Patarimai: kaip sukurti efektyvų svetainės dizainą?

Šiais laikais internete galime rasti begales įvairiausių svetainių; nuo minimalistinių iki įmantriausiais grafiniais piešiniais puoštų internetinių svetainių. Tačiau šie grafiniai šedevrai, kad ir kaip profesionaliai ir įspūdingai būtų sukurti, ne visada yra efektyvūs ir patogūs pačiam vartotojui. Kuriant svetainės dizainą svarbu, kad pati svetainė būtų funkcionali, patogi ir praktiška, nes jei vartotojas jūsų svetainėje neras jam reikalingos informacijos, labai tikėtina, kad daugiau jis čia ir nebe apsilankys. Tad, apačioje pateikiame kelis efektyvios svetainės dizaino kūrimo patarimus.

  1. Aiški svetainės struktūra. Svetainės dizainas turėtų būti paprastas ir labai aiškus, kad vartotojui apsilankius jūsų svetainėje nekiltų klausimas“o apie ką ši svetainė?” ir jam netektų ieškoti papildomų paaiškinimų. Svarbu, kad lankytojas lengvai suprastų kaip jūsų svetainėje pereiti iš taško A į tašką B.
  2. Svetainės atvirumas. Neapkraukite vartotojo papildomais reikalavimais vien dėl to, kad jis pamatytų jūsų siūlomas paslaugas ar prekes. Pavyzdžiui, neretai pirmą kartą apsilankius svetainėje, yra reikalaujama lankytojo įvesti savo elektroninį paštą ar pildyti ilgas formas prisijungimui. Geriau leiskite lankytojams laisvai tyrinėti jūsų svetainę ir stenkitės jį pritraukti savo siūlomomis paslaugomis ir produkcija, o ne reikalaudami asmeninių duomenų.
  3. Turinio efektyvumas. Stenkitės šalia teksto pateikti ir paveikslėlius ar video medžiagą. Paryškinkite esmines frazes. Kalbėkite apie esminius dalykus, neperkraukite svetainės bereikalinga informacija. Kalbėkite paprasta, lankytojui suprantama kalba, venkite specifinių, tik jums suprantamų terminų.
  4. Dizaino paprastumas. Stenkitės, jog jūsų svetainės dizainas išlaikytų paprastumo principą. Mažai kas apsilankys jūsų svetainėje vien dėl to, kad ja pasigrožėti. Vartotojai ieško jiems reikalingos informacijos, tad kuo lengviau ji bus randama, tuo daugiau potencialių klientų sulauksite.
  5. Tuščia vieta svetainėje. Neperpildykite svetainės informacija, pasilikite tuščios vietos. Pasinaudokite vizualinės hierarchijos principu. Apsilankius naujam vartotojui, svetainės dizainas suvokiamas lengviau ir žmogaus protas apkraunamas mažiau.
  6. Nevenkite panaudoti standartinių elementų savo svetainėje. Tai tikrai neatrodys nuobodžiai. Tai kaip tik pagelbės lankytojui suprasti svetainės veikimo principą. Kiekvienas vartotojas prieš apsilankydamas naujoje svetainėje turi panašius lūkesčius, kaip kad:
  • Paprastas svetainės dizainas;
  • Lengva svetainės navigacija;
  • Suprantama teksto struktūra;
  • Matomas paieškos laukelis ir kt.

Kiek virtualiame pasaulyje yra interneto svetainių, tiek yra ir jų dizainų. Nors visi siekiame išsiskirti, svarbu išlaikyti pagrindinius svetainės dizaino principus. Daugiau informacijos ir kaina: www.svetainiucentras.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *