TOP 3 geriausios, nemokamos braižymo programos

Piešimo programos

AutoCAD yra amerikiečių įmonės Autodesk šedevras, sukurtas padėti vartotojams produkto vystymo, gamybos planavimo, pastatų bei erdvės dizaino, statybos bei civilinės infrastruktūros vystymo srityse. Universali 2D bei 3D erdvės projektavimo programa yra užpildyta visokeriopomis funkcijomis, kurios leidžia idėjų koncepcijoms įgauti formą, tačiau kainos atžvilgiu yra įkandama tikrai ne kiekvienam.

Šalia to, jau kurį laiką Autodesk nebesuteikia galimybės įsigyti AutoCAD neterminuotam laikui, o vietoj to programinės įrangos vartotojai turi mokėti kasmetinį prenumeratos mokestį, todėl padedančiuosius bei tik dalinai užsiimančius projektavimu ir brėžinių kūrimu labiau domina nemokamos projektavimo programų alternatyvos. Jeigu esate vienas iš jų, jums pasisekė – šiame straipsnyje pateiksime Top 3 geriausių, nemokamų braižymo programų sąrašą.

FreeCAD

freecad

FreeCAD yra nemokama, atviro kodo parametrinio modeliavimo programa, orientuota bet kokio dydžio realių objektų kūrimą. Programa paremta parametrinio modeliavimo principu, todėl galėsite lengvai modifikuoti sukurto objekto dizaino parametrus. Pavyzdžiui: projektuojant stalą su stalčiais, pakanka pakeisti stalo gabaritinius matmenis – stalčių matmenys dinamiškai prisitaikys prie naujų matmenų, kad išlaikytų teisingą formą. FreeCAD labiausiai taikomas mechanikos inžinerijos ir produkto vystymo srityse, tačiau taip pat gali būti naudojamas ir architektūroje bei kitose inžinerijos specialybėse.

FreeCAD veikia Windows, Linux bei MacOS operacinėse sistemose. Programa leidžia importuoti ir eksportuoti įvarius 3D objektų formatus bei turi panašias funkcijas kaip Solidworks, Catia, Inventor, todėl ypač bus naudinga tiems, kurie mėgsta spausdinti detales 3D spausdintuvu.

Privalumai:

 • Visiškai nemokama trimačio projektavimo platforma
 • Galima išplėsti programos funkcionalumą įdiegiant papildinius
 • Palaikomas daugelis failų tipų, įskaitant pagrindinius trimačio projektavimo failus (SVG, STL, STEP, IGES bei DXF), todėl puikiai tinka 3D spausdinimui
 • Atviro kodo programa, todėl programą galima modifikuoti pagal savo poreikius

Trūkumai:

 • Ne itin patogiai išdėstytos modeliavimo funkcijos vartotojo sąsajoje
 • Nesusidūrusiems su parametriniu modeliavimu, gali būti sudėtinga perprasti programą

Atsisiųskite FreeCAD

LibreCAD

LibreCAD

LibreCAD yra paprasta ir sparti atvirojo kodo 2D brėžinių projektavimo programa susiformavusi iš kitos atviro kodo programos QCAD. Palaikymas bei naudojimosi instrukcijos yra nemokamai prieinamos programos bendruomenės svetainėje, todėl mokytis naudotis programa yra itin paprasta. Nors LibreCAD teikia tik 2D projektavimo galimybes, didžioji dalis funkcijų (sluoksnių kūrimas, kontūro projektavimas, matmenų uždėjimas) yra beveik identiškos AutoCAD programai, todėl perėjimas iš vienos programos į kitą yra itin paprastas ir intuityvus. Ši programa itin populiari tarp vartotojų, norintiems redaguoti ar kurti DWG bei DXF failus.

LibreCAD gali naudotis Windows, Linux bei MacOS vartotojai. Programa gali atidaryti DWG, DXF failus, bei eksportuoti juos į SVG, JPG, PNG, PDF ir kitus failų formatus, kas suteikia galimybę lengvai dalintis ir peržiūrėti sukurtus brėžinius.

Privalumai:

 • Visiškai nemokama 2D projektavimo programa
 • Atviro kodo programa, todėl programą galima modifikuoti pagal savo poreikius
 • Didelė dalis funkcijų yra identiškos AutoCAD, todėl mokantiems naudotis viena programa, perėjimas bus itin paprastas
 • Nereikalaujanti galingos kompiuterinės įrangos, todėl sklandžiai veiks net senesniuose kompiuteriuose

Trūkumai

 • Nepalaiko 3D objektų kūrimo

Atsisiųskite LibreCAD

SolveSpace

SolveSpace

SolveSpace yra dar viena atviro kodo 2D ir 3D projektavimo programa, tačiau skirtingai nei FreeCAD, programa yra paremta geometrinių suvaržymų principais, todėl 3D objektų kūrimas panašus, kaip naudojantis AutoCAD. Programa unikali tuo, kad joje yra integruotos (nors ir nesudėtingos) mechaniškai judančių detalių simuliavimo funkcijos, todėl galima atlikti iš kelių dalių susidedančio objekto judesio analizę (pavyzdžiui matyti tarpusavyje sąveikaujančių krumpliaračių judėjimą).

SolveSpace prieinama Windows, Linux bei MacOS vartotojams. Programa galima kurti ir išsaugoti tiek 3D (STL, STEP) tiek 2D failus (DXF, PDF, SVG), todėl ir 3D spausdinimui ir 2D techninių brėžinių kūrimui.

Privalumai:

 • Visiškai nemokama 2D ir 3D projektavimo programa
 • Atviro kodo programa, todėl programą galima modifikuoti pagal savo poreikius
 • Nereikalaujanti galingos kompiuterinės įrangos, todėl sklandžiai veiks net senesniuose kompiuteriuose
 • Turi nesudėtingas mechaninio judėjimo simuliavimo funckijas

Trūkumai

 • Ne itin patraukliai atrodanti vartotojo sąsaja

Atsisiųskite SolveSpace

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *