Nėra namų be durų, nėra namų be oro apdorojimo sistemų

Šiais laikais neįsivaizduojamas namas be šildymo sistemų, be vėdinimo angų ir vėsinimo įrenginių. Naujoviški pastatai yra statomi labai santūriai, siekiant kuo labiau apsaugoti patalpų temperatūrą bei izoliuoti nuo aplinkos.

Šildymo sistemų įvairovė ir privalumai

Kiekvienas vartotojas turi teisę rinktis, todėl pasaulyje ir atsiranda didelė produktų įvairovė. Taip pat yra ir su šildymo sistemomis, egzistuoja daug skirtingų įrenginių, unikalių pagal kainą, techninį veikimą, įrengimą bei įvaizdį. Taip pat išskiriami ir šilumnešio tipai, egzistuoja garinio, vandeninio, orinio, dujinio bei elektrinio šildymo sistemos. Vandeninėse šildymo sistemose patalpų oro temperatūra palaikoma reguliuojant įtekamojo vandens temperatūrą. Orinio šildymo sistema veikia į patalpas įnešdama švarų ir pašildytą orą, tai parodo, jog ji ne tik šildo, bet ir ventiliuoja. Elektrinio šildymo sistema yra lengvai montuojama ir elementariai šildo aplinką naudodama elektro energiją. Dujinės sistemos pirmauja savo šildymo greičiu. Na o garinio šildymo sistemos yra naudojamos pramonės patalpose, kur aplinkoje yra daug garų.  Visos šildymo sistemos yra labai skirtingos, taigi jos gali įgyvendinti individualius poreikius. Modernių įrenginių privalumas taip pat yra, jog jų nereikia ypatingai prižiūrėti, o valdyti galima per atstumą, naudojant netgi mobiliuosius įrenginius.

Ventiliatoriai užtikrina švarų orą patalpose

Ventiliatoriai yra skirti oro cirkuliacijai patalpose palaikyti. Ventiliacinės sistemos taip pat yra taikomos mašinų aušinimui, katilinių veikimui. Egzistuoja taip pat nemaža ventiliacinių įrenginių įvairovė. Pagal veikimo principą, skirstomi ašiniai ir išcentriniai ventiliatoriai. Ašiniai yra galingesni, tačiau kelinaty daugiau triukšmo, kaip pat dažniausiai naudojami neužterštoje aplinkoje. Ašiniai ventiliatoriai dažnai būna mažo slėgio, dažnai plastikinio korpuso, tad gali išlaikyti iki 60 °C temperatūrą. Išcentriniai ventiliatoriai veikia darbinio rato dėka, kuriam besisukant yra įsiurbiamas oras.

Ventiliacijos sistemos taip pat atskiriamos pagal montavimo tipus. Vienus galima montuoti ant stogo arba virš pakabinamų lubų,  o kitus, kanalinius, montuojama į ortakių sistemą.

Renkantis ventiliacinę sistemą svarbu apsvarstyti reikiamą įrenginio našumą, sukuriamą slėgį bei triukšmą.

Skirtingos patalpos reikalauja skirtingų įrenginių. Teik šildymo tiek vėdinimo sistemos gali dirbti įvairiais būdais ir gaminti skirtingus rezultatus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *