjimų operacijos, kai perkatės internetu, arba mokate pavedima kitam asmeniui, yra apdorojami didžiulio visame pasaulyje paskirstyto kompiuterių tinklo, kuriose veikia speciali programinė įranga. Tad bet kurioje pasaulio dalyje kaskart vykstant mokėjimui, kompiuterių tinklas aptinka pinigų siuntėjo bei gavėjo unikalius Bitcoin adresus, pervestą pinigų sumą, ir išsaugo šią informaciją specialiame įraše, žinomu kaip „Blockchain“ („Blokų grandinė). Šis įrašas yra atnaujinamas šimtus kartų per dieną ir yra išsiunčiamas į visus tinkle esančius kompiuterius, kurie apdoroja kriptovaliutų mokėjimų operacijas.

Visos operacijos yra užšifruotos naudojant „Viešojo rakto“ šifravimu, ir nuolatos patikrinamos ir patvirtinamos daugybėje tinklo vietų, tam, kad užtikrinti, jog kiekvienas kompiuteris apdorojantis kriptovaliutos mokėjimų operacijas naudoja identišką bei teisingą „Blockchain“ įrašo kopiją. Šis šifravimo būdas praktiškai užkerta kelią suklastoti kriptovaliutų pinigus.

Šis tikrinimo ir patvirtinimo procesas yra atliekamas kriptovaliutų „kasėjų“ – kompiuterių arba kitų duomenų apdorojimo įrenginių, kuriuos tokie asmenys kaip jūs, prijungia prie šio milžiniško kompiuterių tinklo. Programinė įranga, esanti kompiuteriuose, veikia sugrupuodama nesenai įvykusias mokėjimo operacijas į taip vadinamus „blokus“, kurie vėliau yra patvirtinami likusio kompiuterio tinklo tik tuo atveju, jei „bloke“ yra atlikti teisingi skaičiavimai, kurių metų yra atliekama „Maišos funkcija“. Ši funkcija reikalauja kompiuterio surasti teisingas skaitines vertes, kas užima daug laiko ir reikalauja daug kompiuterinių resursų.

Tačiau, kaip iš to kriptovaliutų kasimo įrengimų savininkai uždirba pinigus? Kai jūsų kompiuteris sėkmingai atlieka visus „bloko“ skaičiavimus, apdorotas blokas yra pridedamas prie kitų „blokų“ grandinės ir už tai sistema sukuria virtualią kriptovaliutos „monetą“, kuri keliauja į „kasėjo“ skaitmeninę piniginę, kaip atlygis. Tad galima sakyti, kad šiuo būdų kriptovaliutos pinigai yra sukuriami tiesiog iš oro.

Tačiau prieš puldami įdarbinti savo kompiuterį į kriptovaliutų kasimą, turite žinoti, jog šis procesas reikalauja ypatingai daug kompiuterinių resursų, tam kad galėtumėte užsidirbti bent nežymią pinigų sumelę. Tačiau jeigu vis tiek esate nusiteikę imtis pinigų „kasimo“ darbų galite rinktis iš keleto metodų.

1 metodas. Naudojantis „Debesų“ („Cloud“) kompiuterija

Vienas populiarėjančių kriptovaliutų kasimo būdų, kuris nereikalauja daug pastangų yra naudojantis „Debesų“ serveriais. Šis būdas yra labai paprastas, ir ką jums reikia padaryti, tai tiesiog sumokėti vienai iš kriptovaliutų kasimu užsiimančiai įmonei tam tikrą pinigų sumą ir „išsinuomoti“ kasimo paslaugas. Visą kasimo procesą atlieka įmonės įranga, tačiau ta dalis įrangos, kuri atlieka jūsų išsinuomotas kasimo paslaugas, visą sugeneruotą pelną, atskaičius elektros ir priežiūros išlaidas, perves į jūsų skaitmeninė kriptovaliutų piniginę.

Šis būdas iš esmės išplito todėl, nes su juo galima įsijungti į kriptovaliutų kasimą net tiems žmonėms, kurie neturi pakankamai pinigų įsigyti nuosavą įrangą kasimui.

2 metodas. Naudojantis kompiuterinėmis vaizdo plokštėmis (GPU)

Kasimas naudojantis kompiuterinėmis vaizdo plokštėmis, kaip kompiuterine jėga yra vienas žinomiausių būdų generuoti pajamas per kriptovaliutas. Šis būdas yra labai populiarus todėl, nes vaizdo plokštės šioje srityje yra labai efektyvios atliekant skaičiavimus ir santykinai nebrangios. Žinoma norint susikonstruoti visą reikalingą įrangą kasimui gali tekti patuštinti piniginę, tačiau žvelgiant iš našumo pusės, vaizdo plokštės yra vienas logiškiausių sprendimų.

Įprastinės, gero našumo įrangos, sudarytos iš motininės plokštės, procesoriaus, maitinimo bloko, aušinimo ir keleto vaizdo plokščių kaina gali svyruoti, tarp 3000-3500 €. Žinoma, apsieiti galima ir su mažesne investicija, tačiau kuo mažiau kompiuterinių resursų, tuo lėčiau jūsų įranga atliks skaičiavimus ir tuo ilgiau užtruks kol atsipirks įranga ir pradėsite generuoti pelną.

Žinoma, šalia GPU kasimo yra ir CPU kasimas, kuris vietoj vaizdo plokštės resursų naudoja kompiuterio procesoriaus išteklius, tačiau į šį būdą neverta gilintis, kadangi tai yra pasenęs variantas, kuris yra ypatingai lėtas. Šiuo būdų uždirbto pelno kiekio neužtektų net susimokėti už išnaudotą elektros energiją proceso metu.

3 metodas. Naudojantis specialia kasimo įranga (ASIC)

ASIC arba angl. Application-Specific Integrated Circuits yra speciali įranga sukurta atlikti vieną specifinę užduotį, šiuo atveju kriptovaliutų kasimą. ASIC įranga yra neįtikėtinai efektyvi šioje srityje ir GPU kasėjus palieka užnugaryje. Todėl kasėjų bendruomenė net pasiūlė uždrausti jų naudojimą, kadangi didžioji dalis pelno keliauja į šios įrangos savininkų rankas, nepaliekant beveik jokių šansų pasipelnyti likusiai bendruomenės daliai.

Kurią kriptovaliutą rinktis?

Šiuo metu egzistuoja šimtai, ar net tūkstančiai įvairiausių kriptovaliutų iš kurių galite rinktis. Tačiau norint uždirbti pajamų greičiausiai derėtų rinktis iš populiaresnių ir labiau žinomų, tokių kaip Bitcoin, Ethereum, Dash arba XRP. Visgi, pastaraisiais keletą metų Bitcoin populiarumas išaugo į neregėtas aukštumas, o kasėjų skaičius po truputį vis auga, todėl gauti nors truputėlį pelno iš šios kriptovaliutos darosi vis sunkiau. Todėl turint tai omenyje logiškiausias variantas būtų investuoti į kitas, truputį mažiau populiarias kriptovaliutas. Bet kokiu atveju, renkantis kurią kriptovaliutą naudosite, derėtų pasiskaičiuoti pagal dabartines kriptovaliutų kainas ir investiciją į vieną iš kasimo būdų, kada atsipirks investuoti pinigai ir pradėsite uždirbti pinigus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *