Kuo Skiriasi Širšė nuo Vapsvos?

Kuo Skiriasi Širšė nuo Vapsvos

Gamtoje yra daugybė skirtingų vabzdžių rūšių, kiekvienas su savo unikaliomis savybėmis. Dvi tokių rūšių yra širšės ir vapsvos. Šie vabzdžiai gali panašiai atrodyti iš tolo, tačiau yra tam tikrų skirtumų, kurie padeda juos atskirti. Šiame straipsnyje išnagrinėsime, kuo skiriasi širšė nuo vapsvos.

Kas Yra Širšė?

Širšė yra vabzdys iš tarakoninių šeimos. Ji turi ploną kūną su išilgai bėgais, ant kurių dažnai matosi juodos juostelės. Širšės dažnai randamos augaluose ir maitinasi augalų sultimis bei sėklomis. Jos sparnai yra dažniausiai gelsvi arba rudi su tam tikromis juostelėmis, kurios padeda atskirti širšes nuo kitų vabzdžių.

Kas Yra Vapsva?

Vapsva yra vabzdys iš vapsvinių šeimos, kurioje yra daug skirtingų rūšių. Jos yra didesnės už širšes ir turi stipresnį, plačiai išsivėrusį kūną. Vapsvos dažniausiai turi stambius akis ir galingas žandikaulius, kurie naudojami ėdant maistą. Jų sparnai yra stipresni ir skysto maisto pasisėmimui, o dauguma vapsvų yra aktyvūs skrydžio metu.

Pagrindinis Skirtumas Tarp Širšės ir Vapsvos

Pagrindinis skirtumas tarp širšės ir vapsvos yra jų išvaizda, dydis ir gyvenimo būdas. Širšės dažniau yra mažesnės, turi plonesnį kūną ir linkusios maitintis augalų sultimis. Vapsvos yra didesnės, stipresnės ir aktyvesnės vabzdžių rūšys, daugiausia vartojančios skystą maistą.

Apibendrinimas

Širšės ir vapsvos yra dvi skirtingos vabzdžių rūšys su savo unikaliomis savybėmis. Jų išvaizda, dydis ir maitinimosi būdas padeda atskirti šias dvi rūšis. Svarbu žinoti šias skirtumus, norint tinkamai atpažinti ir suprasti gamtoje sutinkamus vabzdžius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *