Papuošalai mergaitėms – ką svarbu žinoti?

papuosalai mergaitems

Papuošalai mergaitėms yra labai ypatingi, jie skiriasi nuo suaugusiųjų papuošalų ne tik dydžiu, bet ir tuo, kad turi savyje šiek tiek magijos! Juvelyrinių dirbinių madoje vaikams dažnai pasitaiko įvairių, mielų simbolių: gėlės, širdelės, populiarūs animacinių filmukų herojai ir kitos detalės, kurias taip mėgsta jaunosios princesės! Be to, aksesuarai mažiesiems yra ant tiek šaunūs, kad suaugusiems bus vienas malonumas juos renkantis, nes tokią akimirką galite pasinerti mintimis į savo vaikystę, pažadinti savo vidinį vaiką ir pasiduoti vaizduotės valiai – tokiu būdu papuošalų rinkimas bus dar labiau prasmingesnis. Beveik visos mergaitės mėgsta puoštis ir matuotis mamos papuošalus, kad ir kur bebūtų papuošalų dėžutė, mažoji tikrai ją atras! Kad brangakmeniai liktų nepažeisti (o vaikiškos rankytės ne visada būna atsargios su užsegimais ir akmenukais), patariama nupirkti savo mažajai dukrai atskirą papuošalų dėžutę ir užpildyti ją vaikiškais papuošalais. Tai padaryti bus tikrai nesunku, jog mergaičių bižuterija turi labai platų asortimentą. 

Pagrindinės taisyklės renkantis papuošalus 

Būtina išmokti pasirinkti tinkamus papuošalus mergaitėms. Renkantis, visada reikia atsižvelgti į vaiko amžių, priežastį, dėl kurios planuojama užsidėti papuošalą ir žinoma atsižvelgti ir į mergaitės skonį, jog jau nuo 3 metų susiformuoja vaiko asmeninė nuomonė ir reikia išmokti prisiderinti ir prie jos. Pagrindinė taisyklė, kurios nevalia pamiršti, tai kad vaiko papuošalai turi būti kokybiški, jie turi būti gaminami tik iš saugių medžiagų. Kita svarbi taisyklė – kuo jaunesnis vaikas, tuo papuošalai turi būti paprastesni, kūdikiams reikėtų pirkti karolius, ar apyrankes iš apvalių karoliukų. Mažų mergaičių papuošalai turi būti ryškus ir lengvi, todėl geriausia medžiaga tokiems papuošalams yra – polimerinė. Jei mergaitės ausys pradurtos, rekomenduojama pirkti pačius mažiausius auskariukus, tuomet, tokia puošmena netrukdys žaisti, nekabins plaukų ir sumažės tikimybė juos pamesti.  Plaukų papuošalai mergaitėms yra labai aktualūs jauname amžiuje, jog žaidžiant reikia pasirūpinti, kad plaukai netrukdytų, o ir plaukų papuošalų pasirinkimas yra labai platus, tai įvairios gumytės, guminės juostelės, segtukai, lankeliai ir kiti, renkantis plaukų papuošimus svarbu atsižvelgti, kad jie nebūtų per daug sunkus ir kad nepešios plaukų.  

Mados tendencijos

Perkant papuošalus mergaitėms, taip pat reikėtų atsižvelgti į šiuolaikinės mados rekomendacijas. Šiandien ypač aktualūs teminiai mergaičių papuošalų rinkiniai, pavyzdžiui: su gėlių motyvais, ar etninis ornamentas. Taip pat, vertinami rankų darbo papuošalai, mažosioms tokius papuošalus gali sukurti mamos, o vyresnės mergaitės gali ir pačios užsiimti papuošalų gamyba. Namų gamybos papuošalai yra vertinami dėl savo unikalumo, tų pačių  vienodų auskarų ar pakabukų pasaulyje nebebus. Tai iš kokių gi medžiagų galima pagaminti vaikiškus papuošalus? Pasirinkimo yra nemažai:

  • Iš popieriaus. Iš pirmo žvilgsnio atrodo kaip nelabai tinkama medžiaga papuošalų gamybai, tačiau iš jos gali išeiti labai gražus daiktai – apyrankės, karoliai, auskarai. Tai, kad tokie papuošalai yra trapus, kompensuoja jų medžiagos pigumas, popierių galima nusipirkti bet kur. 
  • Megzti papuošalai. Gali būti pagaminti naudojant įvairias mezgimo technikas. Pavyzdžiui, galima pagaminti lankelį plaukams, megztus rožių auskarus, drugelio formos sagę ir daug kitų dalykų.
  • Iš karoliukų. Iš jų galima gaminti įvairiausius papuošalus,  tai daugelio mergaičių vienas iš mėgstamiausių papuošalų gamybos būdų. 
  • Iš natūralių medžiagų. Pavyzdžiui, originalius papuošalus galima pagaminti ir iš kriauklių, kurias mergaitė pati surinko atostogų metu prie jūros.

Mamos, kurios neužsiima rankdarbių gamyba, neturėtų labai nusiminti, kadangi, dabar yra parduodami nuostabiausi mergaičių rinkiniai, skirti įvairiems papuošalams gaminti. Laikantis instrukcijų, kiekvienas gali pasigaminti mielą širdžiai apyrankę, ar kitus papuošalus. 

Kaip nešioti papuošalus?

Mamos užduotis ne tik nupirkti mergaitei papuošalų, bet ir išmokyti vaiką, kaip teisingai juos dėvėti. Paaiškinti, kad nereikėtų vienų metų užsidėti visų karolių ant savęs, be to labai svarbu papuošalus derinti prie drabužių. Einant į darželį, ar mokyklą mergaitės turėtų apsiriboti kukliais papuošalais, o laisvalaikiui tiks papuošalai ir su blizgučiais. Visi žinome, kad skonis įskiepijamas nuo vaikystės, jei norite, kad dukra po kelių metų einant su jumis apsipirkti, stebintų aplinkinius savo elegantiškumu, tuomet, jau dabar yra laikas pratinti ją prie madingų aksesuarų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *