Patarimai kaip prižiūrėti natūralios odos ir eko odos baldus

Nors šiais laikais baldai gaminami iš kokybiškų medžiagų, visgi, jeigu neskirsite jiems užtektinai dėmesio – nepavyks ilgesnį laiko tarpą išlaikyti jų estetiškai patraukliais. Vieni baldai yra lepeni, kiti gaminami iš tvirtesnės medžiagos, tad ne tokie kokybiški, reikalauja daugiau laiko bei pastangų. Dažniausiai kokybė neatsiejama nuo natūralumo, tad nestebina, kad vienas populiariausių pasirinkimų – eko baldai.

Natūralios odos baldai ne tik puikiai atrodo, tačiau juos labai malonu liesti, žinoma, nėra labai sudėtinga prižiūrėti. Bent jau ne taip sudėtinga, kaip galvoja daugelis. Jūsų dėmesiui nurodysime kelis patarimus, kurie padės džiaugtis nuostabiai atrodančiais baldais ilgesnį laiko tarpą.

  • Odiniai baldai turi būti statomi kuo toliau nuo šilumos šaltinių, kadangi nuo jų atsiradusių dėmių pašalinti nepavyks. Taigi, toliau nuo radiatorių, nuo židinių bei kitų namų dekoravimo priemonių, kurios skleidžia šilumą.
  • Lygiai taip pat natūralūs eko baldai dažniausiai yra neatsparūs drėgmei. Taigi, ne visada geras pasirinkimas juos statyti greta dažnai atidaromo lango, taip pat, greta akvariumo bei kitų vandens šaltinių.
  • Gyvūnas savo nagais labai dažnai subraižo natūralios odos sofas. Deja, dažniausiai jų prikėlimas naujam gyvenimui sunkiai įmanomas. Norėdami to išvengti turite arba neleisti gyvūnams lipti ant sofų arba paprasčiausiai uždėti kokį nors dekį, kuris apsaugos nuo greito sofos susidėvėjimo.
  • Įsigijus natūralios odos baldus labai rekomenduojame juos impregnuoti specialiomis priemonėmis. Tokiu atveju suteiksite papildomą apsaugą, kadangi purškalai tarsi padengia odą nemalonu sluoksniu, kuris apsaugo nuo vandens, įbrėžimų bei kitų dirgiklių.
  • Ekologiškiems baldams labai svarbu tinkamas drėgmės balansas. Taip, jie bijo didelės drėgmės, tačiau lygiai taip pat natūralios odos baldams kenkia per didelė sausra namuose. Kadangi kenkia ne tik baldams, tačiau ir žmogui – siūlome įsigyti drėgmės matavimo prietaisus, kurie padės sekti mikroklimatą namuose.
  • Kadangi šiam baldui reikalinga nuolatinė drėgmė – siūlome pasinaudoti paprasta maža gudrybe. Ištirpinkite nedidelį gabaliuką švelnaus muilo vandenyje ir su gautu vandeniu pervalykite sofą. Žinoma, nepersistenkite, kad vandens nebūtų per daug. Valymas taip pat turi būti atliekamas reguliariais judesiais. Darykite tai du kartus per metus ir Jūsų baldas bus papildomai apsaugotas.
  • Kartą per metus eko baldus rekomenduojame papildomai impregnuoti specialiomis priemonėmis. Jos taip pat suteikia apsauginę funkciją, kuri padeda išvengti nuo greitesnio baldų susidėvėjimo.
  • Labai didelė baldų valymo klaida yra jų valymas dideliais sukamaisiais judesiais. Jeigu ant odinio baldo išsiliejo sultys arba panašus gėrimas – valykite ne sukamaisiais judesiais, tačiau į dėmės vidų. Tokiu atveju nepadidinsite jos ploto.
  • Atsiminkite vieną svarbią taisyklę apie odinius baldus – vos tik atsiradus dėmėms nereikia jos skubiai valyti. Kaip tai? Labai svarbu, kad ji normaliai susigertų ir paskui su tam tikromis specialiomis priemonėmis pavyktų tą dėmę pašalinti. Paprasčiausiai valydami dar tuo metu, kai ji yra labai drėgna – dėmė gali dar labiau įsigerti. Nepamirškite, kad odiniai baldai reikalauja kitokios priežiūros nei kiti.
  • Odiniai baldai reikalauja nuolatinės priežiūros. Jeigu ilgam laikui paliksite dėmę ant sofos odos – vėliau jos pašalinti, deja, nepavyks.

Šie paprasti patarimai turėtų Jums padėti tinkamai prižiūrėti eko baldus, kad jie kuo ilgiau išliktų švarūs. Svarbiausia atsiminti, kad jie nėra tokie lepūs, kaip kad dažnai yra pristatomi. Tinkama priežiūra užtikrins, kad jie tarnaus ilgai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *